SPORT
RUKOMET
Crna Gora 7. na svijetu: Lavice sa stilom završile nastup na Svjetskom prvenstvu
Izabranice Bojane Popović pobjedom nad Češkom (28:24) osvojile 7. mjesto na 26. Svjetskom prvenstvu, pa će na kvalifikacionom turniru za OI igrati sa Slovenijom Dragana Adžića, Paragvajem i poraženim iz meča za 5. mjesto, između Holandije i Njemačke

Crna Gora je sedma na svijetu – „lavice“ su sa stilom završile nastup na šampionatu u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj, jer su savladale Češku 28:24.
Tim Bojane Popović je sjajno počeo meč, poveo 7:2, a onda je uslijedio jedini 10-minutni period slabije igre.
Čehinje su to iskoristile da izjednače na 7:7, ali su se poslije toga sve pitale djevojke u zelenim dresovima.
Na poluvremenu je bilo četiri razlike (14:10), a u nastavku nekoliko puta rekordnih plus šest.
Itana Grbić je bila najefikasnija sa sedam golova, Nina Bulatović je dala pet, tatjana Brnović četiri… Za igračicu meča je proglašena Marina Rajčić, koja je upisala 12 odbrana.
Crna Gora je meč riješila odličnom igrom u odbrani, o čemu najbolje svjedoči činjenica da je prva golgeterka šampionata, Marketa Ježabkova, dala pet golova iz čak 15 šuteva.
Pobjedom nad Češkom, određen je put ka Olimpijskim igrama. Rajčićeva i drugarice će igrati na kvalifikacionom turniru 3, sa Slovenijom Dragana Adžića, Paragvajem i poraženim iz meča za 5. mjesto, između Holandije i Njemačke.

Fudbaleri Španije drugi put u istoriji slave naslov prvaka svijeta. Oni su u velikom finalu Mundijala u Nju Džerziju večeras savladali Argentinu, i to nakon produžetaka. Na Metlajf stadionu bilo je 1:0 – 0:0.
SPORT
Fudbaleri Norveške zaradu od utakmice sa Izraelom donirali bolnicama Gaze
Meč Norveške i Izraela odigran je u jeku rata, a na stadionu su bile najvidljivije zastave Palestine i pozivi da se zaustavi rat i humanitarna kriza u Gazi

Fudbalski savez Norveške potvrdio je da će novac zarađen od meča protiv Izraela u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo donirati bolnicama u Gazi.
I ranije su se pojavljivale nezvanične najave da u Fudbalskom savezu Norveške pokušavaju da nađu način da činjenica da je meč sa Izraelom morao da bude odigran dobije neki dublji smisao.
Sada je pozato šta je konkretan plan.
Sva zarada od prodatih ulaznica za meč u kome je Norveška pobijedila Izrael 5:0 u Oslu biće proslijeđena bolnicama u Gazi u vidu humanitarne pomoći.
Meč Norveške i Izraela odigran je u jeku rata, a na stadionu su bile najvidljivije zastave Palestine i pozivi da se zaustavi rat i humanitarna kriza u Gazi.
SPORT
Neuništiva Argentina i šampion Mesi u suzama i istoriji: Egipat je imao sve, ali ide kući
Pričaće se o utakmici…

Argentina je bila ‘klinički mrtva’, spakovanih kofera, navijači u suzama, a Egipat već viđen u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.
Ali Argentina ima Lionela Mesija i Enca Fernandeza.
Egipat je bio blizu senzacije nad senzacijama, do 79. minuta je vodio 2:0 protiv Argentine, ali nije izdržao – uslijedio je epski preokret, jedan od najvećih u istoriji svjetskih prvenstava, „gaučosi“ su do kraja regularnog dijela uspjeli tri puta da pronađu put do mreže „faraona“ za pobjedu u Atlanti i plasman u četvrtfinale (3:2).
EKONOMIJA2 дана ranijeVlada spriječila skok cijena goriva: Dizel pojeftinio, cijena benzina nepromijenjena
EKONOMIJA3 дана ranijeSkuplji dizel od ponoći 14 centi: Porasla i cijena benzina
DRUŠTVO3 дана ranijeBesplatne ležaljke i suncobrani posle 17 sati samo za građane Crne Gore
DRUŠTVO3 дана ranijeZa boravak u kupaćem kostimu van plaže kazne i do 1.000 eura
SPORT3 дана ranijeŠpanija je prvak svijeta
DRUŠTVO3 дана ranijeDječak teško povrijeđen u nesreći na putu Nikšić–Kotor skinut sa respiratora: U svjesnom je stanju, uskoro se vraća u Srbiju








