HRONIKA
Glumac osumnjičen za ubistvo taksiste u Čačku
Vladimir Jocović i njegov brat R.J. (33) uhapšeni su u Čačku zbog sumnje da su zajedno sa još jednom osobom, koja je trenutno u bjekstvu, nasmrt pretukli taksistu starog 50 godina

Glumac Vladimir Jocović (35) i njegov brat R.J. (33) uhapšeni su u Čačku zbog sumnje da su zajedno sa još jednom osobom, koja je trenutno u bjekstvu, nasmrt pretukli taksistu starog 50 godina, pišu srpski mediji.
Ovim povodom oglasio se i MUP zvaničnim saopštenjem koje prenosimo u cjelosti:
„Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Čačku uhapsili su V. J. (1990) i R. J. (1992), zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično djelo ubistvo u saučesništvu. Oni se sumnjiče da su sinoć u jednom ugostiteljskom objektu u Čačku, sa još jednom osobom za kojom se intenzivno traga, zadali više udaraca pedesetogodišnjem muškarcu koji je prevezen u Opštu bolnicu Čačak gde je preminuo. Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Čačku“, pišu u saopštenju MUP-a.
Ko je Vladimir Jocović?
Vladimir Jocović je poznat u pozorišnim i televizijskim krugovima. Dobitnik je nagrade za najboljeg glumca na Međunarodnom festivalu „Pozorište zvezdarište“ u Beogradu 2011. godine, nagrade „Gran Pri“ za predstavu „San letnje noći“ u Nišu 2012. godine, kao i Pohvale žirija za izuzetno njegovanje ljepote scenskog govora i pokreta na 40. Internacionalnom festivalu alternativnog i novog teatra u Novom Sadu 2013.
Pored pozorišta, Jocović je glumio u popularnim serijama poput „Vreme smrti“, „Klan“ i „Žigosani u reketu“. U 2024. godini imenovan je za vršioca dužnosti direktora Kraljevačkog pozorišta.
Njegov brat, R.J., kako mediji prenose, vlasnik je autoperionice, piše Telegraf.
HRONIKA
Policija: Desingerica kažnjen novčano, u klubu u kom je nastupao u Sutomoru 11 maloljetnika pilo alkohol
„Roditelji da podnesu prijavu ako se neprimjereno ponašao prema djeci“, saopšteno je iz Uprave policije

Policija je sankcionisala estradnog umjetnika Desingericu i još dvije osobe iz Srbije, saopšteno je danas iz Uprave policije (UP), a iz te institucije su dodali da je u noćnom klubu u kojem je Desingerica nastupao zatečeno 11 maloljetnika u konzumaciji alkohola.
„Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Bar su, u saradnji sa inspektorima za strance, sankcionisali tri lica iz Republike Srbije, među kojima je estradni umjetnik Dragomir Despić Desingerica, zbog kršenja Zakona o strancima. U noćnom klubu u kojem je Despić nastupao u Sutomoru, zatečeno je 11 maloljetnika u konzumaciji alkohola, zbog čega su nadležne inspekcijske službe, uz ostale prekršaje, izrekle pravnom licu i odgovornim licima novčane kazne u iznosu od 11.200 eura“, ističe se u saopštenju UP.
Kako se navodi, barska policija je, naime, tokom noći, 18.07.2026.godine u vremenskom periodu od 02.00 do 03.00 časova, izvršili kontrolu u ugostiteljskom objektu – jednom noćnom klubu u Sutomoru, kojom prilikom su u Odjeljenje bezbjednosti Bar, radi utvrđivanja identiteta, dovedene tri osobe – estradni umjetnik Dragomir Despić Desingerica (33) koji je nastupao u klubu, kao i M.J. (24) i S.Lj (33), svi državljani Republike Srbije.
„Navedena tri lica su, nakon utvrđivanja identiteta, sankcionisana od strane inspektora za strance novčanim kaznama u iznosu od po 200 eura, zbog kretanja i boravka na teritoriji Crne Gore bez ličnih dokumenata, shodno Zakonu o strancima i Zakonu o prekršajima. U konzumiranju alkohola je u ovom noćnom klubu zatečeno 11 maloljetnih lica, dok je jedno lice zatečeno da radi bez dozvole. U odnosu na maloljetna lica, protiv pravnog lica i odgovornog fizičkog lica u pravnom licu će biti pokrenut prekršajni postupak zbog prekršaja iz člana 25 Zakona o javnom redu i miru, odnosno zbog omogućavanja korišćenja alkoholnih pića licima koja nisu navršila 18 godina“, navodi se.
Iz UP dodaju da su nadležne inspekcijske službe na lokalnom i na državnom nivou, koje su sa policijskim službenicima vršile kontrolu, utvrdile veći broj nepravilnosti u radu ovog noćnog kluba, zbog čega su odgovornim, pravnom i fizičkim licima, izrečene novčane kazne u ukupnom iznosu od 11.200 eura.
„Imajući u vidu sve navedeno, kao i ponašanje estradnog umjetnika Dragomira Despića Desingerice na nastupima, koristimo priliku da pozovemo roditelje i udruženja roditelja da podnesu prijavu policiji ukoliko imaju saznanja da se Despić neprimjereno ponašao prema njihovoj maloljetnoj djeci prilikom njegovih nastupa u klubovima i ugostiteljskim objektima“, zaključuje se.
HRONIKA
Podgoričanin pravosnažno osuđen na pet godina zatvora zbog obijanja aparata sa grickalicama i slatkišima
Potvrđena presuda koju je prethodno donio Osnovni sud

Viši sud u Podgorici pravosnažno je osudio 45-ogodišnjeg Podgoričanina I.M. na pet godina zatvora zbog obijanja aparata sa grickalicama i slatkišima u Institutu za bolesti djece.
Na ovaj način potvrđena je presuda koju je prethodno donio Osnovni sud.
Televizija Vijesti saznaje da je Viši sud u martu kao neosnovanu odbio žalbu okrivljenog i njegovog advokata.
Televizija Vijesti je prije dva dana objavila priču o ovom slučaju, koji je otvorio pitanje ujednačenosti kaznene politike u Crnoj Gori, obzirom da petogodišnju kaznu zatvora nijesu još izrekle ni sudije Specijalnog odjeljenja onima koji su zloupotrebljavali službeni položaj, dok su bili na najvišim državnim funkcijama.
Ipak, Viši sud je ocijenio da je u slučaju krađe proizvoda iz aparata vrijednih 235 eura, Osnovni sud pravilno primijenio zakon i zbog ranije osuđivanosti okrivljenog zakonito izrekao kaznu iznad polovine propisanog raspona za ovo krivično djelo.
HRONIKA
Poginuo 24-godišnji mladić u udesu kod Žabljaka
On se nalazio sam u vozilu koje je sletjelo sa puta

Dvadesečetvorogodišnji D. Š. (24) stradao je u saobraćajnoj nesreći, jutros oko 05:30 časova u mjestu Javorje, na putu Žabljak – Šavnik.
On se nalazio sam u vozilu koje je sletjelo sa puta, potvrđeno je „Vijestima“ iz policije.
EKONOMIJA1 дан ranijeVlada spriječila skok cijena goriva: Dizel pojeftinio, cijena benzina nepromijenjena
HRONIKA4 дана ranijePolicija: Desingerica kažnjen novčano, u klubu u kom je nastupao u Sutomoru 11 maloljetnika pilo alkohol
DRUŠTVO3 дана ranijeLuštica: Potonuo gliser, spašena šestočlana porodica
EKONOMIJA2 дана ranijeSkuplji dizel od ponoći 14 centi: Porasla i cijena benzina
DRUŠTVO2 дана ranijeBesplatne ležaljke i suncobrani posle 17 sati samo za građane Crne Gore
DRUŠTVO2 дана ranijeZa boravak u kupaćem kostimu van plaže kazne i do 1.000 eura









