SPORT
ZVANIČNO SAOPŠTIO CRNOGORSKI OLIMPIJSKI KOMITET
Marija Vuković opet proglašena za najbolju sportistkinju Crne Gore
Vuković je u ovoj godini osvojila srebro na Evropskom prvenstvu, te zlato na Mediteranskim igrama

Atletičarka Marija Vuković proglašena je za najuspješnijeg sportistu/sportistkinju Crne Gore, drugu godinu zaredom, u izboru Crnogorskog olimpijskog komiteta.
Vuković je u ovoj godini osvojila srebro na Evropskom prvenstvu, te zlato na Mediteranskim igrama.

(foto: COK)
Ona se nalazi na devetom mjestu svjetske rang liste.
„Marija je dočekala najblistaviji trenutak karijere nakon četvrtog mjesta na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu u martu i osvajanja zlata na Mediteranskim igrama u Oranu. Osim ovih uspjeha Vukovićeva je debitovala i na mitinzima Dijamantske lige i zasluženo postala prva koja je dvije godine zaredom dobila ovo priznanje, te se sa dvije titule pridružila rukometašici Katarini Bulatović i vaterpolisti Aleksandru Ivoviću“, navodi se u saopštenju COK.
Najbolja ženska selekcija je naša rukometna reprezentacija koja je osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, dok su nagradu za najbolju mušku reprezentaciju podijelile muška rukometna i streljačka ekipa (disciplina trap).
„Lavovi“ su zauzeli 11. mjesto na Evropskom prvenstvu, što je njihov najbolji plasman na nekom velikom takmičenju. Streljačka ekipa je osvojila deveto mjesto na Svjetksom prvenstvu.
Priznanje za najbolju mladu sportistkinju podjelile su bokserka Bojana Gojković i Anđela Berišaj (tekvonodo).
Gojković je osvojila srebrne medalje na Evropskom prvenstvu i Mediteranskim igrama. I Berišaj je stigla do srebra i to na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore.
I nagrada za najboljeg mladost sportistu je podijeljena – otišla je u ruke boksera Mirka Šarčevića i Gracija Stjepčevića (boćanje).
Stjepčević je krajem oktobra osvojio zlato na Svjetskom prvenstvu za omladince u boćanju u Francuskoj, u disciplini brzinsko izbijanje, a nedugo zatim, Tivćanin okitio se bronzom na seniorskom šampionatu planete u Turskoj.
Šarčević je i u 2022. osvojio medalju sa velikog takmičenja. Okitio se bronzom na Evropskom prvenstvu za mlade u Sofiji u kategoriji do 71 kilogram.
Dobitnicima će nagrade biti uručene na svečanosti na Vili Gorica, koja će se održati 27. decembra.

Fudbaleri Španije drugi put u istoriji slave naslov prvaka svijeta. Oni su u velikom finalu Mundijala u Nju Džerziju večeras savladali Argentinu, i to nakon produžetaka. Na Metlajf stadionu bilo je 1:0 – 0:0.
SPORT
Fudbaleri Norveške zaradu od utakmice sa Izraelom donirali bolnicama Gaze
Meč Norveške i Izraela odigran je u jeku rata, a na stadionu su bile najvidljivije zastave Palestine i pozivi da se zaustavi rat i humanitarna kriza u Gazi

Fudbalski savez Norveške potvrdio je da će novac zarađen od meča protiv Izraela u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo donirati bolnicama u Gazi.
I ranije su se pojavljivale nezvanične najave da u Fudbalskom savezu Norveške pokušavaju da nađu način da činjenica da je meč sa Izraelom morao da bude odigran dobije neki dublji smisao.
Sada je pozato šta je konkretan plan.
Sva zarada od prodatih ulaznica za meč u kome je Norveška pobijedila Izrael 5:0 u Oslu biće proslijeđena bolnicama u Gazi u vidu humanitarne pomoći.
Meč Norveške i Izraela odigran je u jeku rata, a na stadionu su bile najvidljivije zastave Palestine i pozivi da se zaustavi rat i humanitarna kriza u Gazi.
SPORT
Neuništiva Argentina i šampion Mesi u suzama i istoriji: Egipat je imao sve, ali ide kući
Pričaće se o utakmici…

Argentina je bila ‘klinički mrtva’, spakovanih kofera, navijači u suzama, a Egipat već viđen u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.
Ali Argentina ima Lionela Mesija i Enca Fernandeza.
Egipat je bio blizu senzacije nad senzacijama, do 79. minuta je vodio 2:0 protiv Argentine, ali nije izdržao – uslijedio je epski preokret, jedan od najvećih u istoriji svjetskih prvenstava, „gaučosi“ su do kraja regularnog dijela uspjeli tri puta da pronađu put do mreže „faraona“ za pobjedu u Atlanti i plasman u četvrtfinale (3:2).
EKONOMIJA1 дан ranijeVlada spriječila skok cijena goriva: Dizel pojeftinio, cijena benzina nepromijenjena
HRONIKA4 дана ranijePolicija: Desingerica kažnjen novčano, u klubu u kom je nastupao u Sutomoru 11 maloljetnika pilo alkohol
DRUŠTVO3 дана ranijeLuštica: Potonuo gliser, spašena šestočlana porodica
EKONOMIJA2 дана ranijeSkuplji dizel od ponoći 14 centi: Porasla i cijena benzina
DRUŠTVO3 дана ranijeBesplatne ležaljke i suncobrani posle 17 sati samo za građane Crne Gore
DRUŠTVO3 дана ranijeZa boravak u kupaćem kostimu van plaže kazne i do 1.000 eura














