Connect with us

SPORT

FUDBAL

Pogledajte evrogol Beranca Aleksandra Šćekića (VIDEO)

Beranac je u 38. minutu, na gostovanju Hapoela Haife imenjaku iz Jerusalima, na ivici šesnaesterca uhvatio volej i izjednačio na 1:1

Stefan Savić je odigrao odlično u Madrilenjo derbiju, Stevan Jovetić je zaigrao nakon četiri mjeseca pauze, a zapažen vikend imao je i Aleksandar Šćekić.

Zadnji vezni fudbaler crnogorske reprezentacije je od januara, kada je stigao u Hapoel Haifu, postao nezamjenljiv, a u nedjelju je dao i prvi gol.

I to kakav – 31-godišnji Beranac je u 38. minutu, na gostovanju Hapoelu iz Jerusalima, na ivici šesnaesterca uhvatio volej i izjednačio na 1:1.

Šćekić je zamijenjen u 71. minutu, jer je u 68. dobio žuti karton, a tim iz Haife je morao da krene ofanzivnije, jer je gubio 2:1.

I uspio je da stigne do boda, golom Liberijca Mohameda Kamare u 88. minutu.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Novak Đoković i dalje najbolji na svijetu: Apsolutni rekorder

Srpski teniser počeo je danas 420. nedjelju na prvom mjestu

Srpski teniser Novak Đoković počeo je danas 420. nedjelju na prvom mjestu ATP liste, čime je nastavio da uvećava sopstveni rekord.

Đoković ima 9.725 bodova ispred Italijana Janika Sinera i Španca Karlosa Alkarasa.

Iza vodećeg trojica slijede Rus Danil Medvedev, Njemac Aleksander Zverev, Rus Andrej Rubljov i Danac Holger Rune.

Poljak Hubert Hurkač je napredovao za dvije pozicije i sada je osmi, dok najboljih deset na svijetu kompletiraju Bugarin Grigor Dimitrov i Norvežanin Kasper Rud.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

„Lavice“ pobijedile Tursku

Rukometašice Crna Gore tek u posljednjih 15 minuta riješile meč u Rizeu i obezbijedile prvo mjesto u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. U nedjelju zatvaraju ovaj ciklus protiv Bugarske, a već 11. aprila počinju olimpijske kvalifikacije

Sve ono što ne bi trebalo da rade u Ulmu „lavice“ su naučile danas u Rizeu… Rukometašice Crne Gore savladale su Tursku (30:28) u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo (Euro 2024), obezbijedile prvo mjesto, ali igra koju su prikazale zabrinjava pred ključni dio godine.

Djevojke Bojane Popović već za osam dana u Ulmu počinju kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre i protiv Njemačke i Slovenije – mnogo jačih rivala od današnjeg – moraće mnogo bolje ukoliko žele da zgrabe jednu od dvije karte za Pariz.

Ako je bilo pozitivnih stvari u lučkom gradu na Crnom moru onda je to svakako Dijana Mugoša, koja je postigla devet golova i održavala Crnu Goru kada nije išlo tokom prvih 45 minuta, ali i povratnica Nikolina Vukčević koja je u finišu zategla odbranu „lavica“.

Od starta meča u manjoj, ali dosta bučnoj, dvorani u Rizeu osjećala se nervoza kod djevojaka Bojane Popović, pa je domaćin nakon gola Šengun Turkoglu već nakon devet minuta imao plus tri (7:4).

Marina Rajčić i drugarice nekako su na kvalitet koji bez sumnje imaju, ali i zahvaljujući hladnokrvnosti Dijane Mugoše (postigla šest golova u prvom poluvremenu), uspijevale da se vrate… Ipak, bilo je jasno da od tečne i prave igre tokom prvih 30 minuta nema ništa, pa je Turska na odmor otišla sa 15:14.

Ništa bolje naša selekcija nije ušla ni u drugo poluvrijeme, pa je ekipa Kostike Bučeskija ponovo imala tri gola prednosti (17:14).

Baš kao u prvom dijelu i u nastavku se Crna Gora vraćala, igralo se praktično „gol za gol“ do 45. minuta, a je Jelena Despotović pogodila za 21:20, Armel Atingre je odbranila sedmerac, a Marina Rajčić zicer, da bi Ivona Pavićević prvi put Crnu Goru odvela na „plus dva“ (22:20).

Nakon toga konačno se razigrala i Matea Pletikosić, pa je Crna Gora stiazala i do pet golova razlike i praktično već tada završila posao u Turskoj.

Kvalifikacije za Euro lavice zatvaraju u nedjelju u Podgorici protiv Bugarske, a nakon toga kreću i po vizu za Olimpijske igre.

SPORT

Crna Gora nadigrala Bjelorusiju

Strijelci Marušić i Krstović

Jovetić, Foto: Reuters

Na debiju na klupi Crne Gore, Robert Prosinečki je pokazao šta mu je cilj – da Crna Gora igra fudbal. „Hrabri sokoli“ su savladali Bjelorusiju 2:0, odličnim akcijama zbunili protivnika, a pokazalo se i da je Milan Mijatović velika snaga nacionalnog tima.

Prvu šansu je imao Stevan Jovetić, a u nastavku te akcije su defanzivci Bjelorusije spriječili Adama Marušića da zatrese mrežu.

Izgleda da je bilo suđeno da baš dvojica najiskusnijih donesu prednost – poslije sjajne asistencije Jovetića, Marušić je pogodio u 27. minutu za 1:0.

U 45. minutu je viđena najljepša akcija – Viktor Đukanović je dodao loptu do Jovetića, on je iz prve proslijedio Andriji Vukčeviću, a bek meksičkog Huaresa odmah našao Nikolu Krstovića, koji je rutinski povisio na 2:0.

Bjelorusi su u 73. minutu imali veliku šansu da smanje, jer je Meldin Drešković skrivio penal, ali je Milošević odbranio jedanaesterac Ebongu, a onda i zicer Karpoviču.

Do kraja je Crna Gora mogla do trećeg gola, ali je Dušan Bakić, koji se proslavio baš u Bjelorusiji, u 90. minutu pogodio stativu.