Connect with us

DRUŠTVO

Policija ispituje da li su učenici zatvorili u ormar đaka i prijetili mu

Kako je ranije danas prenio „Dan“ u toj osnovnoj školi danas su djeca zlostavljala jednog đaka, zatvorivši ga u školski ormarić uz prijetnje da će ga ubiti ako to nekome ispriča

OŠ "Pavle Rovinski"

Uprava policije obavlja razgovor povodom prijavljenog vršnjačkog nasilja u OŠ „Pavle Rovinski“, a uprava škole o tom slučaju preduzima aktivnosti iz svoje nadležnosti, potvrđeno je Portalu RTCG iz Uprave policije.

Kako je ranije danas prenio „Dan“ u toj osnovnoj školi danas su djeca zlostavljala jednog đaka, zatvorivši ga u školski ormarić uz prijetnje da će ga ubiti ako to nekome ispriča.

Kako prenosi Dan učenik je u ormaru bio zatvoren 15 minuta i to za vrijeme trajanja nastave.

Sve je navodno prekinuo jedan od profesora.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

DRUŠTVO

Sjutra neće raditi „Slatke kuće“ u Crnoj Gori: „Swisslion Takovo doo“ se priključuje generalnom štrajku u znak podrške studentima u Srbiji

„A iz pijeteta prema žrtvama najavljujemo 15 minuta tišine ispred maloprodajnih objekata za sve stradale u nesreći u Novom Sadu, u periodu od 11.52 do 12.07h“, piše u saopštenju

Protest ispred RTS-a, ugao Bulevara kralja Aleksandra i Takovske, Beograd, Srbija, 17.1.2025.

„Swisslion Takovo doo“ Crna Gora se priključuje generalnom štrajku, čime pruža podršku kolegama iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Makedonije, koji će u znak solidarnosti sa zahtjevima studenata u blokadi iz Srbije, obustaviti rad, saopšteno je iz te kompanije.

„Ovaj štrajk dolazi kao izvor podrške mladim generacijama u borbi za ispunjenje njihovih zahtjeva, kao i borbi za bolje životne uslove cjelokupnog društva, istovremeno uzimajući i širu društvenu odgovornost poslovnih subjekata“, navodi se u saopštenju.

Iz „Swisslion Takovo doo“ su kazali da će sjutra, u znak podrške, obustaviti rad u trideset osam Slatkih kuća u Crnoj Gori.

„A iz pijeteta prema žrtvama najavljujemo 15 minuta tišine ispred maloprodajnih objekata za sve stradale u nesreći u Novom Sadu, u periodu od 11.52 do 12.07h“, piše u saopštenju.

Studenti u blokadi pozvali su građane Srbije na potpunu obustavu svih aktivnosti u petak, 24. januara, odnosno na generalni štrajk ili „opštu građansku neposlušnost“.

„Ne idemo na posao, ne idemo na predavanja, ne obavljamo svakodnevne obaveze. Uzimamo slobodu u svoje ruke. Vaše učešće čini razliku“, napisali su studenti u blokadi na Instagramu.

Naveli su da zaposleni mogu učestvovati neodlaskom na posao u petak.

„Razgovaraj sa kolegama i organizujte obustavu rada na poslu. Šta ako se plašiš poslodavca? Uzmi slobodan dan, otvori bolovanje, doniraj krv“, piše u objavi.

Studenti su poslodavcima poručili da daju slobodan dan zaposlenima, otkažu sve zakazane sastanke i obavijeste klijente o razlozima zašto tog dana ne rade.

Pozvali su građane da ne piju espreso u kafiću, već da popiju „tursku“ kod kuće, da ne idu u restorane i ne poručuju hranu, već da sami skuvaju ručak, da ne idu u teretanu, već da odrade kućni trening.

„Nemoj ići u prodavnice, markete, tržne centre, bioskope i pozorišta. Petak je – ali, ne idi na žurke i svirke“, navodi se u objavi.

Prema njihovim riječima, sve mora da stane, a studentski zahtjevi ostaju: objavljivanje kompletne dokumentacije o rekonstrukciji Željezničke stanice u Novom Sadu, odbacivanje krivičnih prijava protiv studenata uhapšenih i privedenih na protestima, obustava pokrenutih krivičnih postupaka, procesuiranje odgovornih za napade na studente i profesore, kao i njihovo razrješenje ukoliko su na javnim funkcijama, te povećanje budžeta za visoko obrazovanje za 20 odsto.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

(VIDEO) 19 godina od nesreće na Bioču, mašinovođa Drobnjak: Učinio sam sve kao da su moja djeca bila u vozu

Najveća saobraćajna nesreća u istoriji Crne Gore koja se dogodila na Bioču kada je voz koji je saobraćao na relaciji Bijelo Polje-Podgorica iskliznuo iz šina i kada je poginulo 47, a povrijeđeno više od 200 putnika

Nesreća na Bioču

Danas je 19 godina od najveće saobraćajne nesreće u istoriji Crne Gore koja se dogodila na Bioču kada je voz koji je saobraćao na relaciji Bijelo Polje-Podgorica iskliznuo iz šina i kada je poginulo 47, a povrijeđeno više od 200 putnika. Iako je prošlo skoro dvije decenije, preživjeli putnici ali i porodice nastradalih sa nevjericom se prisjećaju tog hladnog januarskog dana.

Prvi put, nakon 19 godina, pred kamere je stao mašinovođa Slobodan Drobnjak koji opisuje koji iznosi svoju stranu priče.

“Toga dana krenuo sam na posao ne sluteći da se išta loše može desiti, a kamoli tragedija takvih razmjera”, kazao je Drobnjak.

U dokumentarnom filmu “Kolosijek smrti” Drobnjak se prisjeća trenutka kada se voz samopokrenuo kao i momenata kada uskače u voz i pokušava ga zaustaviti.

“Težeg trenutka u životu nijesam imao znajući da ne mogu ništa učiniti i da će se desiti tragedija. Ne bih sebi nikad oprostio da nisam uskočio u voz i pokušao da ga zaustavim. Učinio sam sve kao da su moja djeca bila u vozu”, kazao je Drobnjak.

Pored mašinovođe Drobnjaka u filmu govore i Radomir Čabarkapa, suprug i otac nastradalih putnika, Dževad Purišić, preživjeli putnik, Ivana Janičić, jedna od najteže povrijeđenih putnika, ljekari Vuk Niković, Aleksandar Jušković i Mladen Filipović, Rade Bojović, tadašnji pripadnik Vatrogasne jedinice Podgorica, kao i Balša Rakočević, medijski radnik.

Film je zamišljen kao emotivna i autentična životna priča aktera ovog događaja, bez namjere presuđivanja ili traženja odgovornosti za tragediju.

Ovaj film ima za cilj očuvanje sjećanja na ljude i događaje koji su obilježili jedno teško poglavlje naše zajedničke istorije.

Izvor: CdM

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Šaranović: 62 policajca prekršila Kodeks; Formirana su 24 predmeta vezana za životni stil policajaca

„Insistiraću kod direktora Uprave policije da se pokrenu disciplinski postupci za sve policijske službenike za koje je Etički odbor utvrdio povredu“, kazao je ministar unutrašnjih poslova

Etički odbor ocijenio je da su 62 policajca prekršila Kodeks policijske etike, a formirana su 24 predmeta vezana za životni stil policijskih službenika. U osam slučajeva o ovim predmetima je obaviješteno nadležno tužilaštvo, koje je dostavilo instrukcije za dalje postupanje, dok je u saradnji sa Agencijom za sprječavanje korupcije (ASK) formirano šest predmeta, dok u preostalih 10 predmeta mjere i radnje preduzima Odjeljenje za antikorupciju, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.

Podnošenje Izvještaja o imovini i prihodima policijskih službenika predstavlja važan korak u jačanju transparentnosti, odgovornosti i integriteta policijskih službenika, poručio je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.

On je kazao da je Izvještaj o imovini i prihodima Odjeljenju za antikorupciju dostavio 3.581 policijski službenik, dok 62 policijska službenika nisu dostavila izvještaj u predviđenom roku.

Do sada je sprovedeno 1.510 kontrola dostavljenih izvještaja, pri čemu je utvrđeno da je skoro 1.000 izvještaja nepotpuno. Kao rezultat toga, 220 policijskih službenika je pozvano da ispravi svoje izvještaje, od kojih je 160 već ponovo podnijelo ispravne verzije Izvještaja, navodi se u saopštenju koje je Šaranović dostavio mediijima.

U skladu sa Pravilnikom o kontroli imovine, prihoda i životnog stila policijskih službenika, Etičkom odboru su poslata 62 zahtjeva za davanje mišljenja o eventualnim povredama pravila i standarda definisanih Kodeksom policijske etike.

Etički odbor je dostavio svoja mišljenja o postojanju povreda za svih 62 policijska službenika, koja su proslijeđena njima i njihovim rukovodiocima radi daljeg postupanja, naveo je ministar.

„Takođe, tokom kontrole su formirana 24 predmeta vezana za životni stil policijskih službenika (odnos imovine i prihoda). U osam slučajeva o ovim predmetima je obaviješteno nadležno tužilaštvo, koje je dostavilo instrukcije za dalje postupanje, dok je u saradnji sa Agencijom za sprječavanje korupcije (ASK) formirano šest predmeta, dok u preostalih 10 predmeta mjere i radnje preduzima Odjeljenje za antikorupciju“, otkrio je Šaranović.

On je kazao da će insistirati kod direktora Uprave policije da u saradnji sa neposrednim starješinama za sve policijske službenike za koje je Etički odbor utvrdio povredu, preduzmu radnje iz svoje nadležnosti neophodne za pokretanje disciplinskog postupka zbog teže povrede radne dužnosti, kako bi se izrekla odgovarajuća sankcija propisana Zakonom u rasponu od opomene, preko novčane kazne, nemogućnosti sticanja neposredno višeg zvanja, raspoređivanja na radno mjesto za koje je predviđeno niže zvanje, pa sve do prestanka radnog odnosa.

Šaranović je ocijenio da se Uprava policije nalazi u intenzivnom procesu transformacije, usmjerenom ka izgradnji efikasne i profesionalne policijske službe koja će biti u stanju da se nosi sa složenim izazovima savremenog organizovanog kriminala.

Nasljeđe dugogodišnje vlasti, obilježeno korupcijom i povezanošću sa kriminalnim grupama, ostavilo je duboke tragove na institucije sistema, uključujući i policiju, istakao je ministar.

„Primjenom preciznih kontrolnih mehanizama, kontinuirano radimo na unaprjeđenju profesionalnih standarda i očuvanju etičkih vrijednosti u policijskoj službi jačamo povjerenja koje građani polažu u institucije“, poručio je Šaranović.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije