Connect with us

HRONIKA

U 65. GODINI

Preminuo biznismen Miodrag Kostić

Iz MK Grupe su rekli da se Kostić sa upravljačke funkcije u kompaniji koju je izgradio, povukao prije pet godina

Foto: Nebojša Babić

Osnivač i predsjednik MK Grupe Miodrag Kostić (1959-2024), preminuo je danas, saopštila je MK Grupa.

„Vizionar i strateg u biznisu, tokom 40 godina aktivne profesionalne karijere, stvorio je jedan od najvećih poslovnih sistema u regionu koji posluje van granica Srbije, što mu je donijelo internacionalni status jednog od najuticajnijih lidera i najuspješnijih privrednika u Jugoistočnoj Evropi“, navodi se u saopštenju, prenosi N1.

Kazali su da je Kostić, tokom svoje karijere ostvario velike uspjehe i pionirske poduhvate u agraru, turizmu, energetici i bankarstvu, pozicionirajući svoje kompanije kao predvodnike u ovim sektorima.

„Širenje poslovanja pratio je brojnim društveno odgovornim aktivnostima, a kruna njegovog filantropskog djelovanja je Zadužbina Miodraga Kostića, kroz koju srpskom narodu poklanja Palatu nauke, kao najveće pojedinačno davanje za dobročinstvo na ovim prostorima još od početka prošlog vijeka“, dodaje se.

Iz MK Grupe su rekli da se Kostić sa upravljačke funkcije u kompaniji koju je izgradio, povukao prije pet godina.

„Strateško vođenje poslovnog sistema prepustio je sinu Aleksandru Kostiću, potpredsjedniku MK Group i predsjedniku Upravnog odobra AIK Banke, dok je izvršno upravljanje nastavio da vrši profesionalni menadžment. Rukovodstvo oba sistema, zajedno sa zaposlenima, nastaviće da sledi viziju stalnog rasta i razvoja koju je postavio Miodrag Kostić“, piše u saopštenju.

„Srpska i regionalna privreda su danas izgubile velikog čovjeka, ali njegovo ime i vizija nastavljaju da žive, kako kroz njegovo troje djece, tako i kroz MK Group, AIK Banku i Zadužbinu Miodraga Kostića“, zaključuje se.

Click to comment

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

HRONIKA

Pucnjava u Herceg Novom: Ranjen Zurovac

„Policija intenzivno radi na rasvijetljavanju ovog događaja i utvrđivanju svih okolnosti“, kazao je izvor iz Uprave policije

Novljanin Nemanja Zurovac ranjen je danas iz vatrenog oružja saznaje portal Dan.

Kako saznaje ovaj medij, Zurovac je ranjen u ruku.

Za sada nema više informacija o ovom slučaju.

„Policija intenzivno radi na rasvijetljavanju ovog događaja i utvrđivanju svih okolnosti“, kazao je izvor iz Uprave policije za portal Dan.

Kako piše „Dan“, Zurovcu se sudi po istom predmetu u kojem se sudilo Petru Lipovini i Žarku pejakoviću, koji su ubijeni 6.novembra.

Takođe, pred podgoričkim Višim sudom vodi se postupak protiv Zoran Mrvaljević i grupe. Mrvaljević je osumnjičen da je 2016. godine formirao kriminalnu organizaciju čiji je član 2019. godine postao i Milan Kankaraš.

Kankaraš je kao svjedok saradnik ispričao u Specijalnom tužilaštvu da ga je Mrvaljević postrekavao na ubistvo Zurovca nudeći mu zauzvrat 40.000 eura i kilogram kokaina. On je naveo da je Mrvaljević nabavo pištolj s prigušivačem, ali ubistvo nije izvršeno. Kankaraš je u SDT-u ispričao i da je bio član dvije suprotstavljene kriminalne organizacije. Pored Mrvaljevića, ovom optužnicom je obuhvaćen i Krsto Vujić Slobodan Vico i Jovan Riznić. Oni se terete za krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije, a Mrvaljević za ubistvo putem podstrekavanja i šverc droge.

„Mrva je kazao da krivi Nemanju Zurovca za sve i ponudio mi kilo kokaina za informaciju gdje je Zurovac. Rekao sam mu da ne znam. Mrva je kazao da se ne boji Roganovića jer i da ga ubiju ima ko će ga osvetiti. Nakon pokušaja ubistva Duška Roganovića 2017, Roganovići smišljaju kako da ubiju Mrvaljevića i Vujića“, ispričao je Kankaraš u istrazi.

Svjedok je tada naveo da je Krsto Vujić naredio da se prati kretanje Šćepana Roganovića, a praćeni su i Vladimir i Niko Roganović.

Nakon likvidacije Vladimira Roganovića, kako tvrdi Kankaraš, ova grupa je zbog pojačanih kontrola hercegnovske policije na kratko obustavila aktivnosti na pripremi ubistva Šćepana Roganovića.

Continue Reading

HRONIKA

Balijagić i dalje izmiče policiji i vojsci: Na dugu robiju idu i oni koji mu možda pomažu da se krije

Iz policije tvrde da se potraga za bjeguncem odvija u kontinuitetu i da još obezbjeđuju kuću porodice Madžgalj. Četiri osnovne škole u čijoj blizini je viđan Balijagić, još rade onlajn

Eventualni pomagači odbjeglom dvostrukom ubici Aliji Balijagiću (65) mogli bi biti kažnjeni istom kaznom kao i on, ukoliko ikada bude uhapšen.

Balijagić je 25. oktobra u selu Sokolac kod Bijelog Polja ubio brata i sestru Jovana i Milenku Madžgalj, i od tada za njim bez uspjeha tragaju crnogorska, a od 1. novembra i srbijanska policija nakon prijava da se iz pograničnog dijela Crne Gore “prebacio” u Srbiju.

Za krivično djelo teško ubistvo koje je 25. oktobra počinio Alija Balijagić (65), propisana je kazna zatvora u trajanju najmanje od 10 godina ili kazna dugotrajnog zatvora, a pomaganje učiniocu će se kazniti kao da je sam učinio krivično djelo, a može se i blaže kazniti”, stoji u odgovoru “Vijestima” iz Višeg državnog tužilaštva.

Upućeni tvrde da je Balijagić mogao imati pomagače, na putu skrivanja Balijagić tokom kojeg je navodno prešao više od stotinu kilometara u pograničnom dijelu Crne Gore i Srbije. Takve tvdnje, međutim, zasada nemaju činjeničnog uporišta, niti zvanične potvrde nadležnih.

U bjelopoljskom selu Kukulje pripadnici SAJ-a su 31. oktobra pretresli kuću i objekte jedne porodice koju je, navodno, komšija prijavio rekavši da ima saznanja da pomažu Balijagiću.

“Pretres je izvršen na osnovu, odnosno, u vezi sa operativnim podatkom kojim je policija raspolagala, da se u ovim prostorijama nalazi lice za kojim se traga”, saopšteno je iz Uprave policije 1. novembra.

Silovatelj i počinilac teških djela Balijagić, oko pola života proveo je u zatvorima.

Višegodišnji odmetnik, prema saznanjima “Vijesti”, bježao je i iz Spuškog zatvora, ali o tome nadležni ne govore.

Prema raspoloživim podacima koji se izneseni u javnosti, od noći ubistva Balijagić je viđen više puta, prvo u selima Orahovica i Kukulje, a potom u blizini granice sa Srbijom.

Za njim traga i srpska policija od 1. novembra, kada je ministar MUP-a Srbije Ivica Dačić saopštio da je viđen u mjestu Ivezići kod Brodareva, na teritoriji opštine Prijepolje.

Iz Uprave policije “Vijestima” su odgovorili da se potraga za Balijagićem odvija u kontinuitetu, da još uvijek obezbjeđuju kuću porodice Madžgalj, a da četiri škole u čijoj blizini je viđen još uvijek rade onlajn.

Pojašnjavaju da policija još vrši obezbjeđenje kuće Madžgalja, odnosno lica mjesta dvostrukog ubistva u zaseoku Sokolac u Bijelom Polju, i da preduzima intenzivne aktivnosti iz svoje nadležnosti u potrazi za licem koje se sumnjiči za ovo krivično djelo.

Potvdili su da je na terenu i dalje aktivan operativno-komandni štab sa sjedištem u mjestu Tomaševo koji je formiran nakon ovoga događaja, a koji čine načelnik Regionalnog centra bezbjednosti “Sjever”, v. d. pomoćnika direktora za Sektor policije posebne namjene, starješina zadužen za operativno-štabne poslove iz toga Sektora, kao i komandant Specijalnih jedinica Vojske Crne Gore, odnosno njegovi članovi i dalje vrše analizu i razvijaju dalju strategiju u potrazi za licem A. B. u kontinuitetu.

“Policija i dalje preduzima niz aktivnosti u saradnji sa Vojskom Crne Gore, kako u pograničnom pojasu tako i na teritoriji okolnih sela koja koja su orijentisana ka kritičnom licu mjesta na teritoriji Bijelog Polja, u cilju pronalaska i lišenja slobode lica A. B. osumnjičenog za teško ubistvo”, navode u odgovoru iz UP.

Oni su rekli da su nakon komunikacije sa Ministarstvom prosvjete, uputili dopis kojim obavještavaju da su zbog dvostrukog ubistva u selu Sokolac i bjekstva izvršioca tog krivičnog djela, svi raspoloživi kapaciteti obavještajno-bezbjednosnog sektora stavijeni na raspolaganje Regionalnom centru bezbjednosti Sjever, konkretno na teritoriji Bijelog Polja: “U cilju uspostavljanja i očuvanja bezbjednosti i sigurnosti građana u datim okolnostima, i sa zvaničnim i javnim saopštenjem da građani (u mjestu Sokolac i okolnim selima) ostanu prisebni, a da u noćnim uslovima ne dozvole ulazak ili bilo kakvu komunikaciju sa nepoznatim licima i odmah bez odlaganja obavijeste policiju”.

“Takođe Vas obavještavamo da je u mjestu Sokolac pojačano prisustvo policije i Vojske Crne Gore radi očuvanja unutrašnje bezbjednosti, kao i u drugim obližnjim selima, što u ovom momentu doprinosi sigurosti građana. Kada je u pitanju bezbjednost u školama informišemo Vas da će službenici Regionalnog centra bezbjednosti ‘Sjever’, uz dodatnu ispomoć, uspostaviti svakodnevnu komunikaciju sa direktorima škola i vršiti obilazak u svim naseljima i mjesnim zajednicama koje gravitiraju prema kritičnom području, kako bi u realnom vremenu blagovremeno postupali u odnosu na nepredviđene događaje i preduzeli potrebne mjere i radnje iz svoje nadležnosti”, stoji u odgovoru Uprave policije.Mještani Vraneške doline najavli su da će 18. novembra u podne početi sa totalnom blokadom magistralnog puta Bijelo Polje – Mojkovac, u mjestu Slijepač most, kako bi izrazili protest zbog toga što nije bilo ništa od traženih ostavki u vrhu policije, ali i zato što im niko nije ni odgovorio.

Oni su još ranije tražili kolektivnu odgovornost i hitnu smjenu direktora Uprave policije Zorana Brđanina, direktora direktorata, načelnika regionalnog Centra sjever Harisa Đurđevića, sa svim njihovim pomoćnicima i to zbog navodnih propusta u radu koji su, kako tvrde, uzrokovali dvostruko ubistvo u zaseoku Zaboj.

Opsada sela na granici sa Srbijom

“Vijestima” je juče nezvanično rečeno da su brojne policijske i vojne snage poslate u jedno pogranično mjesto sa Srbijom, nakon dojave da su odbjeglog Balijagića snimile nadzorne kamere.Navodno, na tim snimcima vidi se njegovo kretanje između tri i četiri sata ujutru.Mjesto je udaljeno nekih 500 metara od granice sa Srbijom.

Izvor: Vijesti

Continue Reading

HRONIKA

Mijatović koji je sa biznismenom Bećirovićem fizički napao novinarku „Pobjede“ je službenik MUP-a: U policiji nisu znali da radi kao njegovo privatno obezbjeđenje

Službenici MUP-a i UP za dodatno angažovanje, van službe, moraju imati posebno odobrenje starješine

FOTO: Libertas Press/Savo Prelević

Uhapšeni Mladen Mijatović, koji je sinoć sa biznismenom Zoranom Ćoćom Bećirovićem, verbalno i fizički nasrnuo na novinarku Pobjede Anu Raičković, službenik je Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

U zvaničnom odgovoru MUP-a dostavljenom „Vijestima“, navodi se da je Mijatović raspoređen na radno mjesto samostalnog referenta-spasioca u Direktoratu za zaštitu i spašavanje, a u okviru Direkcije za avio-helikoptersku jedinicu Ministarstva unutrašnjih poslova.

Na pitanje „Vijesti“ da li MUP zna da je Mijatović godinama angažovan kao privatno obezbjeđenje Bećirovića potvrdilo da „Ministarstvo nije raspolagalo podacima da je angažovan na bilo kojim dodatnim poslovima“.

„Niti je od nadležnog rukovodioca dobio odobrenje za angažovanje izvan svojih redovnih poslova“, piše u odgovoru MUP-a.

Službenici MUP-a i UP za dodatno angažovanje, van službe, moraju imati posebno odobrenje starješine.

Ministarstvo unutrašnjih poslova najavilo je da će nakon prijema i ocjene svih relevantnih spisa, postupiti u skladu sa zakonskim odredbama i pokrenuti odgovarajući disciplinski postupak protiv Mladena Mijatovića.

Biznismenu Zoranu Ćoću Bećiroviću i njegovom tjelohranitelju Mladenu Mijatoviću večeras je određeno zadržavanje do 72 sata zbog sumnje da počinili krivično djelo – nasilničko ponašanje na štetu novinarke Pobjede Ane Raičković.

„Osnovano se sumnja da su zadržana lica, zajedno sa L.B. čije je saslušanje u toku, verbalno i fizički napali novinarku i još dva lica i tom prilikom oštećenoj nanijeli tjelesne povrede“, piše u saopštenju Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici.

Zoranu Bećiroviću i Mladenu Mijatoviću određeno zadržavanje do 72 sata
Protiv Mijatovića je prije nekoliko godina isto vođen disciplinski postupak u MUP-u, nakon što je u tržnom centru Delta, krajem 2019. godine, napao tadašnjeg novinara „Dana“ Vladimira Otaševića kako bi ga spriječio da fotografiše Bećirovića, koji je bio u društvu tužioca Miloša Šoškića.

Mijatović je tada negirao da radi kao privatno obezbjeđenje Zorana Bećirovića ali i da je uopšte napao novinara.

Tužilaštvo je tada odbacilo krivičnu prijavu protiv Mijatovića jer nijesu našli, kako su tada naveli, bitne elemente bića tog krivičnog djela, kao ni bilo kog drugog krivičnog djela za koje se goni po službenoj dužnosti.

Continue Reading

Najčitanije