HRONIKA
KOD PLAŽE
Sutomore: Utopila se 27-godišnja državljanka Moldavije
Iz Uprave za pomorsku sigurnost i upravljanje lukama (UPSUL) kazali su da su uspjeli da spasu tri osobe, a da se ženska osoba utopila na samo dvadesetak metara od obale

Dvadesetsedmogodišnja državljanka Moldavije utopila se danas u vodama kod sutomorske plaže.
To je saopštio Portalu RTCG načelnik Uprave za pomorsku sigurnost i upravljanje lukama (UPSUL) Žarko Lukšić.
Lukšić je kazao da su uspjeli da spasu tri osobe, a da se ženska osoba utopila na samo dvadesetak metara od obale.
“Grupa mladih Moldavaca je danas prema informacijama isplovila iz barske marine na “stend ap” daskama i ubrzo ih je južni vjetar odvukao iz Golog brda u Sutomoru. Očajnički su pred velikim talasima pokušavali da se dokopaju sutomorske plaže”, kazao je Lukšić.
Njihov operativni centar je dobio informaciju u 16:45 sati.
“Dvije mlade osobe tridesetih godina su uspjele da dođu do plaže i talasi su ih izbacili, ali uprkos visokom riziku za posadu čamaca i blizine stijena, druge dvije je prevrnuo talas i bacio na kamenitu obalu. Zadnjim atomima snage došli su do plaže, ali ženskoj osobi nije bilo spasa. Ogromni talasi nisu dozvoljavali da im iko u tom trenutku pomogne”, kazao je Lukšić.
Na lice mjesta su odmah došli pripadnici Centra bezbjednosti Bar i Sektora granične policije.
“Zavod za hitnu medicinsku pomoć je zbrinuo ostale osobe”, zaključio je Lukšić.
U Budvi muškarac spašen u zadnjem trenu
Pored ovog događaja danas oko 13 sati Pomorsko opertivni centar je primio poziv od OKC 112 da se jedan plivač nalazi kod Ričardove glave u Budvi i ne može zaći iz mora zbog velikih talasa.
“Zbog konfiguracije terena i plitke vode, sa mora je bilo nemoguće doći, a da se ne ugroze životi spasilaca i čamac, te je na kraju uz napor svih službi sa kopna i herojskog poduhvata Budvanina Luke Vukčevića, život muškarca spašen u zadnjem trenutku”, saopštio nam je Lukšić.
On kaže da ovakve situacije i avanturističko ponašanje u praksi dovodi do tragičnih posljedica.
“Sve to i pored jasnih najava lošeg vremena te ogromnih talasa koji gutaju sve pred sobom”, zaključio je Lukšić.
(RTCG)
HRONIKA
Budva: Uhapšen osumnjičeni za mučenje psa
Policija identifikovala i privela dvadesetšestogodišnjaka iz Kotora nakon što je na društvenim mrežama objavljen snimak zlostavljanja životinje

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Budva uhapsili su M.L. (26) iz Kotora, sa privremenim boravkom u Budvi, zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubijanje i mučenje životinja i razaranje njihovog staništa.
Kako je saopšteno iz Uprave policije, slučaj je prijavljen 1. avgusta, kada je jedan građanin obavijestio policiju da nepoznato lice zlostavlja psa. Tom prilikom nije želio da podnese zvaničnu prijavu, već je zatražio da policija upozori osobu da prestane sa takvim ponašanjem. Naveo je i da posjeduje video-snimak događaja, ali ga tada nije bio spreman da dostavi.
O događaju je obaviješten dežurni državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru, koji je naložio policiji da preduzme mjere radi utvrđivanja identiteta i pronalaska osumnjičenog. Policijski službenici su odmah započeli potragu, ali lice nije zatečeno na prijavljenoj adresi.
Aktivnosti su nastavljene narednog dana, kada je utvrđeno da se radi o M.L. (26) iz Kotora, koji je potom pristupio u prostorije Odjeljenja bezbjednosti Budva radi prikupljanja obavještenja.
U međuvremenu, policiji je dostavljen video-snimak događaja koji je objavljen na društvenim mrežama. Snimak je, zajedno sa prikupljenim obavještenjima, dostavljen postupajućem državnom tužiocu.
Po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva u Kotoru, M.L. je uhapšen zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubijanje i mučenje životinja i razaranje njihovog staništa.
Osumnjičeni će danas, uz krivičnu prijavu, biti priveden Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru na dalje postupanje.
HRONIKA
Budva: Beživotno tijelo muškarca pronađeno u moru nedaleko od plaže Mogren II
Za sada se ne zna identitet osobe

Beživotno tijelo muškarca pronađeno je u moru nedaleko od plaže Mogren II ka Jazu.
To je „Vijestim“ nezvanično potvrđeno u policija.
Na licu mjesta su ekipe budvanske policije koje obavljaju uviđaj.
Za sada se ne zna identitet osobe.
HRONIKA
U Nikšiću ubijen Jovan Mrvaljević
Ubijeni Jovan Mrvaljević je važio za visokopozicioniranog pripadnika škaljaraskog klana, a početkom 2021. godine sumnjičen je da je bio dio grupe koja je navodno pokušala ubistvo beogradskih kriminalaca Veljka Belivuka i Marka Miljkovića u Tivtu

Nikšićanin Jovan Mrvaljević ubijen je danas popodne u mjestu Kapino polje nadomak tog grada, saznaju Vijesti iz više izvora.
Policija traga za počiniocima ubistva.
Ubijeni J. M. je važio za visokopozicioniranog pripadnika škaljaraskog klana, a početkom 2021. godine sumnjičen je da je bio dio grupe koja je navodno pokušala ubistvo beogradskih kriminalaca Veljka Belivuka i Marka Miljkovića u Tivtu.
„Večeras je u Nikšiću, oko 20 časova, u naselju Kapino polje, došlo do upotrebe vatrenog oružja od za sada nepoznatog lica, na štetu J. M. iz Nikšića, člana jedne OKG, koji je ovom prilikom lišen života. Službenici Uprave policije – Regionalnog centra bezbjednosti Zapad, u saradnji sa nadležnim državnim tužiocem u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, preduzimaju sve zakonom propisane i hitne mjere i radnje, u cilju utvrđivanja svih okolnosti i potpunog rasvjetljavanja događaja“, saopšteno je iz Uprave policije.
Jovan Mrvaljević je tvrdio da su ga službenici nekadašnjeg Tima za posebnu operativnu podršku Uprave policije Petar Lazović i Jugoslav Raičević, zlostavljali u noći između 30. i 31. decembra 2020. godine, nakon što su ga priveli u Nikšiću.
Zbog tih tvrdnji, sudilo se u podgoričkom Osnovnom sudu suspendovanim policajcima Petru Lazoviću i Jugoslavu Raičeviću, koji su početkom jula ove godine prvostepeno oslobođeni optužbi da su mučili i zlostavljali Mrvaljevića i Mila Jovanovića.
Mrvaljević je tvrdio da su ga policajci mučili u službenom džipu tokom vožnje od Nikšića do Podgorice, te da su mu stavljali kesu na glavu, gušili, udarali svuda po tijeli i prijetili silovanjem…
Oslobađajuća presuda Lazoviću i Raičeviću donijeta je 8. jula ove godine, a sudija Osnovnog suda u Podgorici Ilija Radulović, saopštio je tada da je sud pribavio dva ključna dokaza – snimke iz Centra bezbjednosti Nikšić i policijskih prostorija u City molu, te da na njima „nije bilo moguće utvrditi bilo kakvu povredu“.
ODT Podgorica podiglo je optužnicu na osnovu brojnih SKY dokaza
HRONIKA3 дана ranijeUdes na putu Berane – Andrijevica: Povrijeđene četiri osobe
HRONIKA2 дана ranijeU Nikšiću ubijen Jovan Mrvaljević
DRUŠTVO4 дана ranijeBeranac Marko Mazić ostvario snove u Luksemburgu: Od sezonskog radnika do uspješnog pravnika
HRONIKA1 дан ranijeBudva: Beživotno tijelo muškarca pronađeno u moru nedaleko od plaže Mogren II
POLITIKA2 дана ranijeŽivković: Ne odričemo se politike Mila Đukanovića, postigla je istorijske rezultate
PROMO4 дана ranijeVEČERAS ŽURKA U „MARIJI MAGDALENI“: Nastupa Nikolina Grba i najavljuje ODLIČAN PROVOD!










