Connect with us

HRONIKA

UPRAVA POLICIJE

(FOTO) Uhapšeni Beranac i Gusinjanin zbog nedozvoljenog držanja oružja

N.G. i J.P. (27) su lišeni slobode i protiv njih su podnijete krivične prijave, saopšteno je iz Uprave policije

Uprava policije

Dvije osobe su u odvojenim slučajevima uhapšene u Gusinju i Beranama zbog nedozvoljenog držanja oružja, saopšteno je iz policije.

Pištolj oduzet u Beranama, Foto: Uprava policije

“U saradnji sa Odjeljenjem bezbjednosti Berane i Odjeljenjem bezbjednosti Plav, policijski službenici Stanice policije Gusinje su postupajući po operativnim saznanjima, uz prethodno pribavljenu naredbu Osnovnog suda u Plavu, izvršili pretres stana i drugih prostorija koje koristi N.G. iz mjesta Dolja u Gusinju. Prilikom pretresa pronađeno je u ilegalnom posjedu: lovačka puška Bereta gardone 12mm sa 8 komada municije, pištolj marke Bernardeli gardone sa 25 komada municije, vazdušna puška sa dva komada municije, pištolj marke Blow 50, sa 50 komada pripadajuće municije, 36 komada pištoljske municije nepoznatog kalibra, puščana municija 31 komad različitog kalibra, i jedan komad protivavionske municije”, navodi se saopštenju Uprave policije.

O događaju je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Plavu, po čijem je nalogu N.G. lišen slobode i protiv njega je podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija, kazali su iz policije.

N.G. će u zakonskom roku biti sproveden Osnovnom državnom tužilaštvu u Plavu, na dalju nadležnost.

Oružje i municija oduzeti u Gusinju, foto: Uprava policije

“Sprovodeći mjere i radnje iz svoje nadležnosti, službenici Odjeljenja bezbjednosti Berane, su pregledom kod operativno interesantnog lica J.P. (27) iz Berana, pronašli pištolj marke Browing kalibra 7,65 mm sa okvirom u kojem se nalazilo 5 komada pripadajuće municije.

Po nalogu državnog tuzioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Beranama on je uz krivičnu prijavu lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija, i biće priveden nadležnom tužilaštvu u zakonskom roku”, zaključuje se u saopštenju policije.

HRONIKA

Aco Đukanović dobio dozvolu suda da privremeno napusti Crnu Goru

„Obavještavamo javnost da je odobrenje za privremeni odlazak Acu Đukanoviću u drugu državu izdao sudija Osnovnog suda u Nikšiću“, saopšteno je iz Uprave policije

Foto: Screenshot

Iz Uprave policije saopštili su, povodom informacija koje su se pojavile na društvenim mrežama da je biznismen Aco Đukanović napustio Crnu Goru, da je Đukanoviću Osnovni sud u Nikšiću dao dobrenje za privremeni odlazak u drugu državu.

„Povodom navoda objavljenih u pojedinim medijima koji se odnose na napuštanje teritorije Crne Gore od strane lica A.Đ, a imajući u vidu da je riječ o licu i predmetu koji su bili predmet značajne pažnje javnosti, obavještavamo javnost da je imenovanom odobrenje za privremeni odlazak u drugu državu izdao sudija Osnovnog suda u Nikšiću“, naveli su iz Uprave policije u saopštenju.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Umalo tuča u sudnici između Dritana Abazovića i Ranka Ubovića

Prema prvim podacima, Ubović je navodno glavom krenuo na Abazovića, a potom ga je bivši premijer odgurnuo, prenose „Vijesti“

U sudnici Suda za prekršaje Podgorici došlo je do incidenta i umalo fizičkog obračuna između bivšeg premijera Dritana Abazovića i biznismena Ranka Ubovića, pišu „Vijesti“.

Teži incident i tuču spriječili su policijski službenici koji su upozorili aktere incidenta na ponašanje.

Prema prvim podacima, Ubović je navodno glavom krenuo na Abazovića, a potom ga je bivši premijer odgurnuo.

Nakon toga je nastao opšti metež u sudnici, a potom je i ročište prekinuto.

Abazović se nalazi u Centru bezbjednosti (CB) Podgorica i prijavljuje incident.

Osim Abazovića, izjavu u CB Podgorica daće i Ubović.

U sudnici Suda za prekršaje danas u 15.30 časova počelo je ročište zbog postupka, koji je pokrenut nakon ranijeg incidenta između Abazovića i Ubovića u podgoričkom restoranu „Spago“.

Krajem avgusta 2024. u restoranu „Spago“ u podgoričkom naselju Siti kvart došlo je do koškanja između bivšeg premijera i biznismena kao i osoba iz njegovog društva i njihovog obezbjeđenja.

Konobar restorana navodno je Abazovića, lidera Građanskog pokreta (GP) URA, po ulasku u taj objekat, pitao hoće li da mu nađe drugo mjesto „jer su tu ‘bemaksovci’.

Bivši premijer im je tada navodno salutirao, da bi Ubović odgovorio riječima: „Sram te bilo“.

Tada je, kako nezvanično saznaju „Vijesti“, Ubovićevo obezbjeđenje krenulo ka Abazoviću nakon čega je došlo do koškanja i vrijeđanja…

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Policija ispituje incident u blizini škole: 14-godišnji dječak nakon sukoba sa vršnjakom odveden automobilom

Kako piše CdM, incident se danas dogodio u neposrednoj blizini Osnovne škole “Pavle Rovinski”

U neposrednoj blizini jedne osnovne škole u Podgorici danas je prijavljen incident u kojem je, prema nezvaničnim informacijama, četrnaestogodišnji dječak protiv svoje volje odveden automobilom nakon sukoba sa vršnjakom.

Kako piše CdM, incident se danas dogodio u neposrednoj blizini Osnovne škole “Pavle Rovinski”.

Iz Uprave policije Portalu RTCG potvrđeno je da je događaj prijavljen i da službenici postupaju po prijavi.

Policiji je, kako su naveli u saopštenju, prijavljen događaj u vezi sa maloljetnikom ispred osnovne škole u Podgorici i od aktera se uzimaju izjave u policijskim prostorijama, a javnost će biti obaviještena o rezultatima policijskih aktivnosti.

Odjeljenju bezbjednosti Podgorica događaj je danas prijavljen od osoblja osnovne škole u Podgorici, ispred koje se događaj i desio.

„Policija je odmah postupila po prijavi i policijska patrola je jako brzo, nakon par minuta, na bulevaru u blizini ove škole uočila zaustavljeno vozilo pored kojeg su se nalazile dvije punoljetne osobe – jedna muškog, a jedna ženskog pola, kao i jedno maloljetno lice staro 14 godina. U međuvremenu je na lice mjesta došla i majka ovog maloljetnika. Sva lica su dovedena u Odjeljenje bezbjednosti Podgorica, gdje se od svih aktera događaja, kao i od svjedoka, uzimaju izjave“, navode u saopštenju policije.

Napominju da je maloljetnik star 14 godina sa svojim roditeljem – majkom.

Policija, navode, intenzivno preduzima aktivnosti na utvrđivanju svih činjenica. O događaju je obaviješten državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici.

„Predmet je u radu. Po završetku policijsko – tužilačkih aktivnosti u prvom zahvatu, javnost će biti blagovremeno obaviješteno o njihovim rezultatima“, naveli su u Upravi policije.

Kako Portal RTCG nezvanično saznaje, došlo je do svađe između dva dječaka stara 14 godina, nakon čega je otac jednog od njih ubacio u automobil dječaka koji se posvađao sa njegovim sinom i odvezao ga u naselje Konik.

Na događaj je reagovala NVO Sistem, koja je saopštila da je posebno zabrinjavajuće što se incident dogodio u neposrednoj blizini škole.

„Nevladina organizacija SISTEM izražava duboku zabrinutost povodom današnjeg događaja u Podgorici, kada je u neposrednoj blizini osnovne škole, usred bijela dana, došlo do protivpravnog odvođenja maloljetnog djeteta. Posebno uznemirava činjenica da se događaj odigrao u vrijeme kada su se učenici nalazili u blizini škole, dok je autobus čekao djecu nižih razreda koja su se pripremala za jednodnevni izlet“, naveli su iz te organizacije.

Iz NVO Sistem ističu da posljedice ovakvih događaja ne trpi samo dijete koje je direktno pogođeno.

„Ozbiljne posljedice ostaju i na djeci koja su svjedočila ovom događaju, koja su prepoznala šta se dešava, koja su osjetila strah, nemoć i nesigurnost. Trauma se ne završava onog trenutka kada se dijete pronađe, ona ostavlja trag na osjećaj bezbjednosti, povjerenje i emocionalni razvoj djece koja su bila neposredni svjedoci“, naveli su iz te NVO.

Oni očekuju, kako su naveli, hitnu reakciju nadležnih institucija i potpuno rasvjetljavanje svih okolnosti slučaja.

Istovremeno su pružili podršku službenicima Uprave policije koji su, kako navode, blagovremeno reagovali i preduzeli aktivnosti koje su rezultirale pronalaskom djeteta.

„Društvo koje ne štiti djecu gubi svoj najvažniji oslonac. Zato ovakvi događaji ne smiju biti posmatrani kao izolovani incidenti, već kao ozbiljno upozorenje da je neophodno dodatno unaprijediti mehanizme zaštite djece i preventivnog djelovanja. Nijedno dijete ne smije odrastati u strahu. Nijedan roditelj ne smije strepjeti da li će njegovo dijete biti bezbjedno na putu do škole, ispred školskog dvorišta ili tokom svakodnevnih aktivnosti koje bi morale biti dio bezbrižnog djetinjstva“, navode iz NVO Sisitem.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije