SPORT

SAVLADALE FRANCUSKU

Velika pobjeda: „Lavice“ osvojile bronzu na Evropskom prvenstvu (FOTO)

Pratite portal Berane online na Facebook-u, Instagramu, Tviteru i Youtube-u.

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Ljubljani Francusku 27:25, nakon produžetaka , u utakmici za treće mjesto i bronzanu medalju na 16. Evropskom prvenstvu.

To je treća medalja crnogorskih rukometašica na najvećim takmičenjima, prva nakon 2012. godine kada je osvojeno srebro na OI u Londonu i zlato na kontinentalnom šampionatu u Beogradu.

„Lavice“ su se revanširale olimpijskim šampionkama, koje od 2016. nijesu osvojile medalju samo na Svjetskom prvenstu u Japanu 2019.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 22:22 (13:12).

Crna Gora je bila na pragu pobjede i u regularnom toku, ali je greškom u samom finišu dozvolila rivalu da izjednači i izbori produžetke.

To je crnogorskim rukometašicama druga medalja na šampionatima Evrope, nakon što su 2012. godine bile zlatne.

Izabranice selektorke Bojane Popović opravdale su nadimak Zlatne lavice, odigrale herojski i pokazale da se čuda dešavaju kada se u njih vjeruje.

Pobijedile su umor, oslabljenu i onako skraćenu rotaciju neigranjem Milene Raičević i srušile dvostrukog uzastopnog olimpjskog šampiona.

Duel u Stožicama nije ličio na prvi međusobni u Skoplju, Crna Gora je vodila od starta, u 17. minutu prvi put stekla prednost od dva gola (8:6), u 22. bilo je (10:8), a minut kasnije 11:9.

Francuska je sa tri vezana pogotka napravila preokret i povela 12:11, ali samo na kratko jer je Crna Gora ponovo došla do prednosti koje je na poluvremenu iznosilo 13:12.

U 37. minutu Crna Gora je, nakon tri vezana gola i odličnih odbrana Marte Batrinović, prvi put stekla tri gola prednosti (16:13).

Vodila je i 18:15 i 20:17 u 50. minutu i imale priliku da prednost učine ubjedljivijom.

Francuska je sa četiri vezana pogotka napravila preokret i povela 21:20 u 57. minuta.

Kapitenka Jovanka Radičević je, na dva i po minuta prije kraja, realizovala sedmerac i iznednačila na 21:21, a Đurđina Jauković ponovo dovela Crnu Goru u vođstvo.

Crna Gora je, nakon što Francuska nije realizovala napad imala loptu i posljednji napad, ali nije uspjela da zadrži loptu do kraja.

Na dvije sekundi prije kraja Itana Grbić je zbog prekršaja dobila crveni karton, što automatski znači i sedmerac za rivala koji je realizovala Zadi i izborila produžetke.

Crna Gora je i u produžecima bila bolja, tri i po minuta prije kraja stekla je dva gola prednosti (25:23), koliko je bilo i u 69. minutu (26:24).

Radičević je u oproštajnom meču od crnogorskog dresa postigla šest, koliko i Đurđina Jauković, a po četiri Itana Grbić i Matea Pletikosić.

Crnogorske rukometašice bronzano odličje osvojile su sa pet pobjeda i tri poraza.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Veliki uspjeh boksera „Radničkog“ iz Berana: 3 zlatne, 5 srebrnih i jedna bronzana medalja na Državnom prvenstvu

Zlato su uzeli Petar Milošević, Petar Veljić i Aleksa Orović koji je ujedno proglašen za najboljeg omladinca u Crnoj Gori. Srebrni su bili Andrija Ćeranić, Arnes Iković, Duško Rajković, Petar Simonović i Armin Adrović. Bronzanu medalju osvojio je Miško Milošević. U ekipnom plasmanu, BK „Radnički“ je zauzeo drugo mjesto u konkurenciji 12 klubova iz Crne Gore

Na nedavno održanom prvenstvu Crne Gore u boksu za sve uzraste bokseri „Radničkog“ iz Berana osvojili su tri zlatne, pet srebrnih i jednu bronzanu medalju.

Zlato su uzeli Petar Milošević, Petar Veljić i Aleksa Orović koji je ujedno proglašen za najboljeg omladinca u Crnoj Gori.

Srebrni su bili Andrija Ćeranić, Arnes Iković, Duško Rajković, Petar Simonović i Armin Adrović.

Bronzanu medalju osvojio je Miško Milošević.

U ekipnom plasmanu, bokserski klub „Radnički“ iz Berana je zauzeo drugo mjesto u konkurenciji 12 klubova iz Crne Gore koji su učestvovali na prvenstvu.

„Uspjeh kluba bi bio još bolji da su uperena ostala tri boksera, koji nisu imali protivnike i da je učestvovao kapiten kluba Remzo Iković, koji važi za jednog od najboljih boraca u regionu, a koji trenutno nije u zemlji“, saopšteno je iz Radničkog za Portal Berane online.

Državno prvenstvo je održano u organizaciji Bokserskog saveza Crne Gore i opštine Žabljak, a organizacija je ocijenjena više nego uspješnom. Održane su ukupno 33 borbe u svim uzrasnim kategorijama a prijavljeno je bilo više od 80 takmičara.

„Važno je istaći da je ovo veoma veliki i važan uspjeh BK Radnički koji je ostvaren u konkurenciji sa mnogo organizovanijim i bogatijim klubovima čiji su godišnji budžeti daleko veći, pa s toga u narednom periodu očekujemo veću podršku, kako Opštine Berane,tako i institucija zaduženih za razvoj sporta u Crnoj Gori“, poručuju iz beranskog kluba.

Piše: Berane online

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Piksi: Nema razloga da budem osramoćen, nisam ništa ukrao, ubio nekoga!

„Nisam se podizao u pobjedama, niti će se poniziti u lošim rezultatima“, poručuje Piksi

Dragan Stojković Piksi, selektor fudbalera Srbije kazao je danas na konferenciji za novinare da je svjestan bočnih udara i da zna da je mnogima trn u nozi.

Po povratku iz Katara Piksi je otvoreno govorio o tome da ne dozvoljava spoljne uticaje na reprezentaciju.

„Naciju nikada nisam lagao niti ću je lagati. Imate ljude koji ne vole što ste tu. Nisam neko sa kim može da se manipuliše. Ja nisam Deda Mraz koji daje poklone i ispunjava želje. Imam svoj stav i tu ne mogu da mi se približe. Od mog dolaska u martu 2021. godine, znam da sam nekima trn u nozi. To je njihov problem. Zašto? Boli ih to što nemaju uticaj na reprezentaciju. Boli ih što smo očistili neke negativne stvari, što je Sportski centar u Pazovi postao Kuća mira, kuća spokojstva za igrače i najbolju pripremu, a ne kafana“, rekao je Stojković.

Kako je istakao, nije se podizao u pobjedama, niti će se poniziti u lošim rezultatima.

„Radim pošteno svoj posao, put strategije, kako reprezentacija treba da igra i da se ponaša, to je ispravan put. Kada stavovima i ponašanjem dovedete stanje u kome ste, a ono ne dozvoljava mešetarenje, upliv fudbalskih agenata, klubova, njihovih interesa. Onda naravno da smetate, ne mogu da manipulišu sa vama. To je tako na kraju krajeva. Dokle god sam ja selektor, to će tako biti. Nisam neko ko će biti kao vrijeme, danas sunce, sjutra kiša. Imam stav, ideju, za to se borim. Ponosan sam na sve što smo uradili i neću dozvoliti nikome da gazi po tome. Fudbalska Srbija i javnost mogu da budu ponosni na reprezentativce, ponašanje, požrtvovanje i sve što su pokazali. Od marta 2021. godine do sada“, dodao je Stojković.

Istakao je i da se ne stidi ničega i da zbog toga pokušava da objasni sve iz svog ugla.

„Mogao sam da odem u Pariz, Majami ili gde god i da pošaljem saopštenjem. Nije se postavljalo pitanje da ne izađem u javnost, jer javnost mora da zna i treba da zna i to je obaveza. Ne da neko bježi i da se krije posle prvog rezultatskog neuspjeha. Mi nismo bili vreća za udaranje, primali po 5-6 komada i izgledali kao banda koja je došla da se kupa. Iako čujem, nisam čitao novine, nijednu riječ nisam pročitao od dana kada sam sletio u Dohu. Da li će neko da hvali, kudi, ponižava, htio sam da se fokusiram na tim. Ali mogu da pretpostavim i treba da postoje kritike. Potpuno razumijem, nisam neko da kudim i pitam zašto neko nešto priča. Ovo je demokratska zemlja, može da se priča šta god hoće, ali da se utiče na tim, sistem igre, ko će da igra. To odlučujem samo ja i niko više u ovoj zemlji. Isključivo ja. Zato delim odgovornost i kad je dobro i kad je loše. Nema razloga da budem osramoćen, nisam ništa ukrao, ubio nekoga, nisam uradio ništa nečasno da bih se sakrivao. To je neprihvatljivo za moju svijest“, zaključio je Piksi.

SPORT

Fudbaleri Berana jesenji prvaci (FOTO/VIDEO)

Pogotkom kapitena Nikole Tmušića sa penala u 90. minutu, Berane je slavilo protiv OFK Grblja i jesenji je prvak Druge fudbalske lige.

U posljednjoj utakmici 19. kola, prava uzbuđenja viđena su tek od sata igre na Gradskom satdionu, a obje ekipe su imale sjajne šanse za gol. Berane je u 82. minjtu došlo do gola, ali je ofsajd zastavica prekinula slavlje.

U 90. mnutu neoprezan i bespotreban start za opravdano sviran penal, koji je Tmušić rutinski realizovao ali gosti su smatrali da zaslužuju više.

U 90. minutu neoprezan i bespotreban start za opravdano sviran penal, koji je Tmušić rutinski realizovao.

Krenuli su naprijed, izborili slobodan udarac a Lazar Pajović je odlično ubacio, lopta iznenadila domaće igrače i golmana ali je Damjan Radulović za malo bio kratak da zakuca loptu na drugoj stativi.

Veliku podršku Berancima pružili su sa tribina i njihovi vjerni navijači, popularni Streetboys-i.