SPORT
UČESTVOVALO VIŠE OD 30 EKIPA
Završen humanitarni turnir za Maksima: Prikupljeno preko 8.000 eura (FOTO/VIDEO)
Svi oni koji žele pomoći Maksimu Đukiću mogu to učiniti na sledeći način. Sredstva se mogu uplatiti na žiro račun CKB Banke na ime Maksimovog oca Miloša Đukića.
Za uplate iz Crne Gore: 510040298027001826
Za uplate iz inostranstva: 100993630450000
SWIFT CKBCMEPG
IBAN ME25510000000122062027

Humanitarna organizacija „Čojstvo“ uz podršku lokalnog Sekretarijata za sport organizovala je danas humanitarni turnir u malom fudbalu pod nazivom „Igrajmo za Maksima“ kako bi pomogli u prikupljanju novčanih sredstava za dječaka Maksima Đukića iz Berana koji hitno treba da nastavi liječenje u Italiji.
https://www.facebook.com/beraneonline/videos/650935065910937/
Na turniru, koji je održan u balon hali u Beranama a čije otvaranje je pratio portal „Berane online“, učestvovalo je više od 30 ekipa od onih najmlađih pa do najstarijih, a prikupljeno je preko 8.000 eura.

Foto: Vuk Raičević
Pobjednik turnira je ekipa „Balon“, a pehar namijenjen pobjedniku, uručili su organizatori.
„Organizacija „Čojstvo“ je uz podršku lokalnog Sekretarijata uspješno organizovala još jednu humanitarnu akciju. Ovoga puta igrali smo fudbal za našeg malog sugrađanina, Maksima Đukića, kojem je neophodna novčana pomoć za odlazak u Italiju na dalje liječenje. Nadamo se da smo uspjeli da pomognemo porodici Đukić u jednom dijelu biti i da će Maksim nakon ovog turnira biti bliži cilju”, kazao je Vladan Džiknić iz „Čojstva“.

Foto: Vuk Raičević
Zahvalio se svim ekipama koje su učestvovale, a posebno brojnim partnerima koji su im pomogli da uspješno organizuju turnir.
On je podsjetio da organizacija „Čojstvo“, koja broji preko 40 članova, redovno organizije humanitarne akcije za sugrađane kojima je pomoć potrebna, a o čemu je Berane online u nekoliko navrata i pisao.

Foto: Vuk Raičević
„Povezali smo sport i humanost. Raduje velika zainteresovanost ekipa koje su željele da daju doprinos u ovoj humanoj misiji, tako da smo i nakon završenog roka za prijavu imali ekipe koje su željele da učestvuju i tako pomognu Maksimu da što prije prikupi neophodna sredstva“, zaključio je Džiknić.
Apel za pomoć Maksimu
Maksimu Đukiću je, kada je imao svega četiri i po godine, dijagnostifikovan anaplastični gangliom gradius tri, tumor na mozgu, nakon čega je operisan u maju 2019. godine i podvrgnut radio i hemioterapijama.
Nažalost, liječenje nije dalo očekivane rezultate pa je ponovo operisan u junu ove godine pod dijagnozom pedijatrijski glikom visokog stepena.
Tri mjeseca kasnije na magnetnoj rezonanci otrkivena su mu dva recidiva.
Prema preporukama ljekara dječaku je hitno potrebna operacija i liječenje na Insitututu za Neurologiju „Carlo Besta“ u Milanu.
Maksimovi roditelji mole sve ljude dobre volje da pomognu kako bi Maksim što prije nastavio liječenje i dobio šansu da odrasta poput vršnjaka.
Sredstva se mogu uplatiti na žiro račun CKB Banke na ime Maksimovog oca Miloša Đukića.
Za uplate iz Crne Gore: 510040298027001826
Za uplate iz inostranstva: 100993630450000
SWIFT CKBCMEPG
IBAN ME25510000000122062027
Piše: Berane online
Foto: Vuk Raičević

Foto: Vuk Raičević

Foto: Vuk Raičević

Foto: Vuk Raičević

Foto: Vuk Raičević
SPORT
Beranac Mijajlo Marsenić ispisao istoriju u Berlinu: Njegov tim osvojio Kup Njemačke nakon 12 godina
Prošle sezone sa saigračima stigao je do finala Lige šampiona, a sada je ekipi donio još jedan vrijedan trofej

Naš Beranac, Mijajlo Marsenić, biće zlatnim slovima upisan u istoriju njemačkog kluba Füchse Berlin. Njegov tim osvojio je Kup Njemačke, i to nakon 12 godina čekanja.
Kako prenose njemački mediji, Marsenić, koji je ujedno i kapiten rukometne reprezentacije Srbije, nastavlja da niže uspjehe sa berlinskim klubom.
Prošle sezone sa saigračima stigao je do finala Lige šampiona, a sada je ekipi donio još jedan vrijedan trofej.
U velikom finalu savladan je Bergischer HC rezultatom 42:33.
Podsjetimo, Marsenić je karijeru započeo u RK Berane.
Piše: Berane online
SPORT
Veliki uspjeh našeg Beranca: 16-godišnji Vesko Čukić u zlatnoj generaciji Crne Gore koja se plasirala na Evropsko i Svjetsko prvenstvo u fudbalu
„Čast mi je i zadovoljstvo što sam igrao za svoju reprezentaciju i nadam se da ćemo nastaviti sa uspjesima na predstojećem Evropskom, a nakon toga i na Svjetskom prvenstvu“, kazao je Čukić za Berane online

Među fudbalerima Crne Gore do 17 godina, koji su ostvarili veliki uspjeh plasmanom na Evropsko prvenstvo, a time ujedno i na Svjetsko prvenstvo, nalazi se i naš Beranac, 16-godišnji Vesko Čukić.
On se na utakmici protiv Norveške upisao u listu strijelaca. Crna Gora je u kvalifikacionoj grupi zauzela prvo mjesto, ispred Grčke, Švedske i pomenute Norveške.
Vesko je, inače, standardni igrač kadetske postave beogradske Crvene zvezde, sa kojom je potpisao profesionalni ugovor već sa 15 godina.
„Čast mi je i zadovoljstvo što sam igrao za svoju reprezentaciju i nadam se da ćemo nastaviti sa uspjesima na predstojećem Evropskom, a nakon toga i na Svjetskom prvenstvu“, kazao je Čukić za Berane online.
Ovo je jedan od najvećih uspjeha našeg fudbala i najava da u budućnosti možemo i u seniorskoj konkurenciji izboriti plasman na neko veliko takmičenje.
Evropsko prvenstvo, na kojem igra osam najboljih selekcija, na programu je u Estoniji od 25. maja do 7. juna, dok će se Svjetsko prvenstvo igrati u novembru u Kataru.
Čukić je fudbalsku karijeru započeo u FK Berane, gdje je bio najbolji strijelac Sjeverne regije.
Piše: Berane online
đ

Legendarni košarkaški trener Duško Vujošević je preminuo danas u 68. godini u Beogradu.
Vujošević je sredinom marta primljen u bolnicu zbog upale pluća, kao i problema sa srcem i bubrezima, a danas je preminuo.
Tokom svoje bogate i trofejne karijere vodio je i košarkašku reprezentaciju Crne Gore.
Najveći trag u košarci ostavio je kao trener Partizana, sa kojim je osvojio brojne trofeje, a vodio je i OKK Beograd, Mladost Zemun, Oksimesu, Crvenu zvezdu, Brešu, Pistoju, Pezaro, Radnički Beograd, CSKA Moskvu, Limož i Kluž, a bio je i selektor Srbije i Crne Gore, kao i Bosne i Hercegovine.
HRONIKA2 дана ranijeTrostruko ubistvo na Starom aerodromu: Policija traga za osumnjičenim Rožajcem
HRONIKA1 дан ranijeUhapšen Rožajac osumnjičen za trostruko ubistvo na Starom aerodromu
HRONIKA2 дана ranijePolicija objavila slike osumnjičenog Vehida Murića iz Rožaja: Građani da prijave ako imaju neka saznanja
DRUŠTVO2 дана ranijeĐukanović: „Jedina istina u optužnici je da sam neosuđivano lice. Nerado tužim državu, jednom zbog toga nisam spavao 45 dana“
HRONIKA4 дана ranijeBerane: Policija rasvijetlila ubistvo u Šekularu, Dagestanca ubio sunarodnik
HRONIKA17 сати ranijeRožajac osumnjičen za trostruko ubistvo doveden na saslušanje

































