Connect with us

SPORT

Željko Obradović podnio ostavku

Partizan će odlučiti hoće li prihvatiti ostavku devetostrukog košarkaškog prvaka Evroplige

Foto: Starsport

Najtrofejniji evropski trener, Željko Obradović, odlučio je da podnese ostavku na mjesto šefa struke Partizana.

On je podnio ostavku na mjesto glavnog trenera košarkaša Partizana, objavio je „Mozzart Sport“.

Klub će sada odlučiti hoće li prihvatiti ostavku poznatog trenera.

„Crno – bijeli“ loše igraju u ovoj sezoni Evrolige, samo četiri pobjede uz devet poraza.

Dan prije odluke Obradovića, ekipa mu je pretrpjela poraz od Panatinaikosa rezultatom 91:69.

Obradović je devet puta bio prvak Evrolige. Svoj prvi naslov osvojio je s beogradskim Partizanom 1992. godine, a vratio se u klub kao trener 2021. godine.

U posljednje dvije sezone, ekipa igra jako loše, u međuvremenu su poremećeni i odnosi trenera sa igračima koji bi trebalo da budu nosioci igre.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Španija je prvak svijeta

Na Metlajf stadionu bilo je 1:0 – 0:0

Fudbaleri Španije drugi put u istoriji slave naslov prvaka svijeta. Oni su u velikom finalu Mundijala u Nju Džerziju večeras savladali Argentinu, i to nakon produžetaka. Na Metlajf stadionu bilo je 1:0 – 0:0.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Fudbaleri Norveške zaradu od utakmice sa Izraelom donirali bolnicama Gaze

Meč Norveške i Izraela odigran je u jeku rata, a na stadionu su bile najvidljivije zastave Palestine i pozivi da se zaustavi rat i humanitarna kriza u Gazi

Fudbalski savez Norveške potvrdio je da će novac zarađen od meča protiv Izraela u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo donirati bolnicama u Gazi.

I ranije su se pojavljivale nezvanične najave da u Fudbalskom savezu Norveške pokušavaju da nađu način da činjenica da je meč sa Izraelom morao da bude odigran dobije neki dublji smisao.

Sada je pozato šta je konkretan plan.

Sva zarada od prodatih ulaznica za meč u kome je Norveška pobijedila Izrael 5:0 u Oslu biće proslijeđena bolnicama u Gazi u vidu humanitarne pomoći.

Meč Norveške i Izraela odigran je u jeku rata, a na stadionu su bile najvidljivije zastave Palestine i pozivi da se zaustavi rat i humanitarna kriza u Gazi.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Neuništiva Argentina i šampion Mesi u suzama i istoriji: Egipat je imao sve, ali ide kući

Pričaće se o utakmici…

Mesi u suzama, Foto: Reuters

Argentina je bila ‘klinički mrtva’, spakovanih kofera, navijači u suzama, a Egipat već viđen u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

Ali Argentina ima Lionela Mesija i Enca Fernandeza.

Egipat je bio blizu senzacije nad senzacijama, do 79. minuta je vodio 2:0 protiv Argentine, ali nije izdržao – uslijedio je epski preokret, jedan od najvećih u istoriji svjetskih prvenstava, „gaučosi“ su do kraja regularnog dijela uspjeli tri puta da pronađu put do mreže „faraona“ za pobjedu u Atlanti i plasman u četvrtfinale (3:2).

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije