Connect with us

SPORT

FUDBAL

Ajntraht Frankfurt osvojio Ligu Evrope: Uzeli evropski trofej posle 40 godina

Nakon boljeg izvođenja penala, Ajntraht je protiv Glazgov Rendžersaje slavio 5:4. U regularnom toku meča rezultat je bio 1:1.

Finale Lige Evrope između Glazgov Rendžersa i Ajntraht Frankfurta u Sevilji završeno je pobjedom njemačkog tima koji je osvojio prvi evropski trofej poslije 42 godine i od naredne sezone igraće u Ligi šampiona.

Nakon boljeg izvođenja penala, Ajntraht je slavio 5:4. U regularnom toku meča rezultat je bio 1:1. Podužeci su završeni bez većih uzbuđenja, mada je škotski tim pred kraj drugog produžetka propustio veliku šansu. U penal seriji, Ramzi je promašio za Rendžers a u petoj seriji Rafal Santos pogodio i donio trofej njemačkom sastavu.

Na stadionu „Ramon Sančez Pichuan“ u Sevilji Rendžers je poveo golom Džona Arina u 57 minutu. Njemački tim je poravnao u 69.minutu golom upravo Rafaela Santosa.

Ajntraht iz Frankfurta čekao je na evropski trofej 42, a Glazgov Rendžers punih 50 godina. No, samo je jedan klub mogao da podigne pehar Lige Evrope i osvoji prvi evropski trofej u 21. vijeku.

Ajntraht je imao želju da stigne do drugog trofeja u klupskim vitrinama posle onog u Kupu UEFA koji je osvojen davne 1980. godine. Njemački tim je igrao bez komandanta odbrane Hinteregera, ali trener Oliver Glasner je imao sve važne adute u borbi za trofej.

Rendžers je imao isti san, trofej Kupa kupova iz 1972.godine stoji usamljen dosta dugo, Škoti su izgubili finale Lige Evrope 2008. godine od Zenita i htjeli su da dođu do pobjede sada. Trener Đovani Van Bronhorst krenuo je bez najboljeg strelca Alfreda Morelosa, tako da je teret u napadu pao na Kenta, Ariba i Rajta.

Oba kluba imala su jaku navijačku podršku, ne samo na stadionu jer su dobili po 9.500 ulaznica, već i u samom gradu gdje se nalazilo još oko 100.000 navijača

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Nevjerovatno: Đoković izgubio od 123. igrača svijeta na Mastersu u Indijan Velsu

Italijan je postao najslabije rangirani teniser koji je pobijedio Đokovića na grend slem ili masters turniru

Đoković i Nardi, Foto: Reuters

Najbolji teniser svijeta i svih vremena, Novak Đoković nije uspio da se plasira u osminu finala mastersa u Indijan Velsu, pošto je izgubio od 123. igrača svijeta Italijana Luke Nardija poslije tri seta, 4:6, 6:3, 3:6.

Đoković je izgubio od 20-godišnjeg Nardija poslije dva sata i 22 minuta.

Italijab je otkrio nakon meča da je Đoković njegov idol.

„I dalje na zidu svoje sobe imam poster Novaka Đokovića – svako veče kada idem u krevet vidim njega. Nastaviću sa time, sigurno… Šalim se, ali zaista imam poster i mislim da ću ga zadržati“, rekao je Nardi.

Nardi je oduzeo servis Đokoviću u petom gemu prvog seta, prednost brejka je sačvao do kraja i poveo u meču.

Đoković je uzvratio u narednom setu, poveo je 2:0, Nardi je vratio brejk u trećem gemu, ali je srpski teniser novim brejkom u šestom gemu poveo 4:2 i poslije toga sačuvao prednost za izjednačenje.

Teniseri su u trećem setu osvajali gemove na svoje servise sve do šestog, kada je Nardi napravio brejk za 4:2. Poslije toga nije bilo brejka i Nardi je postao prvi teniser koji je kao laki luzer pobijedio Đokovića.

Nardi je uoči turnira izgubio u finalu kvalifikacija, ali je prošao u glavni žrijeb kao zamjena za povrijeđenog Martina Ečeverija.

On je postao najslabije rangirani teniser koji je pobijedio Đokovića na grend slem ili masters turniru.

Nardi će igrati u osmini finala protiv Amerikanca Tomija Pola.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

„Lavice“ ponovo bolje od Srbije: Sa prvog mjesta u grupi idu na Evropsko

Tim Bojane Popović u prepunoj „Bemax areni” savladao Srbiju 26:25

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u Podgorici 26:25, u utakmici četvrtog kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. „Lavice“ su ovim trijumfom osigurale prvo mjesto u grupi i lakši žrijeb za šampionat Starog kontineta.

Naša selekcija je slavila i u Zrenjaninu 31:30 i ima maksimalan učinak nakon četiri kola.

Većim dijelom prvog poluvremena ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Srbija je bolje otvorila meč, nekoliko je puta imala minimalnu prednost, a prokockala je i napad za plus dva.

Nakon toga je reagovala naša selekcija, koja je u 12. minutu nakon gola Marsenić prvi put stekla plus dva 7:5.

Uslijedila je igra gol za gol, da bi Srbija u finišu poluvremena prvo izjednačila 11:11, a potom nakon gola Radosavljević minut prije kraja i povela 14:13.

Da se ode na poluvrijeme sa neriješenim rezultatom pobrinula se Brnović svojim petim golom 14:14.

Gošće su bolje ušle i u nastavak, pa su nakon gola Bojičić stigle do dva gola prednosti 17:15. Nijesu iskoristile napad za plus tri, a u tim trenucima nas je Marsenić sa dva gola držala u igri.

Potom su uslijedile dvije izvanredne odbrane Atinge, koje je naplatila Brnović i vratila vođstvo našoj selekciji u 48. minutu 22:21.

Uslijedila je opet igra gol za gol, da bi na krilima Atingre i Pavićević stekli dva gola prednosti koja smo uz malo muke uspjeli da sačuvamo, za konačnih 26:25.

Brnović je bila najefikasnija sa sedam, dok su Dijana Mugoša i Matea Pletikosić postigle po četiri gola.

U selekciji Srbije po pet pogodaka postigle su Sanja Radosavljević i Anđela Janjušević.

Crnogorske rukometašice kvalifikacije će nastaviti 3. aprila gostovanjem Turskoj.

SPORT

Rukometašice Crne Gore u poslednjem minutu do pobjede protiv Srbije

Zahvaljujući akciji Tatjane Brnović i Itane Grbić savladale Srbiju 31:30 u Zrenjaninu

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u Zrenjaninu 31:30, u utakmici trećeg kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Trenutak odluke dogodio se minut prije kraja, kada je Itana Grbić nakon sjajne akcije sa Tatjanom Brnović pogodila, a potom se naša selekcija odbranila. „Lavice“ su nakon ovog trijumfa stigle na korak od plasmana na šampionat Starog kontinenta.

Crna Gora je prva u grupi sa šest bodova, tri više od Srbije, koju dočekuje za tri dana u Podgorici.

„Lavice“ su dominirale u prvom dijelu, brzo su stigle do tri gola prednosti 4:1, pa je nedugo zatim bilo i 6:3. Kada je sredinom prvog dijela naša selekcija stekla pet golova prednosti 12:7 činilo se da neće biti problema.

Nakon 30 minuta bilo je 16:12 za Crnu Goru, da bi Srbija reagovala u nastavku i malo po malo topila prednost. Jovović je sredinom drugog dijela izjednačila 22:22, a onda je Radosavljević iz sedmerca donijela preokret 24:23.

U samom finišu, međutim, naša selekcija je imala više koncentracije, a nije gubila glavu ni kada je prokockala dva gola prednosti (od 30:28 do 30:30).

Na scenu je potom 60 sekundi prije kraja stupila Grbić i pogodila za pobjedu.

Najefikasnija kod Crne Gore bila je Matea Pletikosić sa devet golova, po pet su postigle Anastasija Marsenić i Itana Grbić.

Po četiri su dale Tanja Brnović i Jelena Despotović, tri Dijana Mugoša, a gol Ivana Godeč.

U srpskoj reprezentaciji istakla se Anđela Janjušević sa osam golova, jedan manje dala je Jovana Jovović.