SPORT
VATERPOLO
Crna Gora srušila Hrvatsku i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva
Pao je evropski šampion

Velika pobjeda naših vaterpolista u utakmici u koju su ušli kao autsajderi – Crna Gora je savladala Hrvatsku 13:12 i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva gdje je čeka Grčka (utorak od osam ujutru).
Dugo se čekalona ovako bitan trijumf „ajkula“ i dočekalo se nakon fenomenalne partije izabranika Vladimira Gojkovića koji su od prvog minuta jasno stavili do znanja favoritu da ga čeka pakao.
Bilo je u igri ponovo uspona i padova, to je u mečevima ovakvog ritma neizbježno, ali je suština u tome da je naš nacionalni tim diktirao tempo koji mu više odgovara – plivao je koliko je mogao, natjerao „barakude“ da izađu iz zone komfora i poslao ih u razigravanje od 9. do 13. mjesta.
Prvih desetak minuta se igralo gol za gol, a onda je naša selekcija serijom 3:0 povela 5:3, na početku treće četvrtine imala i plus tri (6:3).
Uslijedila je reakcija Hrvata koji su brzo nadoknadili minus i tri minuta prije kraja trećeg perioda došli do prednosti 7:6.
Karakter je danas učinio svoje, pokazali su ga naši vaterpolisti u svakom trenutku.
Napadi su u finišu bili bolji od odbrana, a pogodak za pobjedu postigao je Dušan Matković 81 sekundu prije kraja na isteku napada s igračem više kada je pronašao put do mreže odličnog Marka Bijača.
Imala je Hrvatska dva napada da izbjegne poraz, pokušala je u posljednjih 19 sekundi i sa golmanom u napadu, ali bio je momenat za veliki trijumf „ajkula“ – ostvarile su ga potpuno zasluženo.
Đuro Radović i Matković su predvodili naš tim sa po četiri gola, dva je postigao Aleksa Ukropina, a po jedan Kanstantin Averka, Vasilije Radović i Vladan Spaić.

Fudbaleri Španije drugi put u istoriji slave naslov prvaka svijeta. Oni su u velikom finalu Mundijala u Nju Džerziju večeras savladali Argentinu, i to nakon produžetaka. Na Metlajf stadionu bilo je 1:0 – 0:0.
SPORT
Fudbaleri Norveške zaradu od utakmice sa Izraelom donirali bolnicama Gaze
Meč Norveške i Izraela odigran je u jeku rata, a na stadionu su bile najvidljivije zastave Palestine i pozivi da se zaustavi rat i humanitarna kriza u Gazi

Fudbalski savez Norveške potvrdio je da će novac zarađen od meča protiv Izraela u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo donirati bolnicama u Gazi.
I ranije su se pojavljivale nezvanične najave da u Fudbalskom savezu Norveške pokušavaju da nađu način da činjenica da je meč sa Izraelom morao da bude odigran dobije neki dublji smisao.
Sada je pozato šta je konkretan plan.
Sva zarada od prodatih ulaznica za meč u kome je Norveška pobijedila Izrael 5:0 u Oslu biće proslijeđena bolnicama u Gazi u vidu humanitarne pomoći.
Meč Norveške i Izraela odigran je u jeku rata, a na stadionu su bile najvidljivije zastave Palestine i pozivi da se zaustavi rat i humanitarna kriza u Gazi.
SPORT
Neuništiva Argentina i šampion Mesi u suzama i istoriji: Egipat je imao sve, ali ide kući
Pričaće se o utakmici…

Argentina je bila ‘klinički mrtva’, spakovanih kofera, navijači u suzama, a Egipat već viđen u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.
Ali Argentina ima Lionela Mesija i Enca Fernandeza.
Egipat je bio blizu senzacije nad senzacijama, do 79. minuta je vodio 2:0 protiv Argentine, ali nije izdržao – uslijedio je epski preokret, jedan od najvećih u istoriji svjetskih prvenstava, „gaučosi“ su do kraja regularnog dijela uspjeli tri puta da pronađu put do mreže „faraona“ za pobjedu u Atlanti i plasman u četvrtfinale (3:2).
EKONOMIJA2 дана ranijeVlada spriječila skok cijena goriva: Dizel pojeftinio, cijena benzina nepromijenjena
EKONOMIJA3 дана ranijeSkuplji dizel od ponoći 14 centi: Porasla i cijena benzina
DRUŠTVO4 дана ranijeBesplatne ležaljke i suncobrani posle 17 sati samo za građane Crne Gore
DRUŠTVO4 дана ranijeZa boravak u kupaćem kostimu van plaže kazne i do 1.000 eura
SPORT3 дана ranijeŠpanija je prvak svijeta
DRUŠTVO4 дана ranijeDječak teško povrijeđen u nesreći na putu Nikšić–Kotor skinut sa respiratora: U svjesnom je stanju, uskoro se vraća u Srbiju








