SPORT

VATERPOLO

Crna Gora srušila Hrvatsku i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Pao je evropski šampion

Velika pobjeda naših vaterpolista u utakmici u koju su ušli kao autsajderi – Crna Gora je savladala Hrvatsku 13:12 i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva gdje je čeka Grčka (utorak od osam ujutru).

Dugo se čekalona ovako bitan trijumf „ajkula“ i dočekalo se nakon fenomenalne partije izabranika Vladimira Gojkovića koji su od prvog minuta jasno stavili do znanja favoritu da ga čeka pakao.

Bilo je u igri ponovo uspona i padova, to je u mečevima ovakvog ritma neizbježno, ali je suština u tome da je naš nacionalni tim diktirao tempo koji mu više odgovara – plivao je koliko je mogao, natjerao „barakude“ da izađu iz zone komfora i poslao ih u razigravanje od 9. do 13. mjesta.

Prvih desetak minuta se igralo gol za gol, a onda je naša selekcija serijom 3:0 povela 5:3, na početku treće četvrtine imala i plus tri (6:3).

Uslijedila je reakcija Hrvata koji su brzo nadoknadili minus i tri minuta prije kraja trećeg perioda došli do prednosti 7:6.

Karakter je danas učinio svoje, pokazali su ga naši vaterpolisti u svakom trenutku.

Napadi su u finišu bili bolji od odbrana, a pogodak za pobjedu postigao je Dušan Matković 81 sekundu prije kraja na isteku napada s igračem više kada je pronašao put do mreže odličnog Marka Bijača.

Imala je Hrvatska dva napada da izbjegne poraz, pokušala je u posljednjih 19 sekundi i sa golmanom u napadu, ali bio je momenat za veliki trijumf „ajkula“ – ostvarile su ga potpuno zasluženo.

Đuro Radović i Matković su predvodili naš tim sa po četiri gola, dva je postigao Aleksa Ukropina, a po jedan Kanstantin Averka, Vasilije Radović i Vladan Spaić.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Đoković se prerano oprostio od Rima: Najboljeg na svijetu pobijedio Čileanac

Za nešto više od sat poražen je od Čileanca Alehandra Tabila u dva seta 6:2, 6:3

Novak Đoković bio je neprepoznatljiv u trećem kolu mastersa u Rimu – za nešto više od sat poražen je od Čileanca Alehandra Tabila u dva seta 6:2, 6:3.

Tabilo je 32. igrač na svijetu, a ovo mu je prvi trijumf najboljeg tenisera planete u dva seta i to za 68 minuta.

Od prvog gema je bilo jasno da najboljem igraču svih vremena neće biti lako, odmah je Čileanac napravio brejk, poveo 1:0, a potom i uzeo svoj servis za 2:0. Nije se tu zaustavio i uzeo je i naredni gem, novi brejk za 3:0. Do kraja seta je održavao svoj servis i dobio prvi dio igre sa 6:2.

Kako je počeo prvi, tako je i drugi, opet je brejkom startovao Tabilo, čuvao svoj servis do 5:3, potom napravio još jedan brejk i to nakon duple greške Đokovića i stigao do najveće pobjede u karijeri.

U narednom kolu Tabilo će igrati protiv Karena Hačanova iz Rusije.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

(FOTO) Tivat: Đoković se prerušio u ribara, pa iznenadio mališane

Đoković u Tivtu (Foto: Ado Jašarović)

Najbolji teniser na svijetu, Novak Đoković nastavlja da svojim gestovima osvaja srca i kod najmlađih ljubitelja tog sporta. Tako su danas brojni mališani iz Tivta neočekivano „ukrstili“ rekete sa Đokovićem.

Ovaj put, Novak je to izveo na poseban način. Naime, on se prerušio u ribara. Tako prisutni dječaci i djevojčice nisu mogli da pretpostave šta slijedi.

Đoković je nakon desetak minuta skinuo masku – kapu, dugačku bradu i ribarsku janku, nakon čega je nastalo oduševljenje kod prisutnih.

SPORT

Dileme nema: Novak Đoković je najbolji sportista svijeta!

Peti put dobio Laureus nagradu

Dileme nije bilo niti je moglo da je bude – Novak Đoković izabran je za najboljeg sportistu svijeta u 2023. godini, a nagrada Laureus peti put uručena mu je večeras na svečanosti u Madridu. Nagradu je srpskom teniseru uručila legenda američkog fudbala Tom Brejdi.

Prethodno, Đoković je osvojio Laureusovu nagradu: 2012, 2015, 2016. i 2019. godine. Sada se izjednačio sa Rodžerom Federerom, koji takođe ima pet priznanja.

Protivkandidati za najboljeg sportistu svijeta, srpskom teniseru bili su fudbaleri Erling Haland i Lionel Mesi, atletičari Mondo Duplantis i Noa Lajls, kao i vozač Formule 1, Maks Ferstapen. Ipak, presudila su tri grend slema koja je Novak osvojio, kao i trijumf na Završnom mastersu u Torinu.

Španska fudbalerka Aitana Bonmati proglašena je za najbolju sportistkinju godine. Ona je predvodila Španiju do titule svetskog šampiona, Barselonu do titule šampiona Evrope i Španije, a ovi uspjesi donijeli su joj i Zlatnu loptu.

Džud Belingem osvojio je nagradu za „najveći proboj godine“, nagrada za povratak godine uručena je američkoj gimnastičarki Simon Bajls, koja se nakon borbe sa psihičkim problemima vratila sportu na vrhunskom nivou. Nagradu za doprinos sportu i pomoć budućim šampionima dobila je fondacija Rafaela Nadala.

Nagradu za najuspješnije sportiste sa invaliditetom dobila je Didi de Grot, teniserka sa invaliditetom koja je osvojila sva četiri grend slema. Osvojila je 12 uzastopnih grend slem titula.

Nagrada za najbolji tim godine otišla je u ruke ženske fudbalske reprezentacije Španije, koja se okitila titulom svetskog prvaka