SPORT
OTVORENO DVORANSKO PRVENSTVO SRBIJE
Darku Pešiću norma za Evropsko prvenstvo, drugi najbolji rezultat na svijetu i tri državna rekorda
Veliki uspjeh atletičara AK „Lim“ iz Berana i reprezentativca Crne Gore na prvenstvu u Beogradu

Atletičar AK „Lim“ iz Berana, Darko Pešić popravio je tri nacionalna rekorda, izborio normu za Evropsko prvenstvo i ostvario drugi rezultat na svijetu u sedmoboju na Otvorenom dvoranskom prvenstvu Srbije.
Član beranskog Lima i reprezentativac Crne Gore je, prvog dana prvenstva u Beogradu za seniore, u skoku u dalj skočio 7,24 metara, što je 12 centimetara više od dosadašnjeg rekorda.
On je i u skoku u vis popravio lični i rekord Crne Gore koji sada iznosi 208 centimetara.
Trku na 60 metara istrčao je za 7,19 sekundi, dok je kuglu bacio 16,69 metara, što su takođe njegovi najbolji rezultati u karijeri.
Drugog dana Pešić je u prvoj disciplini 60 metara prepone ostvario rezultat 8,12 sekundi, dok je u skoku s motkom skočio 4,60m i istrčao 1.000 meatra sa rezultatom 2:43,47 minuta. To je ukupno 6.036 bodova i novi rekord Crne Gore u sedmoboju i trenutno drugi rezultat u svijetu.

On je sa tim rezultatom izborio normu za Evropsko prvenstvo u dvorani, koje će od 4. do 7. marta biti održano u poljskom Torunu. Dosadašnji rekord je bio u njegovom vlasništvu i iznosio je 5.984 boda koji je postigao 2017. godine u Beogradu.
Kako su nam kazali iz AK „Lim“ veliki uspjeh ovog mladog momka daje nadu za predstojeće Evropsko prvenstvo.
Na dvodnevnom takmičenju u Beogradu boje atletskog kluba „Lim“ branio je i mladi Ognjen Marsenić.
On je u trci na 60 metara ostvario nešto bolji rezultat nego što je norma za Balkansko prvenstvo.
Crnogorsku atletiku su predstavljali u Beogradu još atletičari Mornara, Podgorice, Dionisa i Rudara.
Piše: Berane online

Fudbaleri Španije drugi put u istoriji slave naslov prvaka svijeta. Oni su u velikom finalu Mundijala u Nju Džerziju večeras savladali Argentinu, i to nakon produžetaka. Na Metlajf stadionu bilo je 1:0 – 0:0.
SPORT
Fudbaleri Norveške zaradu od utakmice sa Izraelom donirali bolnicama Gaze
Meč Norveške i Izraela odigran je u jeku rata, a na stadionu su bile najvidljivije zastave Palestine i pozivi da se zaustavi rat i humanitarna kriza u Gazi

Fudbalski savez Norveške potvrdio je da će novac zarađen od meča protiv Izraela u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo donirati bolnicama u Gazi.
I ranije su se pojavljivale nezvanične najave da u Fudbalskom savezu Norveške pokušavaju da nađu način da činjenica da je meč sa Izraelom morao da bude odigran dobije neki dublji smisao.
Sada je pozato šta je konkretan plan.
Sva zarada od prodatih ulaznica za meč u kome je Norveška pobijedila Izrael 5:0 u Oslu biće proslijeđena bolnicama u Gazi u vidu humanitarne pomoći.
Meč Norveške i Izraela odigran je u jeku rata, a na stadionu su bile najvidljivije zastave Palestine i pozivi da se zaustavi rat i humanitarna kriza u Gazi.
SPORT
Neuništiva Argentina i šampion Mesi u suzama i istoriji: Egipat je imao sve, ali ide kući
Pričaće se o utakmici…

Argentina je bila ‘klinički mrtva’, spakovanih kofera, navijači u suzama, a Egipat već viđen u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.
Ali Argentina ima Lionela Mesija i Enca Fernandeza.
Egipat je bio blizu senzacije nad senzacijama, do 79. minuta je vodio 2:0 protiv Argentine, ali nije izdržao – uslijedio je epski preokret, jedan od najvećih u istoriji svjetskih prvenstava, „gaučosi“ su do kraja regularnog dijela uspjeli tri puta da pronađu put do mreže „faraona“ za pobjedu u Atlanti i plasman u četvrtfinale (3:2).
HRONIKA20 сати ranijeVozilo sletjelo s puta: Poginuo Danilovgrađanin
HRONIKA4 дана ranijeU Nikšiću ubijen Jovan Mrvaljević
HRONIKA3 дана ranijeBudva: Beživotno tijelo muškarca pronađeno u moru nedaleko od plaže Mogren II
POLITIKA2 дана ranijeItalijanska premijerka Đorđa Meloni predlaže Crnu Goru za prihvat migranata
POLITIKA4 дана ranijeŽivković: Ne odričemo se politike Mila Đukanovića, postigla je istorijske rezultate
POLITIKA23 сата ranijeSpajić: Crna Gora neće prihvatiti da bude centar za migrante

















