Đoković ide na Olimpijske igre: Daću sve od sebe da nas sve obradujem

Srpski teniser Novak Đoković potvrdio je sinoć da će učestvovati na predstojećim Olimpijskim igrama u Tokiju.

„S velikim ponosom se pakujem za Tokio i pridružujem našoj reprezentaciji u borbi za najsjajnija odličja na Olimpijskim borilištima. Za mene je igra za Srbiju uvijek bila posebna radost i motivacija i daću sve od sebe da nas sve obradujem! Idemo“, napisao je Đoković na svom zvaničnom Tviter nalogu.

To znači da će se ove godine boriti za ‘zlatni slem’, koji podrazumijeva sva četiri grend slema i zlato na Olimpijskim igrama.

Đoković je posle trijumfa na Vimbldonu izjavio da se dvoumi da li da učestvuje na Olimpijskim igrama, s obzirom na brojne restrikcije u Tokiju.

Najbolji teniser svijeta je najveći uspjeh na olimpijskim turnirma ostvario 2008. godine, kada je osvojio bronzu.

Teniski turnir u Tokiju počinje 24. jula.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Đoković u polufinalu olimpijskog turnira u Tokiju

Nole je savladao Japanaca Kei Nišikorija u meču četvrtine finala. Sa pobjednikom meča Zverev – Šardi igra u polufinalu

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković savladao je Japanaca Kei Nišikorija u meču četvrtine finala olimpijskog turnira u Tokiju rezultatom 6:2, 6:0.

Meč odigran po izuzetno nepovoljnim vremenskim uslovima (jer je u 19 časova u prestonici Japana bilo 30 stepeni, uz ogromnu vlažnost vazduha), protekao je u Novakovoj dominaciji, mada se srpski as, kao i ono malo prisutnih oko Centralnog terena, mučio da dođe do daha.

Pokušavao je da se rashladi, osvježi na sve načine, čak je i crevo kojim se rashlađeni kiseonik upumpava po tlu terena malo stavljao pod majicu, malo usmjeravao ka licu kada god bi dolazio do stolice, no, ono što je najvažnije – na terenu je briljirao.

I, u oba seta je to učinio izdržavši nalete nekadašnjeg svjetskog asa, koji se tenisu vratio i pored ozbiljnih zdravstvenih tegoba s povredama.

Nišikori, koji je u karijeri dvaput savladao Noleta, uključujući i na US Openu, nije, međutim, na nivou na kome je nekada bio, ali je i takav uspijevao da muči Đokovića u oba početna gema. A kako je Novak te nalete odbio, uključujući i brejk šansu u drugoj deonici, uslijedila je dominacija.

Najbolji teniser sveta je i razornim udarcima s osnovne linije, i fantastičnim građenjem poena, ali i dobrom igrom na mreži, odmah preuzimao inicijativu, a ranim brejkovima sebi olakšavao posao.

Njega je odradio u maniru „broja 1“ – briljantnom igrom, uz poneki urlik zadovoljstva. Sa pravom – u polufinalu je Olimpijskih igara, a u njemu će igrati s pobjednikom meča Zverev – Šardi.

A pre toga, ovog petka – igra s Ninom Stojanović meč drugog kola olimpijskog nadmetanja mješovitih parova, i to protiv Laure Zigemund i Kevina Kravica iz Njemačke.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

VIDEO Đoković proslavio ZLATO Milice Mandić u Tokiju: „Idemooooo“!

Prvo zlatna medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama

Reprezentativka Srbije u tekvondou, Milica Mandić osvojila je danas zlatnu medalju, što je ukupno treće, a prvo zlatno, odličje za tim Srbije na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Tokiju.

Ona je time ponovila uspjeh sa Olimpijskih igara u Londonu 2012. godine.

Najbolji srpski i teniser svijeta Novak Đoković je zajedno sa srpskom ekspedicijom gledao finale, a nakon što je Milica došla do pobjede Nole je glasno uzviknuo: Idemooo!

Nadamo se da ćemo za par dana vidjeti i ovaj Noletov uzvik u finalu teniskog turnira u Tokiju.

Piše: Berane online

SPORT

Srbija osvojila prvo zlato na Olimpijskim igrama: Milica Mandić donijela novu medalju

Mandić je u tekvondou u finalu savladala takmičarku iz Južne Koreje, Da-bin Li 10:6

Srbija je četvrtog takmičarskog dana stigla do prve zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju – Milica Mandić je osvojila najsjajnije odličje u tekvondou u kategoriji preko 67 kilograma.

Mandić je u finalu savladala takmičarku iz Južne Koreje, Da-bin Li 10:6.

Milica je u prvoj rundi povela 5:0 nakon udarca u glavu, pa u oklop. Li je prvi poen osvojila u drugoj rundi kada je takmičarka iz Srbije pala na zemlju. Potom je uzela još dva poena u za udarac u oklop, onda je pala, pa je Mandić uzela poen. Nakon druge runde rezultat je bio 6:3 za Milicu Mandić.

Prvi poen u trećoj rundi osvojila je Li – bio je to udarac rukom u oklop. A onda udarac nogom u oklop za 6:6. Vratila se Milica udarcem rukom i opet povela, 7:6. A onda osvojila još dva poena u posljednjim sekundima, potom i kazneni poen i slavila 10:6.

Ovo je drugo olimpijsko zlato za Milicu Mandić, budući da je najbolja bila i u Londonu 2012. godine.

Da-bin Li je osvojila srebro, a bronzane medalje Altea Loran i Bjanka Volden.

Ovo je treća medalja za Srbiju na Igrama. Damir Mikec je osvojio srebro u streljaštvu, u disciplini 10 metara vazdušni pištolj, dok je Tijana Bogdanović uzela bronzu, takođe u tekvondou.