Connect with us

SPORT

TENIS

Đoković u polufinalu Rolan Garosa: Oduvao Hačanova

Osvajač 22 grend slem titule do finiša 2. seta nije imao rješenje za servis Rusa, ali je onda dobio taj-brejk 7:0, slomio otpor rivala i slavio 4:6, 7:6, 6:2, 6:4. U polufinalu Rolan Garosa čeka pobjednika meča Karlos Alkaras – Stefanos Cicipas

Đoković

Do taj-brejka 2. seta djelovalo je da je Novak Đoković u velikim problemima, jer nikako nije mogao da nađe rješenje za servis Karena Hačanova.

Rus je dobio 1. set, u drugom dozvolio 36-godišnjem Srbinu da samo tri puta dođe do djusa, a onda se cijeli meč preokrenuo u tom 13. gemu – Nole ga je dobio 7:0 i time otvorio put ka pobjedi i polufinalu 127. Rolan Garosa.

Đoković je odmah na startu 3. seta došao do prve brejk lopte, poslije tačno dva sata i 11 minuta igre, iskoristio treću i nagovijestio kraj.

Taj dio igre je dobio 6:2, u četvrtom napravio brejk za 2:1 i uz muke ga potvrdio, a onda u 8. gemu vratio rivala u život sa nekoliko grešaka, zaključno sa dvostrukom servis na brejk lopti.

Odmah je, međutim, zaboravio to, podigao nivo igre i osvojio osam posljednjih poena na meču za konačnih 4:6, 7:6, 6:2, 6:4.

Sjajni Beograđanin je na dva koraka od istorije i zvanja neprikosnovenog najboljeg tenisera svih vremena. Ima 22 grend slem titule, koliko i Rafael Nadal, ukoliko osvoji i 23. biće najtrofejniji ikada i izjednačiti rekord Serene Vilijams u open eri.

Najteži će mu biti taj pretposljednji korak, jer će se u polufinalu sudariti sa prvim reketom svijeta Karlosom Alkarasom ili čovjekom kojeg je savladao u finalu 2021. nakon 0:2 u setovima, Stefanosom Cicipasom.

Španac i Grk će na stadion „Filip Šatrije” izaći u 20.15 časova.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Veliki uspjeh talentovanog košarkaša iz Berana: 19-godišnji Miloš Joksimović potpisao za KK „Virtus Siena“ iz Italije

Talentovani košarkaš iz Berana, 19-godišnji Miloš Joksimović, potpisao je jednogodišnji profesionalni ugovor za Virtus Siena, saopšteno je iz ovog italijanskog kluba.

Miloš je rođen 2005. godine, visok je 206 centimetara i može da igra na nekoliko pozicija.

„Veoma sam srećan što karijeru nastavljam u Italiji i što ću se usavršavati na tako visokom nivou. Drago mi je što su u meni prepoznali nekoga od koga se može očekivati dosta u narednom periodu“, kazao je Joksimović za Portal Berane online.

Direktor ovog italijanskog kluba Gabriele Voltolini, koji se uspješno takmiči u B ligi, nije krio oduševljenje dolaskom mladog Beranca.

„Posebno smo srećni zbog dolaska Joksimovića jer je u pitanju mlad momak sa velikim talentom. Pratli smo njegovu igru sve vrijeme i uspjeli smo da potpišemo ugovor sa njim. On može da igra na više pozicija jer je igrač sa odličnim šutom zahvaljujući svojoj odličnoj tehnici karakterističnoj balkanskoj odakle dolazi. Njegovim dolaskom zatvaramo veoma mlad spisak igrača“, kazao je Voltolini.

Miloš je u Italiju stigao prije šest godina iz Berana. Prve dvije godine igrao je za Italijanski klub Ferrara, a nakon toga tri godine je proveo u Assigeco.

Piše: Berane online

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Mornar iz Bara oduševio: Plasirali se u drugo kolo Lige konferencija, uspješan debi u Evropi

Barani su večeras remizirali sa Dinamom u Tbilisiju 1:1 i tako odbranili pobjedu iz prvog meča 2:1

Mornar je kompletirao iznenađenje i u debitantskom nastupu u Evropi prošao prvu prepreku – Barani su večeras remizirali sa Dinamom u Tbilisiju 1:1 i tako odbranili pobjedu iz prvog meča 2:1.

Tim Zorana Đuraškovića u sljedećoj rundi igraće protiv Radničkog iz Kragujevca.

Baranima je posao bio olakšan , jer su od 19. minuta imali igrača više, zbog isljučenja Ugrekhelidzea.

Dinamo je imao inicijativu u prvih 15 minuta, ali je odbrana Barana bez problema odbila sve nalete.

I onda su u 19. minutu izabranici Zorana Đuraškovića dobili igrača više. Ondong Ba je pobjegao domaćoj odbrani, a onda ga je na 30 metara od gola, kao posljednji igrač, oborio Ugrekhelidze i zasluženo dobio direktan crveni karton.

Iz tog slobodnjaka šutirao je Baošić, ali preko prečke.

I umjesto da preuzmu kontrolu, Barani su primili gol. Igrao se 33. minut, kada se Škritladze oslobodio Mitrovića, lopta je na 10-11 metara došla do Salie koji je reagovao iz prve i poslao loptu kroz noge Popoviću za vođstvo svog tima.

Do kraja prvog dijela Mornar je imao dobru priliku, kada je u 43. minutu Ondong Ba šutirao glavom iz kornera, ali malo preko prečke.

Mornar je i na startu nastavka zaprijetio iz kornera. Ovoga puta Baošić je pokušao glavom, pored gola.

To je bio uvod u izjednačenje – Zorić je u 59. minutu sa ivice kaznenog prostora šutirao, lopta je zakačila jednog dafanzivca domaćih i završila u donjem desnom uglu.

Nakon toga je naša ekipa imala nekoliko opasnih napada, ali je falio završni pas. Na drugoj strani, dobar udarac rezerviste Kadetea u 65. minutu završo je tik iznad gola.

Sreća je u 76. minutu pogledala Barane, prilikom puta Kvagadiana sa nekoliko metara. Lopta je okrznula stativu…

Do kraja domaćin više nije zaprijetio,dok su u nadoknadi Trifunović i Ondnog Ba imali dobre prilike da donesu pobjedu, ali ostalo je 1:1. Sasvim dovoljno za prolaz dalje…

SPORT

Zasluženo: Španija je novi šampion Evrope

U velikom finalu Evropskog prvenstva u fudbalu srušili su Englesku sa 2:1

Šampioni: Fudbaleri Španije na pobjedničkom postolju, Foto: Reuters

Madrid, Beč, Kijev i sada Berlin – ako je daleke 1968. bilo premalo utakmica da bi se pričalo o ljepoti fudbala, turniri 2008, 2012. i 2024. sa Španijom su donijeli sve ono zbog čega se fudbal voli.

Španija je ponovo na krovu Evrope – četvrti put u istoriji, ponovo zasluženo, ponovo uz naklon cijelog svijeta.

Momci Luisa de la Fuentea u velikom finalu Eura 2024 srušili su Englesku sa 2:1 i na vječnoj listi iza sebe ostavili Njemačku sa tri titule.

Krunu na fenomenalno prvenstvo koje je išlo od Berlina (furija otvorila ep pobjedom nad Hrvatskom) do Berlina stavili su Niko Vilijams i Mikel Ojarzabal, dok je strijelac za Englesku bio Kol Palmer.

„Četvrta je tu – ponovo smo šampioni Evrope“, napisala je Marka nakon nove velike noći španskog fudbala.

Od starta finala Španija je željela da pokaže koliko uživa u fudbalu, koliko voli golove, ali totalno defanzivna Engleska nije joj dozvoljavala da zaprijeti u prvom poluvremenu.

Kada se nakon odmora zbog povrede na teren nije vratio „mozak“ ove ekipe Rodri, činilo se da će Španija imati još više muka – ali takav utisak nestao je nakon samo dva minuta.

Mladost Španije – Lamin Jamal i Niko Vilijams – bila je prebrza za „gordi Albion“, prvi je asistirao, a drugi iskosa sa lijeve strane matirao Džordana Pikforda (1:0).

Bila je to četvrta asistencija „vunderkida“ Barselone i drugi gol maestra Ateltika iz Bilbaoa.

Imala je Španija nakon toga mnogo šansi, ispromašivali su se Jamal i kapiten Alvaro Morata, a onda je uslijedio šok u 73.

Samo tri minuta nakon što je ušao u igru Kol Palmer je lijepim golom sa ivice šesnaesterca vratio Englesku u život (1:1).

Iako ima mnogo majstora u timu, „Albion“ se ponovo povukao, Španija je željela gol, a donio joj ga je rezervista Mikel Ojarzabal na tri minuta do kraja velikog finala – pogodio je nakon lijepe akcije koju je izgradio sa Danijem Olmom i asistentom Markom Kukureljom (2:1).

„Fiesta“ u slavu fudbala mogla je da krene u Berlinu…

Španija slavi, Engleska koja ostaje samo na svjetskoj tituli iz 1966. ponovo tuguje – drugi Euro zaredom nakon poraza u finalu.

Od Berlina do Berlina samo jedna ekipa je plesala, samo jedna ekipa je upisala svih sedam pobjeda – Španija zasluženo slavi.