Marija Vuković dominira: Pobijedila na mitingu u Grčkoj, preskočila 195 centimetara

Nakon što je prošle subote u Kalitei išla preko 193 centimetra, danas je iz prvog pokušaja naša najbolja sportistkinja preskočila 195 centimetara

Vuković, Foto: Instagram

Marija Vuković je u sve boljoj formi – najbolja atletičarka Crne Gore pobijedila je danas na mitingu u Kalamati, u Grčkoj.

Nakon što je prošle subote u Kalitei išla preko 193 centimetra, danas je iz prvog pokušaja naša najbolja sportistkinja u prošloj godini preskočila 195 centimetara.

Pokušala je da preskoči i dva metra, ali nije uspjela, međutim sezona je pred njom i biće još mnogo prilika ode preko „čarobne“ brojke.

Koliko je danas bila dominantna svjedoči činjenica da je drugoplasirana Maja Nilson iz Švedske takmičenje završila sa preskočenih 188 centimetara.

Marija polako hvata zalet u sezoni na otvorenom, a novo takmičenje očekuje je već za četiri dana.

Skakaće na mitingu u Kalitei, dok je 1. juna čeka nastup u Atini.

Planira i da skače na Igrama malih zemalja 11. juna, a kruna ovog dijela sezone bi trebala da se dogodi 18. juna na mitingu Dijamantske lige u Parizu.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Nevjerovatno: Đoković izgubio od 123. igrača svijeta na Mastersu u Indijan Velsu

Italijan je postao najslabije rangirani teniser koji je pobijedio Đokovića na grend slem ili masters turniru

Đoković i Nardi, Foto: Reuters

Najbolji teniser svijeta i svih vremena, Novak Đoković nije uspio da se plasira u osminu finala mastersa u Indijan Velsu, pošto je izgubio od 123. igrača svijeta Italijana Luke Nardija poslije tri seta, 4:6, 6:3, 3:6.

Đoković je izgubio od 20-godišnjeg Nardija poslije dva sata i 22 minuta.

Italijab je otkrio nakon meča da je Đoković njegov idol.

„I dalje na zidu svoje sobe imam poster Novaka Đokovića – svako veče kada idem u krevet vidim njega. Nastaviću sa time, sigurno… Šalim se, ali zaista imam poster i mislim da ću ga zadržati“, rekao je Nardi.

Nardi je oduzeo servis Đokoviću u petom gemu prvog seta, prednost brejka je sačvao do kraja i poveo u meču.

Đoković je uzvratio u narednom setu, poveo je 2:0, Nardi je vratio brejk u trećem gemu, ali je srpski teniser novim brejkom u šestom gemu poveo 4:2 i poslije toga sačuvao prednost za izjednačenje.

Teniseri su u trećem setu osvajali gemove na svoje servise sve do šestog, kada je Nardi napravio brejk za 4:2. Poslije toga nije bilo brejka i Nardi je postao prvi teniser koji je kao laki luzer pobijedio Đokovića.

Nardi je uoči turnira izgubio u finalu kvalifikacija, ali je prošao u glavni žrijeb kao zamjena za povrijeđenog Martina Ečeverija.

On je postao najslabije rangirani teniser koji je pobijedio Đokovića na grend slem ili masters turniru.

Nardi će igrati u osmini finala protiv Amerikanca Tomija Pola.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

„Lavice“ ponovo bolje od Srbije: Sa prvog mjesta u grupi idu na Evropsko

Tim Bojane Popović u prepunoj „Bemax areni” savladao Srbiju 26:25

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u Podgorici 26:25, u utakmici četvrtog kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. „Lavice“ su ovim trijumfom osigurale prvo mjesto u grupi i lakši žrijeb za šampionat Starog kontineta.

Naša selekcija je slavila i u Zrenjaninu 31:30 i ima maksimalan učinak nakon četiri kola.

Većim dijelom prvog poluvremena ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Srbija je bolje otvorila meč, nekoliko je puta imala minimalnu prednost, a prokockala je i napad za plus dva.

Nakon toga je reagovala naša selekcija, koja je u 12. minutu nakon gola Marsenić prvi put stekla plus dva 7:5.

Uslijedila je igra gol za gol, da bi Srbija u finišu poluvremena prvo izjednačila 11:11, a potom nakon gola Radosavljević minut prije kraja i povela 14:13.

Da se ode na poluvrijeme sa neriješenim rezultatom pobrinula se Brnović svojim petim golom 14:14.

Gošće su bolje ušle i u nastavak, pa su nakon gola Bojičić stigle do dva gola prednosti 17:15. Nijesu iskoristile napad za plus tri, a u tim trenucima nas je Marsenić sa dva gola držala u igri.

Potom su uslijedile dvije izvanredne odbrane Atinge, koje je naplatila Brnović i vratila vođstvo našoj selekciji u 48. minutu 22:21.

Uslijedila je opet igra gol za gol, da bi na krilima Atingre i Pavićević stekli dva gola prednosti koja smo uz malo muke uspjeli da sačuvamo, za konačnih 26:25.

Brnović je bila najefikasnija sa sedam, dok su Dijana Mugoša i Matea Pletikosić postigle po četiri gola.

U selekciji Srbije po pet pogodaka postigle su Sanja Radosavljević i Anđela Janjušević.

Crnogorske rukometašice kvalifikacije će nastaviti 3. aprila gostovanjem Turskoj.

SPORT

Rukometašice Crne Gore u poslednjem minutu do pobjede protiv Srbije

Zahvaljujući akciji Tatjane Brnović i Itane Grbić savladale Srbiju 31:30 u Zrenjaninu

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u Zrenjaninu 31:30, u utakmici trećeg kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Trenutak odluke dogodio se minut prije kraja, kada je Itana Grbić nakon sjajne akcije sa Tatjanom Brnović pogodila, a potom se naša selekcija odbranila. „Lavice“ su nakon ovog trijumfa stigle na korak od plasmana na šampionat Starog kontinenta.

Crna Gora je prva u grupi sa šest bodova, tri više od Srbije, koju dočekuje za tri dana u Podgorici.

„Lavice“ su dominirale u prvom dijelu, brzo su stigle do tri gola prednosti 4:1, pa je nedugo zatim bilo i 6:3. Kada je sredinom prvog dijela naša selekcija stekla pet golova prednosti 12:7 činilo se da neće biti problema.

Nakon 30 minuta bilo je 16:12 za Crnu Goru, da bi Srbija reagovala u nastavku i malo po malo topila prednost. Jovović je sredinom drugog dijela izjednačila 22:22, a onda je Radosavljević iz sedmerca donijela preokret 24:23.

U samom finišu, međutim, naša selekcija je imala više koncentracije, a nije gubila glavu ni kada je prokockala dva gola prednosti (od 30:28 do 30:30).

Na scenu je potom 60 sekundi prije kraja stupila Grbić i pogodila za pobjedu.

Najefikasnija kod Crne Gore bila je Matea Pletikosić sa devet golova, po pet su postigle Anastasija Marsenić i Itana Grbić.

Po četiri su dale Tanja Brnović i Jelena Despotović, tri Dijana Mugoša, a gol Ivana Godeč.

U srpskoj reprezentaciji istakla se Anđela Janjušević sa osam golova, jedan manje dala je Jovana Jovović.