Connect with us

SPORT

TENIS

Moćni Đoković u četvrtfinalu Australijan opena

„Diktat“ Novaka Đokovića protiv Australijanca Aleksa de Minora – 6:2, 6:1, 6:2. Sada čeka Andrej Rubljov

U prva tri kola mučio se sa povredom, izazivao strah kod svojih navijača, davao nadu rivalima koji su ga čekali.

U četvrtom kolu, nije bilo traga povredi, poslao je snažu poruku, i svojim navijačima i narednim protivnicima – Novak Đoković je u četvrtfinalu Australijan opena, nakon impresivne pobjede nad domaćim adutom Aleksom de Minorom (6:2, 6:1, 6:2).

Za dva dana ga čeka Andrej Rubljov, koji je nakon pobjede nad Holgerom Runeom, direktno u kameru Eurosporta, na pitanje koga očekuje za narednog protivnika, bez ustezanja rekao:

„O čemu mi pričamo – igraću protiv Đokovića“.

Bila je to zastrašujuće moćna devetostrukog pobjednika Melburna, 21-ostrukog grend-slem šampiona, protiv rivala koji je uoči meča odisao samopouzdanjem i govorio da namjerava da sa čvrstim stavom izađe na teren i odigra svoj najbolji tenis.

Taj stav Đoković mu je razbio u petom gemu prvog seta, kada je nakon rezultata 2:2 vezao čak devet gemova – dobio prvi, pa drugi set, nastavio „diktat“ i u trećem.

Nakon početna četiri gema, Đoković je od narednih 19 gemova dobio čak 16, De Minor samo tri!

Đoković je dao rivalu ukupno samo pet gemova, šest puta mu je oduzeo servis, nije mu dopustio niti jednu brejk loptu – odavno na jednom teniskom meču nije viđena takva dominacija, takva razlika.

Ovo je za srpskog tenisera 13. plasman u četvrtfinale Australijan opena, više ih ima samo Rodžer Federer (15). Od prethodnih 12, Đoković je 10 puta uspio da se plasira u polufinale, i svih 10 puta je osvojio titulu.

Jovetić, Foto: Reuters

Na debiju na klupi Crne Gore, Robert Prosinečki je pokazao šta mu je cilj – da Crna Gora igra fudbal. „Hrabri sokoli“ su savladali Bjelorusiju 2:0, odličnim akcijama zbunili protivnika, a pokazalo se i da je Milan Mijatović velika snaga nacionalnog tima.

Prvu šansu je imao Stevan Jovetić, a u nastavku te akcije su defanzivci Bjelorusije spriječili Adama Marušića da zatrese mrežu.

Izgleda da je bilo suđeno da baš dvojica najiskusnijih donesu prednost – poslije sjajne asistencije Jovetića, Marušić je pogodio u 27. minutu za 1:0.

U 45. minutu je viđena najljepša akcija – Viktor Đukanović je dodao loptu do Jovetića, on je iz prve proslijedio Andriji Vukčeviću, a bek meksičkog Huaresa odmah našao Nikolu Krstovića, koji je rutinski povisio na 2:0.

Bjelorusi su u 73. minutu imali veliku šansu da smanje, jer je Meldin Drešković skrivio penal, ali je Milošević odbranio jedanaesterac Ebongu, a onda i zicer Karpoviču.

Do kraja je Crna Gora mogla do trećeg gola, ali je Dušan Bakić, koji se proslavio baš u Bjelorusiji, u 90. minutu pogodio stativu.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Nevjerovatno: Đoković izgubio od 123. igrača svijeta na Mastersu u Indijan Velsu

Italijan je postao najslabije rangirani teniser koji je pobijedio Đokovića na grend slem ili masters turniru

Đoković i Nardi, Foto: Reuters

Najbolji teniser svijeta i svih vremena, Novak Đoković nije uspio da se plasira u osminu finala mastersa u Indijan Velsu, pošto je izgubio od 123. igrača svijeta Italijana Luke Nardija poslije tri seta, 4:6, 6:3, 3:6.

Đoković je izgubio od 20-godišnjeg Nardija poslije dva sata i 22 minuta.

Italijab je otkrio nakon meča da je Đoković njegov idol.

„I dalje na zidu svoje sobe imam poster Novaka Đokovića – svako veče kada idem u krevet vidim njega. Nastaviću sa time, sigurno… Šalim se, ali zaista imam poster i mislim da ću ga zadržati“, rekao je Nardi.

Nardi je oduzeo servis Đokoviću u petom gemu prvog seta, prednost brejka je sačvao do kraja i poveo u meču.

Đoković je uzvratio u narednom setu, poveo je 2:0, Nardi je vratio brejk u trećem gemu, ali je srpski teniser novim brejkom u šestom gemu poveo 4:2 i poslije toga sačuvao prednost za izjednačenje.

Teniseri su u trećem setu osvajali gemove na svoje servise sve do šestog, kada je Nardi napravio brejk za 4:2. Poslije toga nije bilo brejka i Nardi je postao prvi teniser koji je kao laki luzer pobijedio Đokovića.

Nardi je uoči turnira izgubio u finalu kvalifikacija, ali je prošao u glavni žrijeb kao zamjena za povrijeđenog Martina Ečeverija.

On je postao najslabije rangirani teniser koji je pobijedio Đokovića na grend slem ili masters turniru.

Nardi će igrati u osmini finala protiv Amerikanca Tomija Pola.

SPORT

„Lavice“ ponovo bolje od Srbije: Sa prvog mjesta u grupi idu na Evropsko

Tim Bojane Popović u prepunoj „Bemax areni” savladao Srbiju 26:25

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u Podgorici 26:25, u utakmici četvrtog kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. „Lavice“ su ovim trijumfom osigurale prvo mjesto u grupi i lakši žrijeb za šampionat Starog kontineta.

Naša selekcija je slavila i u Zrenjaninu 31:30 i ima maksimalan učinak nakon četiri kola.

Većim dijelom prvog poluvremena ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Srbija je bolje otvorila meč, nekoliko je puta imala minimalnu prednost, a prokockala je i napad za plus dva.

Nakon toga je reagovala naša selekcija, koja je u 12. minutu nakon gola Marsenić prvi put stekla plus dva 7:5.

Uslijedila je igra gol za gol, da bi Srbija u finišu poluvremena prvo izjednačila 11:11, a potom nakon gola Radosavljević minut prije kraja i povela 14:13.

Da se ode na poluvrijeme sa neriješenim rezultatom pobrinula se Brnović svojim petim golom 14:14.

Gošće su bolje ušle i u nastavak, pa su nakon gola Bojičić stigle do dva gola prednosti 17:15. Nijesu iskoristile napad za plus tri, a u tim trenucima nas je Marsenić sa dva gola držala u igri.

Potom su uslijedile dvije izvanredne odbrane Atinge, koje je naplatila Brnović i vratila vođstvo našoj selekciji u 48. minutu 22:21.

Uslijedila je opet igra gol za gol, da bi na krilima Atingre i Pavićević stekli dva gola prednosti koja smo uz malo muke uspjeli da sačuvamo, za konačnih 26:25.

Brnović je bila najefikasnija sa sedam, dok su Dijana Mugoša i Matea Pletikosić postigle po četiri gola.

U selekciji Srbije po pet pogodaka postigle su Sanja Radosavljević i Anđela Janjušević.

Crnogorske rukometašice kvalifikacije će nastaviti 3. aprila gostovanjem Turskoj.