Connect with us

BALKAN I SVIJET

Protest u Beogradu: Sa zgrade RTS u uživo programu istaknut transparent „Radnici RTS su uz studente“

Nakon toga radnici RTS-a su počeli da uzvikuju zajedno sa studentima i građanima „Generalni štrajk“

Source: Nedeljnik / iz dnevnika RTS-a

Radio televizija Srbije (RTS) je večeras, u centralnoj informativnoj emisiji, nakon prve vijesti o zdravstvenom stanju povrijeđene djevojke, uživo izvještavala sa studentskog protesta u Takovskoj ulici, gdje im je sjedište.

Reporter RTS se uključio u Drugi dnevnik da izvještava direktno sa protesta, prenio je beogradski list Danas, javlja Beta.

Objasnio je da studenti protestuju ispred RTS-a nezadovoljni izvještavanjem sa Javnog servisa a u program je bio uključen i jedan građanin sa protesta.

Sa zgrade RTS razvijen je transparent „Radnici RTS su uz studente“, a okupljeni su uzvratili skandiranjem „Hvala na podršci“, piše na sajtu lista Danas.

Nakon toga radnici RTS-a su počeli da uzvikuju zajedno sa studentima i građanima „Generalni štrajk“.

Protest ispred zgrade RTS-a u Takovskoj ulici počeo je u 18.30 pod sloganom „Naše pravo da znamo sve“ a studenti su još jednom pročitali zahtjeve, čije ispunjenje traže od početka stupanja u blokadu.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

BALKAN I SVIJET

Iran dobio novog vrhovnog vođu: Na čelu zemlje Modžtaba Hamnei

Sin ubijenog ajatolaha Alija Hamneija

Iranska Skupština eksperata imenovala je Modžtabu Hamneija za novog vrhovnog vođu zemlje, kao nasljednika svog oca ajatolaha Alija Hamneija, objavili su danas državni mediji, prenosi agencija Rojters.

Modžtaba, sveštenik srednjeg ranga koji ima bliske veze sa moćnom Revolucionarnom gardom, dugo je među pojedinim krugovima iranskog vladajućeg establišmenta smatran mogućim nasljednikom svog oca, koji je poginuo nakon što su Sjedinjene Američke Države i Izrael izveli napade na Iran.

Iako se vladajuća ideologija u Iranu protivi principu nasljednog prenosa vlasti, on ima snažnu podršku unutar Revolucionarne garde i i dalje uticajne kancelarije svog pokojnog oca, navodi Rojters.

Nastavite sa čitanjem

BALKAN I SVIJET

Zatvoreno nebo iznad Dubaija: Srpski avion poletio u poslednji čas

Na aerodrom „Nikola Tesla“ u Beogradu tokom noći sletio je avion kompanije „Er Srbija“ iz Dubaija sa ukupno 274 putnika, među kojima je bilo i 14 beba, svi državljani Srbije

Ujedinjeni Arapski Emirati saopštili su da je vazdušni saobraćaj do i iz Dubaija privremeno obustavljen do daljeg, navodi se u objavi nacionalnog avioprevoznika na društvenoj mreži Iks.

Prije toga su, kako prenosi Rojters, iz Dubaija i Abu Dabija saobraćali samo ograničeni letovi, i to kroz posebno definisane bezbjedne vazdušne koridore.

Britanski „Gardijan“ navodi da su se jutros u Dubaiju čule dvuje eksplozije, u trenutku kada Iran nastavlja odmazdne napade na države Persijskog zaliva u kojima se nalaze američke vojne baze.

U međuvremenu, na aerodrom „Nikola Tesla“ u Beogradu tokom noći sletio je avion kompanije „Er Srbija“ iz Dubaija sa ukupno 274 putnika, među kojima je bilo i 14 beba, svi državljani Srbije.

Nastavite sa čitanjem

BALKAN I SVIJET

Pogođena američka ambasada u Rijadu, Tramp najavio odgovor

Navodi se da je pričinjena manja materijalna šteta

Izvor: Tanjug (Hussein Malla (STF)Ap photo)

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Rijadu (Saudijska Arabija) pogođena je sa dva drona u iranskom napadu, a u diplomatskom kompleksu izbio je i požar, ali za sada nema prijavljenih žrtava, saopštilo je saudijsko Ministarstvo odbrane.

Navodi se da je pričinjena manja materijalna šteta.

Prema izvještajima agencije Rojters, iznad Diplomatskog kvarta vidio se crni dim, dok su svjedoci prijavili snažnu eksploziju i plamen.

Saudijske vlasti i jedan izvor naveli su da je požar bio manjih razmjera.

Zgrada ambasade bila je prazna u trenutku napada i nije bilo prijava o žrtvama, prenijela je Al Džazira.

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp rekao je za „NewsNation“ da će odgovor Vašingtona na napad na ambasadu „uskoro biti poznat“.

Ambasada SAD je ranije izdala upozorenje američkim državljanima u Rijadu, Džedi i Dahranu da ostanu u skloništima i izbjegavaju ambasadu do daljeg.

Iranska Revolucionarna garda saopštila je da je izvela napad dronovima i raketama na američku vazdušnu bazu u oblasti Šeik Isa u Bahreinu.

Prema navodima objavljenim u iranskoj državnoj agenciji IRNA, lansirano je 20 dronova i tri rakete, uz tvrdnju da je uništen glavni komandni štab baze, bez pružanja dokaza.

Iran je naveo da su napadi deo odmazde zbog američkih i izraelskih udara na njegovu teritoriju.

Američki Stejt department takođe je naredio evakuaciju osoblja koje nije u službi hitnih intervencija i porodica u Bahreinu i Jordanu.

U saopštenju Stejt departmenta objavljenom na internetu navodi se da je odluka donijeta „zbog bezbjednosnih rizika“.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije