Connect with us

HRONIKA

Slučaj „Stanovi“: Bošković i ostali pred sudom 12. oktobra

Specijalno državno tužilaštvo tereti da su zloupotrebom službenog položaja prilikom dodjele stambenih kredita oštetili državu za 2,6 miliona eura

Bošković

Početak novog postupka protiv bivšeg ministra odbrane Predraga Boškovića i ostalih, koje Specijalno državno tužilaštvo tereti da su zloupotrebom službenog položaja prilikom dodjele stambenih kredita oštetili državu za 2,6 miliona eura, odložen je za 12. oktobar.

Branilac Boškovića, advokat Mihailo Volkov, saopštio je danas pred Višim sudom u Podgorici da je njegov klijent, kao potpredsjednik Evropske rukometne federacije (EHF), obavezan da prisustvuje prvenstvu u rukometu koje se u Rumuniji održava od 5. do 20. jula.

Dodao je i da je poziv za to sportsko takmičenje Bošković dobio prije nego što su saznali za termin današnjeg ročišta, zbog čega nije mogao prisustvovati suđenju.

Pored Boškovića, nijesu došli ni optuženi Damir Šehović i Dražen Miličković, jer prema riječima njihovih branilaca nijesu primili poziv.

Podsjećamo, Apelacioni sud ukinuo je prvostepenu presudu kojom su optuženi oslobođeni krivice, te uvažio žalbe Specijalnog državnog tužilaštva u Podgorici i Zaštitnika imovinsko-pravnih interesa Crne Gore, i predmet vratio prvostepenom sudu na ponovno suđenje.

Prvostepenom presudom optuženi Predrag Bošković, Suad Numanović, Budimir Šegrt, Sanja Vlahović, Ivan Brajović, Dražen Miličković, Damir Šehović, Dragica Sekulić, Osman Nurković, Suzana Pribilović, Jelena Radonjić i Aleksandar Jovićević oslobođeni su optužbe da su kao saizvršioci izvršili produženo krivično djelo zloupotreba službenog položaja, jer nije dokazano da su izvršili krivično djelo koje im se stavlja na teret.

Po ocjeni Apelacionog suda, nejasan je zaključak prvostepenog suda da je o rješavanju stambenih potreba funkcionera, državnih službenika i namještenika odlučivala Vlada Crne Gore, a da je Komisija samo pripremala informacije i davala predloge, odnosno da je isključivo imala tehničku ulogu, preduzimala radnje koje ne proizvode pravna dejstva i ne stvaraju obavezu.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

HRONIKA

Berane: Uhapšen državljanin Srbije po Interpolovoj potjernici

N. L. (38) će biti sproveden sudiji za istragu Višeg suda u Bijelom Polju, radi određivanja ekstradicionog pritvora

Foto: Screenshot

Policija je u Beranama uhapsila državljanina Srbije N. L. (38) iz Kraljeva, kojeg potražuje NCB Interpol Beograd.

Kako je saopšteno iz Uprave policije NCB Interpol Beograd je raspisao međunarodnu potjernicu za N. L. radi obezbjeđenja njegovog prisustva u krivičnom postupku koji se pred nadležnim sudom u Srbiji protiv njega vodi, zbog osnovane sumnje da je izvršio krivična djela ugrožavanje sigurnosti, nasilničko ponašanje i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

„On će, u zakonom predviđenom roku, biti sproveden sudiji za istragu Višeg suda u Bijelom Polju, radi određivanja ekstradicionog pritvora“, saopšteno je iz Uprave policije.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Berane: Požar u kancelariji sudskog izvršitelja u centru grada

Požar nije bio većih razmjera, ali je zbog intervencije električna energija morala biti isključena u većem dijelu grada

Foto: Ilustracija

Portal Berane online saznaje da je sinoć izbio požar u kancelariji sudskog izvršitelja Siniše Milačića, koja se nalazi na Njegoševom trgu, u Tržnom centru u Beranama.

Požar je izbio oko pola sata prije ponoći.

„Požar nije bio većih razmjera, ali je zbog intervencije električna energija morala biti isključena u većem dijelu grada. Ugašen je nakon ponoći, nakon čega je snabdijevanje električnom energijom normalizovano“, kazali su za Portal Berane online iz Službe zaštite i spasavanja.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Uhapšen Mojkovčanin: Vozio na auto-putu sa 4,2 promila alkohola

Službenici Mobilne jedinice policije tzv. “presretači” su preduzimali pojačane aktivnosti u okviru kampanje „Živi, ne žuri“

Foto: Uprava policije

Mojkovčanin F.D. (37) uhapšen je jer je na auto-putu „Princeza Ksenija“ vozio pod dejstvom alkohola od 4,20 g/kg, saopštila je Uprava policije.

Kako su objavili na platformi X, službenici Mobilne jedinice policije tzv. “presretači” su preduzimali pojačane aktivnosti u okviru kampanje „Živi, ne žuri“.

„Kažnjen je na sudu sa 30 dana zatvora“, zaključuju iz policije.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije