Connect with us

DRUŠTVO

SAOPŠTENJE KCCG

Svi hitni pacijenti iz Kliničkog centra biće zbrinuti u KBC Berane: Nestanak struje izazvao probleme u radu angio sale u Podgorici

„Za reinstalaciju softvera i testiranje, prema riječima servisera, trebaće do 72 sata“

KBC Berane

Nestanak struje u cijeloj državi ranije tokom dana izazvao je određene probleme u radu angio sale Kliničkog centra Crne Gore (KCCG), saopšteno je večeras iz te zdravstvene ustanove.

„Nakon višečasovnog rada tehničkih službi sa ovlašćenim serviserima, ustanovljeno je da sala nije trajno oštećena. Za reinstalaciju softvera i testiranje, prema riječima servisera, trebaće do 72 sata. U međuvremenu, svi hitni pacijenti biće zbrinuti u KBC Berane, dok će elektivnim pacijentima intervencija biti odložena na nekoliko dana“, piše u saopštenju KCCG.

Poremećaj regionalnih razmjera desio se danas u 12.25 pa je bez struje bio veći dio Crne Gore, osim sjevernih opština, kao i veći dio Hrvatske, Albanije i Bosne i Hercegovine (BiH).

Direktor Nacionalnog dispečerskog centra Ranko Redžić rekao je na konferenciji za novinare Crnogorskog elektroprenosnog sistema (CGES) koja je održana u 16 časova da su svi gradovi u Crnoj Gori dobili napajanje strujom, te da su svi potrošači snabdjeveni.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

DRUŠTVO

Katnić osumnjičen za ratne zločine u Cavtatu tokom1992. godine

On je negirao optužbe na saslušanju u SDT-u

Katnić

Bivši glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić saslušan je juče u Specijalnom državnom tužilaštvu (SDT) zbog osnova sumnje da je izvršio krivično djelo – „ratni zločin protiv civilnog stanovništva“ na području Cavtata tokom 1992. godine, saznaju „Vijesti“.

Katnić je u SDT-u saslušan u svojstvu osumnjičenog.

Prema informacijama „Vijesti“, SDT Katniću stavlja na teret da je kao oficir JNA, tokom oružanog sukoba na području Cavtata, nečovječno postupao prema civilima hrvatske nacionalnosti.

Katnić je juče na saslušanju u Specijalnom državnom tužilaštvu, pred tužiteljkom Tanjom Čolan-Deretić, negirao optužbe da ima bilo kakve veze sa ratnim zločinima.

Bivši GST, koji se od 14. aprila nalazi u pritvoru zbog druge istrage, u vrijeme ratnih dešavanja u Hrvatskoj je bio pomoćnik komandanta za pravne poslove u komandi JNA u Cavtatu.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Veselin Veljović iz Kliničkog centra vraćen u Spuž

Veljović je uhapšen zbog sumnje da je bio dio kriminalne grupe koja se bavila švercom cigareta. Prema tvrdnjama SDT-a, on je odavao tajne koje su koristile švercerima da obave nezakonite radnje

Veljović, Foto: Boris Pejović

Bivši direktor Uprave policije Veselin Veljović vraćen je sa bolničkog liječenja u Istražni zatvor u Spužu.

Tu informaciju za „Dan“ je potvrdio njegov branilac, advokat Mihailo Volkov.

Veljović je uhapšen zbog sumnje da je bio dio kriminalne grupe koja se bavila švercom cigareta. Prema tvrdnjama SDT-a, on je odavao tajne koje su koristile švercerima da obave nezakonite radnje.

Optužnicom je obuhvaćeno 15 osoba, koje se terete za krivična djela stvaranje kriminalne organizacije, dva krivična djela krijumčarenja, pranje novca i zloupotreba službenog položaja. Kao organizator kriminalne grupe koja se bavila krijumčarenjem cigareta označen je Aleksandar Mrkić, koji je u bjekstvu.

Veljović je optužen za zloupotrebu službenog položaja i stvaranje kriminalne organizacije.

Optužnica je podignuta protiv Aleksandra Mrkića, Veselina Veljovića, Arsenija Kalezića, Muja Nikočevića, Nikole Mrkića, Željka Bulatovića, Dušice Bulatović, Predraga Veljića, Borislava Lečića, Nemanje Anđelkovića, Gorana Gluščevića, Nikole Bačilovića, Sadiga Elnagara, Nikole Bubanje i Stefana Bubanje.

„Iz dokaza prikupljenih u izviđaju i istrazi proizilazi osnovana sumnja da je okrivljeni A.M., u 2018. godini, stvorio kriminalnu organizaciju koja je djelovala na teritoriji Crne Gore, a čiji član je postao i tadašnji direktor Uprave policije i kasniji savjetnik predsjednika Crne Gore za odbranu i bezbjednost, okrivljeni V.V. i druga okrivljena lica, sa ciljem bavljenja krijumčarenjem cigareta iz Slobodne carinske zone Luke Bar i pranjem novca“, naveo je specijalni tužilac Vukas Radonjić nakon podizanja optužnice.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Vlasnik restorana kažnjen sa 600 eura jer je iz lokala izbacio romsku djecu

“Istinski se radujemo što djeci koja su pristojna i odlični đaci, koji ničim nijesu isprovocirala ovakav odnos, možemo da pružimo primjer da se vrijedi boriti za svoje ideale i da ne znači da će institucije uvijek ćutati na mržnju i diskriminaciju, te da ima onih koji su spremni da prepoznaju, procesuiraju i sankcionišu svaki vid rasne diskriminacije i kršenja sloboda zajemčenih Ustavom”, kazali su iz NVO „Sistem“

novac, euro, Foto: Shutterstock

Sud za prekršaje u Bijelom Polju kaznio je sa 600 eura V.P. sa Žabljaka jer je iz svog restorana izbacio romsku i egipćansku djecu, saopšteno je iz NVO “Sistem”.

“Sud za prekršaje u Bijelom Polju – Odjeljenje Žabljak donio Rješenje kojim se V.P. vlasnik restorana ‘Zlatni papagaj’ na Žabljaku, a koji je izbacio romsku i egipćansku djecu i njihovu pratnju, zaposlene u NVO ‘Sistem’ proglašava krivim za to što je dana 01.09.2023. godine u pomenutom ugostiteljskom objektu narušio javni red i mir na način što je nakon kraće verbalne rasprave grubo vrijeđao izvršnu direktoricu pomenute NVO, koja je bila u društvu više maloljetnih lica, obraćajući im se riječima ‘mrš napolje, takvi nam ne trebaju’, čime je počinio prekršaj iz člana 7 stav 2 Zakona o kavnom redu i miru, te je kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 600 eura”, saopšteno je iz NVO “Sistem”.

Ističu da su ponosni što je nakon višemjesečne borbe, kako su naveli, pravda bar djelimično zadovoljena.

“Istinski se radujemo što djeci koja su pristojna i odlični đaci, koji ničim nijesu isprovocirala ovakav odnos, možemo da pružimo primjer da se vrijedi boriti za svoje ideale i da ne znači da će institucije uvijek ćutati na mržnju i diskriminaciju, te da ima onih koji su spremni da prepoznaju, procesuiraju i sankcionišu svaki vid rasne diskriminacije i kršenja sloboda zajemčenih Ustavom”, kazali su iz NVO.

Poručuju da su duboko uvjereni da Crna Gora ima potencijal, političku volju i dobre zakone u oblasti zaštite od diskriminacije. Dodaju i da svako mora biti spreman da digne glas protiv svih vidova diskriminacije i nepravde, jer, kako su kazali, samo tako se može iskorijeniti ta pojava u društvu.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije