Connect with us

POLITIKA

LIDER GP URA KAŽE DA JE SPREMAN DA POVUČE KANDIDATURU ZA PREMIJERA

Abazović: Ako ja ne budem mandatar, volio bih da to bude Vanja Ćalović

„Spreman sam da odem na sastanak lidera partija. Razgovaram s većinom njih, i neformalno, i telefonom, nekad se i srijećemo. Moramo da vidimo šta je izlazak iz krize. Ali ne možemo da izađemo iz krize ako neko ima dogovor s DPS-om“

Ćalović Marković i Abazović

Premijer u tehničkom mandatu i lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović, saopštio je danas da bi civilnu aktivistkinju Vanju Ćalović Marković volio da vidi kao mandatara za sastav nove vlade.

„Mnoge ljude s javne scene jako cijenim i poštujem. Realno, tu bih volio da vidim Vanju Ćalović Marković. To je moja lična preferencija. Takav profil osobe treba. Možda ljudi iz moje stranke razmišljaju drugačije…“, rekao je Abazović na konferenciji za novinare nakon sjednice Vlade.

On je naveo da nema ništa protiv toga da dođe na sastanak lidera partija koji je najavio jedan od čelnika Demokratskog fronta Andrija Mandić, ali da još nije dobio zvanični poziv.

„Ali sam spreman da odem. Razgovaram s većinom njih, i neformalno, i telefonom, nekad se i srijećemo. Moramo da vidimo šta je izlazak iz krize. Ali ne možemo da izađemo iz krize ako neko ima dogovor s DPS-om. Možemo da se sastajemo do beskonačnosti ako neko ima neke preuzete obaveze. Cilj rušenja Vlade je da se stvori većina od najmanje 49 poslanika. Ta većina treba da posluži samo za jednu stvar – da se izabere VDT, da se smijeni gđa Maja Jovanović, i da osoba koja dođe na njeno mjesto smijeni glavnog specijalnog tužioca Vladimira Novovića. To je poenta rušenja Vlade. Bio bi red da većina koja je srušila Vladu izabere novu, izabere VDT-a, smijeni g. Novovića, i da vrate sistem na staro i sačuvaju Mila Đukanovića, Damira Šehovića, Raška Konjevića… Ovdje nije riječ o većinama i manjinama, ovdje je suština priče da se sruši borba protiv organizovanog kriminala“, istakao je Abazović.

On je rekao da je spreman da se povuče iz kandidature za mandatara, ako se, kako je naveo, nađe mandatar koji će na isti način da odgovori borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije.

„Druga stvar koja je važna je da moramo da vidimo kompletnu strukturu vlade. Oni su srušli Vladu, ali ne znaju kako da realizuju plan. Nikome se, pred nacionalnim interesima Crne Gore neću povući nijedan jedini milimetar, neka dođu, neka pokažu strukturu vlade, nek se ne igraju igre treba žena, muškarac i slično, neka kažu ime i prezime. Ako je ta osoba spremna da uradi bolje, veće i hrabrije stvari – nikakav problem. Mi to i manjinski možemo da podržimo. Spremni smo na svaku moguću varijantu ako neko pokaže plan gdje će borba protiv organizovanog kriminala da bude smislenija, zaštita nacionalnih interesa veća i stabilizacija ukupnih prilika, uključujući ekonomske, značajnija nego u ovom momentu“.

POLITIKA

Laković napustio PES i podnio ostavke u skupštinskim odborima

„Svakako sam to imao namjeru, a dodatno sam postaknut time što za vrijeme moje diskusije što sam vidio sad u sredstvima javnog informisanja, da kolege iz mog kluba daju signale da mi se uzme riječ i da mi se prekine izlaganje. To je samo jedna ilustracija nekolegijalnosti koja ovdje nije rijetka“, kazao je Laković

Poslanik Pokreta Evropa sad Miodrag Laković je nakon usvajanja predloga Zakona o unutrašnjim poslovima i ANB-u podnio ostavku na funkciju predsjednika Odbora za bezbjednost i odbranu, kao i na sve funkcije u poslaničkom klubu PES-a. On će nastaviti kao nezavisni poslanik.

On je naveo da se apsolutno ne slaže sa usvojenim predlogom Zakona o unutrašnjim poslovima i zato je podnio ostavku na mjesto predsjednika Odbora za bezbjednost.

„Apsolutno se ne slažem sa ovim zakonskim rješenjem na kojem se temelji naš bezbjednosni sektor i iz tog razloga zaista ne mogu više da nastavim da budem dio te, da kažem, bezbjednosne arhitekture. I u tom smislu podnosim ostavku na mjesto predsjednika Odbora za bezbjednost i odbranu kao i na ostala mjesta u Skupštini Crne Gore kad su u pitanju odbori“, kazao je Laković.

Podnio je ostavku u na članstvo u ovom klubu PES-a.

„Svakako sam to imao namjeru, a dodatno sam postaknut time što za vrijeme moje diskusije što sam vidio sad u sredstvima javnog informisanja, da kolege iz mog kluba daju signale da mi se uzme riječ i da mi se prekine izlaganje. To je samo jedna ilustracija nekolegijalnosti koja ovdje nije rijetka, nažalost, ali kako god, ja ću vas svakako o tome i zvanično obavijestiti, ali sam našao za shodno da ovdje upoznam kolegijum i crnogorsku javnost“, kazao je Laković.

Nastavite sa čitanjem

POLITIKA

Dajković: „Poništeno rješenje o mojoj suspenziji, pravda je pobijedila! Ja se neću vratiti u Glavni grad, za mene politika nikada nije bila borba za fotelju“

„Gradonačelnik Mujović na skandalozan način ukinuo službu kojom sam rukovodio“, kazao je Dajković

Državna komisija je nedvosmisleno potvrdila ono što sam govorio od prvog dana – da je odluka gradonačelnika Saše Mujovića o mojoj suspenziji bila politički motivisana, pravno neutemeljena i donijeta isključivo u ciljem političkog obračuna.

To je saopštio predsjednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković

.“Upravo sam dobio rješenje Državne komisije za žalbe po kom je usvojena moja žalba i poništeno rješenje gradonačelnika Mujovića o mojoj suspenziji, želim jasno da poručim: pravda je pobijedila“, kazao je Dajković.

On je naveo da je komisija poništila sporno rješenje i obavezala Glavni grad Podgoricu da mu isplati neisplaćeni dio zarade sa kamatama, kao i troškove postupka.

„Time je potvrđeno da sam bio nezakonito suspendovan, ali i utvrdilo stvarnu prirodu gašenja Službe kojom sam rukovodio“, istakao je Dajković.

On je kazao da će građani Podgorice platiti ceh političkih odluka gradonačelnika Mujovića, jer će iz budžeta Glavnog grada biti isplaćena sredstva koja su, kako je naveo, „direktna posljedica njegovih loših i nezakonitih odluka“.

„Međutim, iako mi ova odluka daje puno pravo da se vratim na drugo radno mjesto u okviru Glavnog grada imajući u vidu da je Gradonačelnik Mujović na skandalozan način ukinuo službu kojom sam rukovodio, želim jasno da poručim: ja se tamo neću vraćati. Ne vidim sebe kao dio tima Saše Mujovića, niti želim da učestvujem u sistemu koji pokušava da ućutka one koji slobodno misle i govore. Za mene politika nikada nije bila borba za fotelju, već borba za narod“, rekao je Dajković.

Kaže da će sačekati sljedeće izbore.

„Tada ćemo ponovo izaći pred građane Podgorice i Crne Gore, a uvjeren sam da ćemo se vratiti trostruko jači – jer istorija nas uči jednoj istini – narod uvijek na kraju kazni onoga ko tlači“, poručio je Dajković.

Lider Slobodne CG navodi da je održao riječ i ostao „uz narod čak i onda kada je bilo najteže, odričući se funkcije, privilegija i fotelje“.

„Zato iz ovog procesa izlazim uzdignute glave. Oni koji su pokušali politički progon doživjeli su pravni, pa i ljudski poraz. Istina je pobijedila“, zaključio je Dajković.

Podsjećamo,Služba za građane kojom je Dajković rukovodio više ne postoji, jer je izmijenjena Odluka o organizaciji i načinu rada uprave Glavnog grada na osnovu koje je ukinuta.Izmijenjenu odluku 10. februara donio je gradonačelnik Podgorice Saša Mujovića i objavljena je u Službenom listu.

Nastavite sa čitanjem

POLITIKA

(FOTO) Šta je policija oduzela iz stana Aca Đukanovića u Podgorici

Slabo vidljivu kopiju potvrde dostavili su medijima Đukanovićevi advokati, a „Vijesti“ su je tehnički poboljšale kako bi se mogla pročitati

Foto: Screenshot / Dan.me | Policija napustila zgradu brata Mila Đukanovića: Pretres trajao pet sati

U potvrdi o privremeno oduzetim predmetima koju je policijski službenik izdao nakon pretresa stana Aca Đukanovića u Ulici Vuka Karadžića 27. februara, navedena je dokumentacija od nekoliko desetina listova papira A4 formata.

Slabo vidljivu kopiju te potvrde dostavili su medijima Đukanovićevi advokati, a „Vijesti“ su je tehnički poboljšale kako bi se mogla pročitati.

U nastavku je spisak dokumenata koji su navedeni u potvrdi:

Priručnik o radu društvnih mreža sa aplikacijom bijele boje, „DPS“ sa naumerisanim stranama od 1 – 67, plan za rad društvenim mrežama, od rednog broja 1 – 5 označen od strane ps (najvjerovatnije skraćenica od policijski službenik) grafitnom olovkom u desnom uglu;

papiri A4 formata zaheftani na kojima se na prednjoj u gornjem lijevom uglu nalazi natpis crne boje „IZDAJNIK“ na žutom polju sa ukupno 25 listova sa brojevima 1-25, ispisani od strane ps grafitnom olovkom u gornjem desnom uglu;

FOTO: Potvrda o privremeno oduzetim predmetima koju su Vijesti tehnički poboljšale

papiri A4 formata zaheftani na kojima se na prvoj prednjoj strani u gornjem lijevom uglu nalazi natpis „Negativna kampanja“ sa ukupno 3 (tri) lista koji su od strane ps označeni grafitnom olovkom 1-3 u gornjem desnom uglu;

papiri A4 formata zaheftani na kojima se na prvoj strani nalazi natpis „Stranice podrške u periodu od 01. januara do 01. aprila“, ukupno 10 (deset) listova sa prvom stranom pri čemu je ps označio unutrašnjost strana od broja 1-9;

papiri A4 formata zaheftani na kojima se nalazi natpis „Zvanični profili u periodu od 1. januara do 01. aprila Facebook i Instagram, ukupno 19 listova sa prednjom stranicom, pri čemu je ps označio unutrašnje listove od 1-19;

jedan (1) list papira A4 formata (predračun) na kojem se u gornjem lijevom uglu nalazi natpis „mjesečni troškovi“ a koji je ps grafitnom olovkom označio sa brojem 1 (jedan), papiri A4 formata zaheftani, ukupno 3 (tri) lista na kojem se na prvoj strani u lijevom gornjem uglu nalazi natpis Grupa „Odupri se“ a koje je ps grafitnom olovkom u gornjem desnom uglu označio 1-3, papiri A4 formata zaheftani na kojima se nalaze slike i tekstovi, a koje je ps grafitnom olovkom (označio) u gornjem desnom uglu od broja 1-28, a koji su pronađeni u braon koverti bez natpisa.

Koverta na navedenim papirima je pronađena u garažnom dijelu – igraonica, u stolu (nečitko) sa ostalom dokumentacijom.


FOTO: Potvrda o privremeno oduzetim predmetima koju su dostavili Đukanovićevi advokat

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije