POLITIKA
"PREGOVORI ZAPELI OKO IZBORA PREDSJEDNIKA OPŠTINE"
Bečić: Odbijanje DF-a da prihvate dogovor oko formiranja vlasti u Beranama budi sumnju da traže izgovor da urade nešto što je suprotno volji naroda
„Bila bi mi onda jasnija ova imenovanja nove vlade sa prošle i pretprošle sjednice gdje su neke visoke političke funkcionere tog političkog subjekta izabrali na značajna mjesta u okviru 43. nove nelegitimne Vlade. Hajde da još ne vjerujemo u to, hajde da još damo par dana, jer sam čovjek koji vjeruje i daje šansu da će preovladati razum i da niko neće poigrati sa tako istorijskom pobjedom građana Berana“, poručio je lider Demokrata

Predsjednik Demokratske Crne Gore Aleksa Bečić pozvao je političke aktere u Beranama da pošteno riješe pitanje formiranja vlasti u tom gradu, ako je svima interes građana na prvom mjestu, ali i izrazio sumnju u skrivene namjere pojedinih političkih aktera.
On je na konvenciji Demokrata u Pljevljima sinoć kazao da je izbor vlasti u Beranama zapeo oko toga kome treba da pripadne mjesto predsjednika Opštine, jer i Demokrate i Demokratski front (DF) smatraju da oni treba da dobiju mjesto prvog čovjeka grada.
Demokrate, kazao je Bečić, smatraju da mjesto predsjednika Opštine treba da pripadne njima, jer su sami osvojili isti broj mandata kao Demokratski front kojeg su činile četiri političke partije.
Rekao je da su kao kompromisno rješenje manje političke partije koje imaju zajedno sedam mandata, Berane sad, Ujedinjena Crna Gora i Prava Crna Gora ponudili da se podijeli mandat na dvije godine kao što se to činilo u Budvi prije nekoliko godina na predlog DF.
“Ovakav kompromis mi smo prihvatili, a kolege iz DF su odbile. Odbijanje ovakvog kompromisa u meni budi sumnju, ali da ne vjerujem do kraja da neko traži izgovor za nešto što ne bi bilo dobro i što ne bi bilo po volji naroda. Ako bi se to ispostavilo da je zaista bilo traženje izgovora za nešto što je suprotno volji naroda onda bi mi postale jasnije one rečenice od prije par mjeseci da onaj memorandum nije ništa loše, da je to čaj od nane, da samo treba srušiti vladu Zdravka Krivokapića i sve će procvjetati u Crnoj Gori. Da je Joković pošten čovjek koji nas neće izdati. Bila bi mi onda jasnija ova imenovanja nove vlade sa prošle i pretprošle sjednice gdje su neke visoke političke funkcionere tog političkog subjekta izabrali na značajna mjesta u okviru 43. nove nelegitimne Vlade. Hajde da još ne vjerujemo u to, hajde da još damo par dana, jer sam čovjek koji vjeruje i daje šansu da će preovladati razum i da niko neće poigrati sa tako istorijskom pobjedom građana Berana”, rekao je Bečić.
Podsjetio je da su sve političke partije, koje nisu dio današnje parlamentarne većine nakon beranskih lokalnih izbora saopštile i da nema formiranja vlasti u Beranama sa onima koji su „izdali izbornu volju građana“.
“Nakon toga su kolege iz SNP-a saopštile da će oni ako se to desi u Beranama, napraviti neki politički potez u opštinama gdje dijele sa nama vlast, a to su Herceg Novi, Mojkovac i Nikšić. Mi smo im i tada jasno poručili prvo u Herceg Novom, čini mi se, da ne možete ništa da pokušate da napravite jer nemate više odbornika, jer su vas napustili zato što ste učinili političku izdaju. Što se tiče Mojkovca i Nikšića i tada smo im poručili, gospodo, vi ste te mandate zaradili ponovo kao 30. avgusta sakriveni u jednoj velikoj koaliciji na čistoj anti DPS poziciji i te mandate ste dobili na kritici DPS-a i zato smo tamo formirali vlast sa vama. Vama ako basta da se igrate sa prkosom, ponosom i odlukom Nikšićana i Mojkovčana i nešto da učinite vi izvolite, ali ja vas dobronamjerno upozoravam da ona budvanska gandijevska borba i ona budvanska demokratska revolucija iz 2020. mislim da će biti mala maca ako pokušate da udarite na volju Nikšićana i volju Mojkovčana”, rekao je Bečić.
POLITIKA
Laković napustio PES i podnio ostavke u skupštinskim odborima
„Svakako sam to imao namjeru, a dodatno sam postaknut time što za vrijeme moje diskusije što sam vidio sad u sredstvima javnog informisanja, da kolege iz mog kluba daju signale da mi se uzme riječ i da mi se prekine izlaganje. To je samo jedna ilustracija nekolegijalnosti koja ovdje nije rijetka“, kazao je Laković

Poslanik Pokreta Evropa sad Miodrag Laković je nakon usvajanja predloga Zakona o unutrašnjim poslovima i ANB-u podnio ostavku na funkciju predsjednika Odbora za bezbjednost i odbranu, kao i na sve funkcije u poslaničkom klubu PES-a. On će nastaviti kao nezavisni poslanik.
On je naveo da se apsolutno ne slaže sa usvojenim predlogom Zakona o unutrašnjim poslovima i zato je podnio ostavku na mjesto predsjednika Odbora za bezbjednost.
„Apsolutno se ne slažem sa ovim zakonskim rješenjem na kojem se temelji naš bezbjednosni sektor i iz tog razloga zaista ne mogu više da nastavim da budem dio te, da kažem, bezbjednosne arhitekture. I u tom smislu podnosim ostavku na mjesto predsjednika Odbora za bezbjednost i odbranu kao i na ostala mjesta u Skupštini Crne Gore kad su u pitanju odbori“, kazao je Laković.
Podnio je ostavku u na članstvo u ovom klubu PES-a.
„Svakako sam to imao namjeru, a dodatno sam postaknut time što za vrijeme moje diskusije što sam vidio sad u sredstvima javnog informisanja, da kolege iz mog kluba daju signale da mi se uzme riječ i da mi se prekine izlaganje. To je samo jedna ilustracija nekolegijalnosti koja ovdje nije rijetka, nažalost, ali kako god, ja ću vas svakako o tome i zvanično obavijestiti, ali sam našao za shodno da ovdje upoznam kolegijum i crnogorsku javnost“, kazao je Laković.
POLITIKA
Dajković: „Poništeno rješenje o mojoj suspenziji, pravda je pobijedila! Ja se neću vratiti u Glavni grad, za mene politika nikada nije bila borba za fotelju“
„Gradonačelnik Mujović na skandalozan način ukinuo službu kojom sam rukovodio“, kazao je Dajković

Državna komisija je nedvosmisleno potvrdila ono što sam govorio od prvog dana – da je odluka gradonačelnika Saše Mujovića o mojoj suspenziji bila politički motivisana, pravno neutemeljena i donijeta isključivo u ciljem političkog obračuna.
To je saopštio predsjednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković
.“Upravo sam dobio rješenje Državne komisije za žalbe po kom je usvojena moja žalba i poništeno rješenje gradonačelnika Mujovića o mojoj suspenziji, želim jasno da poručim: pravda je pobijedila“, kazao je Dajković.
On je naveo da je komisija poništila sporno rješenje i obavezala Glavni grad Podgoricu da mu isplati neisplaćeni dio zarade sa kamatama, kao i troškove postupka.
„Time je potvrđeno da sam bio nezakonito suspendovan, ali i utvrdilo stvarnu prirodu gašenja Službe kojom sam rukovodio“, istakao je Dajković.
On je kazao da će građani Podgorice platiti ceh političkih odluka gradonačelnika Mujovića, jer će iz budžeta Glavnog grada biti isplaćena sredstva koja su, kako je naveo, „direktna posljedica njegovih loših i nezakonitih odluka“.
„Međutim, iako mi ova odluka daje puno pravo da se vratim na drugo radno mjesto u okviru Glavnog grada imajući u vidu da je Gradonačelnik Mujović na skandalozan način ukinuo službu kojom sam rukovodio, želim jasno da poručim: ja se tamo neću vraćati. Ne vidim sebe kao dio tima Saše Mujovića, niti želim da učestvujem u sistemu koji pokušava da ućutka one koji slobodno misle i govore. Za mene politika nikada nije bila borba za fotelju, već borba za narod“, rekao je Dajković.
Kaže da će sačekati sljedeće izbore.
„Tada ćemo ponovo izaći pred građane Podgorice i Crne Gore, a uvjeren sam da ćemo se vratiti trostruko jači – jer istorija nas uči jednoj istini – narod uvijek na kraju kazni onoga ko tlači“, poručio je Dajković.
Lider Slobodne CG navodi da je održao riječ i ostao „uz narod čak i onda kada je bilo najteže, odričući se funkcije, privilegija i fotelje“.
„Zato iz ovog procesa izlazim uzdignute glave. Oni koji su pokušali politički progon doživjeli su pravni, pa i ljudski poraz. Istina je pobijedila“, zaključio je Dajković.
Podsjećamo,Služba za građane kojom je Dajković rukovodio više ne postoji, jer je izmijenjena Odluka o organizaciji i načinu rada uprave Glavnog grada na osnovu koje je ukinuta.Izmijenjenu odluku 10. februara donio je gradonačelnik Podgorice Saša Mujovića i objavljena je u Službenom listu.
POLITIKA
(FOTO) Šta je policija oduzela iz stana Aca Đukanovića u Podgorici
Slabo vidljivu kopiju potvrde dostavili su medijima Đukanovićevi advokati, a „Vijesti“ su je tehnički poboljšale kako bi se mogla pročitati

U potvrdi o privremeno oduzetim predmetima koju je policijski službenik izdao nakon pretresa stana Aca Đukanovića u Ulici Vuka Karadžića 27. februara, navedena je dokumentacija od nekoliko desetina listova papira A4 formata.
Slabo vidljivu kopiju te potvrde dostavili su medijima Đukanovićevi advokati, a „Vijesti“ su je tehnički poboljšale kako bi se mogla pročitati.
U nastavku je spisak dokumenata koji su navedeni u potvrdi:
Priručnik o radu društvnih mreža sa aplikacijom bijele boje, „DPS“ sa naumerisanim stranama od 1 – 67, plan za rad društvenim mrežama, od rednog broja 1 – 5 označen od strane ps (najvjerovatnije skraćenica od policijski službenik) grafitnom olovkom u desnom uglu;
papiri A4 formata zaheftani na kojima se na prednjoj u gornjem lijevom uglu nalazi natpis crne boje „IZDAJNIK“ na žutom polju sa ukupno 25 listova sa brojevima 1-25, ispisani od strane ps grafitnom olovkom u gornjem desnom uglu;



FOTO: Potvrda o privremeno oduzetim predmetima koju su Vijesti tehnički poboljšale
papiri A4 formata zaheftani na kojima se na prvoj prednjoj strani u gornjem lijevom uglu nalazi natpis „Negativna kampanja“ sa ukupno 3 (tri) lista koji su od strane ps označeni grafitnom olovkom 1-3 u gornjem desnom uglu;
papiri A4 formata zaheftani na kojima se na prvoj strani nalazi natpis „Stranice podrške u periodu od 01. januara do 01. aprila“, ukupno 10 (deset) listova sa prvom stranom pri čemu je ps označio unutrašnjost strana od broja 1-9;
papiri A4 formata zaheftani na kojima se nalazi natpis „Zvanični profili u periodu od 1. januara do 01. aprila Facebook i Instagram, ukupno 19 listova sa prednjom stranicom, pri čemu je ps označio unutrašnje listove od 1-19;
jedan (1) list papira A4 formata (predračun) na kojem se u gornjem lijevom uglu nalazi natpis „mjesečni troškovi“ a koji je ps grafitnom olovkom označio sa brojem 1 (jedan), papiri A4 formata zaheftani, ukupno 3 (tri) lista na kojem se na prvoj strani u lijevom gornjem uglu nalazi natpis Grupa „Odupri se“ a koje je ps grafitnom olovkom u gornjem desnom uglu označio 1-3, papiri A4 formata zaheftani na kojima se nalaze slike i tekstovi, a koje je ps grafitnom olovkom (označio) u gornjem desnom uglu od broja 1-28, a koji su pronađeni u braon koverti bez natpisa.
Koverta na navedenim papirima je pronađena u garažnom dijelu – igraonica, u stolu (nečitko) sa ostalom dokumentacijom.



FOTO: Potvrda o privremeno oduzetim predmetima koju su dostavili Đukanovićevi advokat
HRONIKA3 дана ranijeFilmska potjera u Podgorici: Vozio pod dejstvom droge, bježao policiji, u autu mu pronašli 26 kg marihuane
HRONIKA4 дана ranijeUhapšen nastavnik iz Kolašina zbog seksualnog uznemiravanja učenika
HRONIKA2 дана ranijeBeranac osumnjičen da je nelegalno gradio u NP Biogradska gora
DRUŠTVO3 дана ranijeVatrogasci spasili ženu iz Morače
BALKAN I SVIJET4 дана ranijePogođena američka ambasada u Rijadu, Tramp najavio odgovor
BALKAN I SVIJET4 дана ranijeAvion iz Dubaija sletio u Beograd: Najpraćeniji let na svijetu













