Connect with us

DRUŠTVO

NASLIJEDIĆE VUKADINA BOŽOVIĆA

Berane online saznaje: Milka Boričić kandidat za direktoricu OŠ „Vuk Karadžić“

Uz zvanje profesora razredne nastave, ima i zvanje mentora. Prosvjetni radnik, humanista, sa zavidnim stažom i reputacijom, omiljena je među djecom i kolegama

Foto: Opština Berane

Profesorica razredne nastave, Milka Boričić, najozbiljniji je kandidat za direktoricu Osnovne škole „Vuk Karadžić“ u Beranama, saznaje Berane online iz više izvora.

Ona će na tom mjestu naslijediti bivšeg direktora Vukadina Božovića, koji je, kako nezvanično saznajemo, nedavno podnio ostavku na tu funkciju.

Boričić, koja je inače i zaposlena u pomenutoj školi, rođena je 08.01.1973. godine u Beranama, gdje je zavšila osnovnu i srednju školu. Filozofski fakultet – odsjek razredna nastava završila je u Nikšiću.

Uz zvanje profesora razredne nastave, ima i zvanje mentora. Prosvjetni radnik, humanista, sa zavidnim stažom i reputacijom, omiljena je među djecom i kolegama.

Tokom dugogodišnjeg rada u prosvjeti, učestvovala je na brojnim projektima, kako u zemlji, tako i u inostranstvu. Udata je i majka je troje djece.

Prošle godine je presjedavala žirijem za dodjelu najvećeg opštinskog priznanja – nagrade “21. jul”, koje se dodeljuje povodom Dana opštine Berane.

Piše: Berane online

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

DRUŠTVO

Radmila Matović učenica generacije Srednje medicinske škole u Beranama

Matović je učenica IV-4 odjeljenja, obrazovni program zdravstveni tehničar

Foto: Privatna arhiva

Učenica Srednje medicinske škole „Dr Branko Zogović“ u Beranama, Radmila Matović izabrana je za učenicu generacije za školsku 2024/25. godinu.

Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće ove škole.

Matović je učenica IV-4 odjeljenja, obrazovni program zdravstveni tehničar.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Berane: Vladana Gluščević učenica generacije Gimnazije „Panto Mališić“

Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće beranske Gimnazije

Foto: Privatna arhiva

Učenica Gimnazije „Panto Mališić“ iz Berana, Vladana Gluščević proglašena je za najbolju u svojoj generaciji za školsku 2024/2025. godinu.

To je potvrđeno za Portal Berane online iz ove obrazovne ustanove.

Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće beranske Gimnazije.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Učenik beranske Gimnazije, Mladen Ralević osvojio prvo mjesto na Olimpijadi znanja

Takmičenje je organizovao Prirodno-matematički fakultet Univerziteta Crne Gore i Društvo matematičara i fizičara Crne Gore

Foto: Privatna arhiva

Učenik Gimnazije „Panto Mališić“ iz Berana Mladen Ralević osvojio je prvo mjesto na Olimpijadi znanja u Podgorici u kategoriji za prvi razred srednje škole.

Takmičenje je organizovao Prirodno-matematički fakultet Univerziteta Crne Gore i Društvo matematičara i fizičara Crne Gore.

Olimpijadu znanja, koja ima za cilj popularizaciju prirodno-matematičkih nauka, realizovala se uz podršku rektora Univerziteta Crne Gore, kompanije doMEn i Crnogorske akademije nauka i umjetnosti (CANU).

„Mladena je pripremala mentorka Tanja Bojović, a ovaj rezultat predstavlja još jedan u nizu značajnih uspjeha talentovanog učenika“, saopšteno je.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije