Connect with us

POLITIKA

"SAM SI IZABRAO DA BUDEŠ BJEGUNAC OD PRAVDE"

Đukanović Maroviću: „Napad na Crnu Goru i mene je tvoj očajnički pokušaj da kupiš zaštitu Srbije“

„Žao mi je što Svetozar Marović nije prihvatio moju prijateljsku preporuku da, ako zaista vjeruje u svoju nevinost, angažuje dobrog advokata, za što sam mu ponudio i pomoć, i da to u što vjeruje dokaže pred sudom i crnogorskom javnošću“, kaže Đukanović u odgovoru Maroviću

Povodom pisma bivšeg funkcionera DPS-a Svetozara Marovića koje mu je uputio oglasio se predsjednik Crne Gore Milo Đukanović.

Smatra da su dva ključna razloga Marovićevog bijesa.

Đukanović kaže da razumije da „nije ugodno biti bjegunac od pravde iz države u kojoj si rođen, u kojoj si proveo veći dio života i u kojoj si obavljao visoke državne dužnosti“.

„I, svakako da je shvatljivo razočaranje kad, nakon pogrešnog izbora da budeš bjegunac, doživiš sankcije SAD namijenjene onima koji po njihovoj procjeni na Zapadnom Balkanu ugrožavaju zajedničke napore zemalja regiona i međunarodne zajednice da se uspostavi pouzdanija vladavina prava“, rekao je Đukanović u reagovanju.

Jasno je, kaže, „da je napad na Crnu Goru i Mila Đukanovića, kao i ljutnja na SAD i NATO, a tek žal nad ‘ugroženim’ pravoslavljem, očajnički pokušaj da se kupi dalja neprincipijelna zaštita Srbije u uslovima očekivanog pojačanog pritiska, ne samo iz Crne Gore, nego prevashodno iz Međunarodne zajednice da nadležni organi u Beogradu ispune obaveze međunarodne pravne saradnje i izruče traženu osobu, kako bi u zemlji iz koje je pobjegla izdržavala kaznu po pravosnažnoj presudi“.

„Razumijem razloge, ali to nije ponašanje dostojanstvenog čovjeka koji je smogao snage da prizna počinjena krivična djela, već slabića koji je nakon sporazumnog priznanja krivice odlučio da spas potraži u bjekstvu. Ne razumijem međutim što će u tom bijesnom reagovanju toliko laži“, rekao je Đukanović u reagovanju.

Pitao je „čemu izmišljotina o nepostojećim misterioznim aranžmanima sa Sorošem, te čemu obmana o tobožnjem dovođenju Olega Deripaske u Crnu Goru?“

Đukanović tvrdi da prodaja zemljišta u vlasništvu Opštine Kotor, koju je, kako podsjeća, u to vrijeme vodila opoziciona vlast, „nikako, sem u smutljivoj laži čovjeka ljutog na sebe, ne može biti dovedena u vezu sa Vladom Crne Gore i tadašnjim premijerom“.

Đukanović žali i što Marović nije prihvatio njegovu prijateljsku preporuku da, „ako zaista vjeruje u svoju nevinost, angažuje dobrog advokata, za što sam mu ponudio i pomoć, i da to u što vjeruje dokaže pred sudom i ukupnom javnošću“.

Napominje i da „nakon ovog iznuđenog objašnjenja, nemam namjeru da na bilo koji način više komuniciram sa Svetozarem Marovićem“.

POLITIKA

Bogdanović poručio opoziciji: Sad ćemo vidjeti kako ste kupovali vile sa 700 eura plate!

„Svaka kancelarija policije biće očišćena od mafije! Svaka lažna značka biće skinuta! Svaki kriminalac u uniformi biće priveden!“

Nema tog zakona, nema tog advokata, nema tog protesta, nema tog vikanja koje će vas spasiti! Svaka kancelarija policije biće očišćena od mafije! Svaka lažna značka biće skinuta! Svaki kriminalac u uniformi biće priveden!

To je poručio šef poslaničkog kluba Demokrata Boris Bogdanović.

„Sad dolazi onaj trenutak za koji su mislili da nikada neće doći – sad kreću prave provjere! Sad ćemo vidjeti kako ste kupovali vile sa 700 eura plate! Sad ćemo vidjeti kako ste vozili blindirane džipove dok su vam kolege jedva sastavljale kraj s krajem!“, kazao je Bogdanović.

Istakao je: „Sad ćemo vidjeti kako ste sa službenim značkama ulazili u mafijaške krugove i izlazili sa torbama punim para! Crna Gora će biti država u kojoj će se slobodno šetati samo oni koji nemaju šta da kriju!“.

Nastavite sa čitanjem

POLITIKA

Muratović: „DPS je neuništiv, mi smo i dalje najjača politička partija“

Nosilac liste DPS-a na lokalnim izborima u Nikšiću

Foto: Vijesti

Nosilac liste Demokratske partije socijalista (DPS) na lokalnim izborima u Nikšiću Boris Muratović rekao je da je rezutat pokazao da su i dalje najjača politička partija.

On je rekao da je Pokret Evropa sad „na silaznoj putanji“, a da su Demokrate pokazale „da su političke marionete Marka Kovačevića“.

„I pored pritsaka i funkcionerske kampanje dokazali smo da je DPS neuništiv. U junu 2023, DF, PES i Demokrate su osvojile 60 odsto, a sad imaju manje od 50“, rekao je Muratović.

On je dodao i da su čuli da su iz PES-a rekli da Kovačević ne bi bio dobar predsjednik Opštine.

„Mi smo kazali da je glas za PES i Demokrate glas za Kovačevića, a njima ostavljamo ta prepucavanja politička. Kovačević nije dostojan da vodi ovaj grad“, kazao je Muratović.

On je kazao i da će pokazati snagu i u narednom periodu.

„Siguran sam kad ne bi bilo uvezenih birača, građani Nikšića će dostojno moći birati vlast“, rekao je.

Potpredsjednik DPS-a Jevto Eraković kazao da u svakoj zemlji onaj ko je prvi uvijek pobjesnik, te da je rezultat te partije na izborima u Nikšiću najbolji.

„Treba da brine rezultat DF-a, to je opasna struktura koja želi da uništi građanski duh Crne Gore. Vidimo kakav rezultat svih onih koji s njima sarađuju, vidimo rezultat URA, PES, sunovrat Demokrata…“

Eraković je dodao da rezultata u Nikšiću garantuje da DPS ide dobrim putem.

„Možete nas napadati, targetirat i vršiti pritisak ovo je dobar pokazatelj i uskoro ćemo mijenjati vlast na državnom nivou“.

Na pitanje da li planiraju da pregovaraju sa PES-om i da li bi im dali mjesto gradonačenika, odgovorio je:

„Prethodni lokalni izbori su pokazali da imamo mogucnost koaliranja i ko bude spreman da sa nama dijeli principe građanske Crne Gore s njma ćemo razgovarati. Nećemo razgovarati sa onima koji podrivaju temelje građanske Crmne Gore. Naši početni stavovi biće da najjači zaslužuju poziciju predsjednika opštine“, rekao je Eraković.

Nastavite sa čitanjem

POLITIKA

Katić (Demokrate): DPS nokautiran u Herceg Novom!

„Imamo jednu od najubjedljivijih pobjeda u Crnoj Gori. Ponosan je grad koji ima Stevana Katića na čelu“, rekao je Bečić

Foto: Boris Pejović

Stevan Katić (Demokrate), nosilac liste „Stevan Katić – Znamo se po djelima“ proglasio je pobjedu. Poručuje da je DPS nokautiran, a da su Demokrate uspjele da poprave rezultat u odnosu na prethodne izborne cikluse. Kaže da su građani prepoznali sve što je urađeno u prethodnom periodu.

„Rezultat je takav kakav smo i očekivali, mi smo trijumfovali na ovim izborima. Želim da izrazim zadovoljstvo i možemo proglasiti pobjedu jer imamo nedostižnu prednost u odnosu na našu konkurenciju. Mi smo apsolutni pobjednik naših izbora, vidjećemo da li će biti 12 ili 13 mandata. Naš najbliži pratilac Novska lista ima oko 25 odsto“, istakao je Katić u izjavi za Portal RCTG.

Kako kaže, DPS je potpuno nokautiran.

„Jer je osvojio 5 mandata, SD 1 mandat što je pad u odnosu na 2021. godinu za dva mandata i drago mi je što smo uspjeli da unaprijedimo naš rezultat u odnosu na prethodne izborne cikluse“, kazao je Katić.

Poručuje da će nastaviti da radi u interesu građana.

„Interesuje nas da budemo servis građana i sluge narodu“, istakao je Katić.

Lider Demokrta Aleksa Bečić kaže da je ovo istorijski rezultat.

„Kao što smo i najavili da ćemo večeras imati najubjedljiviji rezultat u istoriji DCG, to se i desilo. Ponosan je grad koji ima Stevana Katića na čelu“, poručio je Bečić.

Kaže da su stigle i ljepe vijesti iz Nikšića, gdje je, kako kaže, vlast sa državnog nivoa izvojevala pobejdu.

„Politika DPS-a i u Nikšiću ostaje u prošlosti“, kaže Bečić.

Najavio je nastavak, kako tvrdi, „odlučne borbe protiv kriminala i korupcije“.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije