Connect with us

SPORT

FUDBAL

Engleska za gol bolja od Srbije na startu Evropskog prvenstva

Fudbaleri Engleske su savladali Srbiju 1:0 u prvom kolu grupne C na Evropskom prvenstvu. Strijelac gola bio je Džud Belingem.

Srbija je porazom započela takmičenje na Evropskom prvenstvu. Engleska je pod Gaterom Sautgejtom četvrti put trijumfalno započela velike turnire.

Dobra igra na obje strane, a samo jedan gol bio je presudan da Englezi osvoje tri boda. Džud Belingem, mladi fudbaler uspio je da riješi duel u 13. minutu igre. Akciju su Englezima omogućili Filip Kostić i Strahinja Pavlović, lošom postavkom na desnoj strani terena. Bukajo Saka je odličnim prodorom uspio da nadmuri čuvare i potom je dodao loptu do Belingema koji nije bio valjano markiran od defanzivaca Srbije.

Utisak je da se od Engleza više očekivalo u ovoj utakmici, međutim, Srbija nije uspjela čak ni na momente nezainteresovane protivnike da pritisne u šesnaesterac i da kasnije dođe do gol prilike. Ipak, na kraju je najbitnija pobjeda i ona se jedino računa. Sve ostalo ostaje u domenu kalkulacija.

Vjerovatno su ljubitelji fudbala očekivali veliki broj golova, prije svega zbog odličnih napadača na obe strane. Srbija je poklekla pred pritiskom i nije uspjela da uzvrati u istoj mjeri do kraja meča. Prvo poluvreme iz ugla Srbije bilo je pomalo konfuzno, prije svega u vezi između odbrane i veznog reda, a posledično i napada. Dušan Vlahović i Aleksandar Mitrović nisu uspjeli da se oslobađaju lopte i kasnije protivrčavanjima da usmjeravaju kretnju protivnicima.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Srbija bez osmine finala, Danska ide dalje

Utakmica završena 0:0

Prvi put kao nezavisna država je Srbija zaigrala na evropskim prvenstvima, stigla u Njemačku sa velikim ambicijama, ali je nastup završila već u grupnoj fazi, nakon remija sa Danskom (0:0).

Tim sa sjevera Evrope je bio bolji do finiša, „orlovi“ do druge polovine 2. poluvremena nisu uputile ni jedan šut ka golu Kaspera Šmajhela, zbog čega se Dragan-Piksi Stojković odlučio na totalnu ofanzivu.

Na poluvremenu je zamijenio neprimjetne Nemanju Gudelja i Lazara Samardžića i ubacio kapitena Dušana Tadića i Luku Jovića. U 67. minutu je stavio i trećeg špica, Dušana Vlahovića, nakon čega je njegov tim po inerciji krenuo naprijed, jer i nije mogao da igra drugačije sa toliko ofanzivnih igrača.

Najveću šansu je imao Aleksandar Mitrović u 81. minutu, nakon što je Vlahović izborio loptu, ali je napadač Al-Hilala šutirao pored gola.

Srbija je mogla do pobjede u 92. minutu, ali je Sergej Milinković-Savić šutirao pravo u Kaspera Šmajhela.

Danska je tako sa tri remija prošla u osminu finala, kao Portugal 2016. kada je postao prvak Evrope. Sa istim učinkom je prošla i Slovenija, ali je ostalo da se vidi ko će biti drugi, a ko treći, jer obje selekcije imaju isti broj bodova (po tri), gol-razliku (2:2) i žutih kartona (po šest).

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Dramatičan meč: Srbija stigla do boda protiv Slovenije! Luka Jović postao heroj „orlova“

Na kraju bilo neriješeno 1:1

Srbija do boda u 95. minutu, Jović heroj
Dramatičan meč odigrali su Srbija i Slovenija, a na kraju je bilo neriješeno 1:1. Više za pobjedom ima da žali Slovenija koja je vodila do petog minuta nadoknade, kada je na scenu stupio Luka Jović i glavom osigurao bod „orlovima“.

Slovenci sada imaju dva boda, a tim Dragana Stojkovića je upisao prvi.

Dinamična utakmica viđena je u prvih 45 minuta u Minhenu.

Obje selekcije propustile su po nekoliko dobrih šansi.

Slovenija je imala inicijativu u prvih pola sata, iz toga su se izrodili pokušaju Čerina i Mlakara, ali je Rajković sjajno odbranio.

Kako je poluvrijeme odmicalo, tako je Srbija uspostavljala kontrolu, pa je u 27. minutu Vlahovićev sjajan udarac glavom odbranio Oblak. Potom i Mitrović na petercu nije dobro reagovao nakon kornera Tadića…

U 38. minutu „zmajčeki“ su u jednom napadu stvorili dvije prikike. Elšner je udarscem iskosa sa desne strane pogodio stativu, da bi Šeško odbijenu loptu poslao pored stative.

Do velikog odmora, viđeno je veliko uzbuđenje pred golom Slovenije. Mitrović je u 42. minutu na petercu zagradio jednog defanzivca Slovenije, a potom iz okreta šutirao, Oblak je odbranio.

Srbija je mnogo bolje otvorila nastavak, pokušao je Mitrović u dva navrata. Prvo ga je nadmurdio Oblak, a potom je šutirao glavom sa pe metara preko gola.

Potom je odgovorila Slovenija preko Šeška u 58. minutu. Njegov udarac sa ivice kanzenog prostora odbranio je Rajković.

I onda su „zamjčeki“ poveli u 69. minutu.

Dobar je to bio kontranapad. Na kraju ubacivanje sa lijeve strane, a Karničnik je na drugoj stativi sačekao loptu i iz blizine je poslao u mrežu.

Srbija je u 72. minutu bila blizu izjednačenja, ali je Mitrović sa peterca pogodio samo prečku.

Tim Dragana Stojkovića je do kraja dao sve za napad i to se isplatilo u petom minutu nadoknade.

Jović je glavom nakon kornera pogodio za konačnih 1:1.

Fudbaleri Srbije će u posljednjem kolu igrati protiv Danske, a Slovenija protiv Engleske.

SPORT

Gest za poštovanje velikih sportista i ljudi: Slovenci nosili crni flor u znak sjećanja na našeg Matiju

Tuga zbog neočekivane, prerane smrti Matije Šarkića ujedinila je fudbalsku Evropu, ali i pokazala da su nam najbliži oni sa kojima smo decenijama živjeli u istoj državi.

Naime, fudbaleri Slovenije na današnjoj utakmici sa Danskom na rukama nosili su crni flor, u znak sjećanja na preminulog crnogorskog reprezentativca.

Gest za poštovanje sjajnih fudbalera, velikih sportista i ljudi…

Dirljiv potez Nogometnog saveza Slovenije i izabranika Matjaža Keka je izazvao zahvalnost ljudi u Fudbalskom savezu Crne Gore.

„Ovim potezom Jan Oblak i drugovi pokazali su saosjećanje sa svima u našoj zemlji i na najvećoj sceni odali poštu našem Matiji. Slovenci, hvala vam od srca“, piše na društvenim mrežama FSCG-a.

Matija Šarkić, 26-godišnji čuvar mreže „sokola“, preminuo je juče u Budvi – samo devet dana nakon što je u utakmici protiv Belgije pokazao o kakvoj klasi se radi.

Jednu od utakmica u dresu Crne Gore odigrao je upravo protiv Slovenaca – u prijateljskom meču 20. novembra 2022.