Connect with us

POLITIKA

LIDER DNP-A

Knežević: „Milatović pljuje po srpskom narodu! Marioneta je Britanske i drugih ambasada, između njega i Đukanovića nema razlike“

„Milatovića niko nije znao! Aleksandar Vučić je najviše kriv za njegovu regionalnu promociju Milatovića jer ga je poveo na sajam vina u Beogradu, gdje su mislili da je somelijer iz Mažestika…“, ističe Knežević

Milatović, Foto: Boris Pejović; Knežević, Foto: Filip Filipović/Adria.tv

Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević nazvao je predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića „štreberom“ i kazao da je postao poznat „pljujući po srpskom narodu“, te da je „marioneta“ Britanske i drugih ambasada.

Knežević je gostujući u jutarnjem programu beogradske Prve televizije rekao da Milatović nakon pobjede na predsjedničkim izborima „sada preuzima spoljnopolitčke pozicije Mila Đukanovića“ i da “ bukvalno da nema razlike između njih“.

„Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović liči na onog štrebera u srednjoj školi kad čitavo odjeljenje pobjegne sa časa on pođe kod zamjenika direktora i kaže ‘oni su svi pobjegli, a ja sam ostao i spreman sam da učestvujem u radu u praznoj učionici’. Tako se on juče čuo telefonom sa predsjednikom Hrvatske Milanovićem i optužio Srbiju, Vučića (predsjedik Srbije Aleksandar) i nas da smo marionete zato što smo izglasali Rezoluciju o genocidu u Jasenovcu, Dahau i Mauthauzenu i postali prva država na svijetu koja se jasno odredila prema genocidu u Jasenovcu…“, rekao je Knežević.

Dodao je da je „nažalost“ Milatović osvojio 222.000 glasova i postao predsjednik Crne Gore u drugom krugu.

„Upravo ovim narativima koje smo mi zastupali i koje smo izglasali u ovoj Rezoluciji o genocidu u Jasenovcu, Dahau i Mauthauzenu. A sada preuzima spoljnopolitičke pozicije Mila Đukanovića i onih protiv kojih smo se borili i bukvalno da nema nikakve razlike njega (Mialtovića) i Mila Đukanovića i svih koji ovih dana bukvalno su krenuli da nas hapse po Crnoj Gori zato što smo izglasali Rezoluciju o genocidu u Jasenovcu“, kazao je lider DNP-a.

Dodao je i da mu se neće naljutiti predsjednik Srbije Aleksandar Vučić zato što je kriv „za regionalnu promociju“ Milatovića.

„Jer njega niko nije ni znao. A onda ga je Aleksandar Vučić poveo na onaj sajam vina u Beogradu, gdje su mislili da je somelijer iz Mažestika…, tada je Vučić rekao ovo je predsjednik Crne Gore. I sada je Milatović postao regionalno poznat sastajući se sa Vjosom Osmani, Milanovićem pljujući i po srpskom narodu u Crnoj Gori i srpskom narodu u regionu i pokušavajući nas da predstavi marionetama. a on je sve vrijeme marioneta rekao bih prvo Britanske ambasade, pa onda i nekih drugih ambasada jer zastupa njihove stavove“, rekao je Knežević koji se u jutarnji program uključio iz Podgorice, a gost beogradske televizije bio je i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.

Dodao je i da „ako je ta zemlja tako diktatorska država u kojoj nema ni grama slobode“ da bi Milatović „trebao bratu koji je razvio ozbiljan biznis u Beogradu da kaže da bježi iz te mračne, okupatorske Srbije Aleksandra Vučića i idi u Zagreb, Prištinu, Tiranu.

„Tamo razvijaj biznis to su naši prijatelji. Možda je mogao Dritan Abazović to svom bratu da kaže koji je takođe razvio biznis u Srbiji, ili bi možda mogli neki DPS-ovci koji su takođe razvili biznis u Srbiji i pokupovali pola Beograda na vodi da kažu – ‘sve napuštamo što se tiče Beograda i Srbije i odlazimo nakon ove Rezolucije o genocidu u Jasenovcu“, rekao je Knežević.

Knežević je rekao da Vučić nije imao veze sa donošenjem Rezolucije o genocidu u Jasenovcu

Knežević je rekao da je neophodno da Vučić bude označen kao „loš momak a ostali kao marionete kojima on izdaje zadatke“.

„Ne da Aleksandar Vučić nije imao nikakve veze sa Rezolucijom o genocidu u Jasenovcu, nego je kada je čuo da mi insistiramo na tome i čuo da će se ona naći na dnevnom redu rekao ‘ja ću da se kladim sa tobom da ona neće biti izglasana – ti meni donesi flašu bijelog vina iz Plantaža, a ja ću tebi jednu flašu crnog srpskog vina ako ne budem u pravu’. Sve što su pokušali da naprave kao instrukciju Aleksndra Vučića pada u vodu…“

Knežević je dodao da ne treba zaboraviti da ne treba zaboravite da je Njemačka bila sponzor, a Hrvatska kosponzor rezolucije o Srebrenici, pa red je da se oni suoče sa svojim posljedicama“.

Vučić je kazao je da je spreman, ako mu obaveze dozvole, da posjeti Crnu Goru.

Vučića je u posjetu pozvao Knežević, ističući da bi volio da predsjednik Srbije dođe u Berane da posjete Hram svetog Simeona Mirotočivog.

„Najbolje bi bilo da to bude Petrovdan, ali moramo vidjeti ko će u tom periodu biti od gostiju ovdje“ rekao je Vučić.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

POLITIKA

Laković napustio PES i podnio ostavke u skupštinskim odborima

„Svakako sam to imao namjeru, a dodatno sam postaknut time što za vrijeme moje diskusije što sam vidio sad u sredstvima javnog informisanja, da kolege iz mog kluba daju signale da mi se uzme riječ i da mi se prekine izlaganje. To je samo jedna ilustracija nekolegijalnosti koja ovdje nije rijetka“, kazao je Laković

Poslanik Pokreta Evropa sad Miodrag Laković je nakon usvajanja predloga Zakona o unutrašnjim poslovima i ANB-u podnio ostavku na funkciju predsjednika Odbora za bezbjednost i odbranu, kao i na sve funkcije u poslaničkom klubu PES-a. On će nastaviti kao nezavisni poslanik.

On je naveo da se apsolutno ne slaže sa usvojenim predlogom Zakona o unutrašnjim poslovima i zato je podnio ostavku na mjesto predsjednika Odbora za bezbjednost.

„Apsolutno se ne slažem sa ovim zakonskim rješenjem na kojem se temelji naš bezbjednosni sektor i iz tog razloga zaista ne mogu više da nastavim da budem dio te, da kažem, bezbjednosne arhitekture. I u tom smislu podnosim ostavku na mjesto predsjednika Odbora za bezbjednost i odbranu kao i na ostala mjesta u Skupštini Crne Gore kad su u pitanju odbori“, kazao je Laković.

Podnio je ostavku u na članstvo u ovom klubu PES-a.

„Svakako sam to imao namjeru, a dodatno sam postaknut time što za vrijeme moje diskusije što sam vidio sad u sredstvima javnog informisanja, da kolege iz mog kluba daju signale da mi se uzme riječ i da mi se prekine izlaganje. To je samo jedna ilustracija nekolegijalnosti koja ovdje nije rijetka, nažalost, ali kako god, ja ću vas svakako o tome i zvanično obavijestiti, ali sam našao za shodno da ovdje upoznam kolegijum i crnogorsku javnost“, kazao je Laković.

Nastavite sa čitanjem

POLITIKA

Dajković: „Poništeno rješenje o mojoj suspenziji, pravda je pobijedila! Ja se neću vratiti u Glavni grad, za mene politika nikada nije bila borba za fotelju“

„Gradonačelnik Mujović na skandalozan način ukinuo službu kojom sam rukovodio“, kazao je Dajković

Državna komisija je nedvosmisleno potvrdila ono što sam govorio od prvog dana – da je odluka gradonačelnika Saše Mujovića o mojoj suspenziji bila politički motivisana, pravno neutemeljena i donijeta isključivo u ciljem političkog obračuna.

To je saopštio predsjednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković

.“Upravo sam dobio rješenje Državne komisije za žalbe po kom je usvojena moja žalba i poništeno rješenje gradonačelnika Mujovića o mojoj suspenziji, želim jasno da poručim: pravda je pobijedila“, kazao je Dajković.

On je naveo da je komisija poništila sporno rješenje i obavezala Glavni grad Podgoricu da mu isplati neisplaćeni dio zarade sa kamatama, kao i troškove postupka.

„Time je potvrđeno da sam bio nezakonito suspendovan, ali i utvrdilo stvarnu prirodu gašenja Službe kojom sam rukovodio“, istakao je Dajković.

On je kazao da će građani Podgorice platiti ceh političkih odluka gradonačelnika Mujovića, jer će iz budžeta Glavnog grada biti isplaćena sredstva koja su, kako je naveo, „direktna posljedica njegovih loših i nezakonitih odluka“.

„Međutim, iako mi ova odluka daje puno pravo da se vratim na drugo radno mjesto u okviru Glavnog grada imajući u vidu da je Gradonačelnik Mujović na skandalozan način ukinuo službu kojom sam rukovodio, želim jasno da poručim: ja se tamo neću vraćati. Ne vidim sebe kao dio tima Saše Mujovića, niti želim da učestvujem u sistemu koji pokušava da ućutka one koji slobodno misle i govore. Za mene politika nikada nije bila borba za fotelju, već borba za narod“, rekao je Dajković.

Kaže da će sačekati sljedeće izbore.

„Tada ćemo ponovo izaći pred građane Podgorice i Crne Gore, a uvjeren sam da ćemo se vratiti trostruko jači – jer istorija nas uči jednoj istini – narod uvijek na kraju kazni onoga ko tlači“, poručio je Dajković.

Lider Slobodne CG navodi da je održao riječ i ostao „uz narod čak i onda kada je bilo najteže, odričući se funkcije, privilegija i fotelje“.

„Zato iz ovog procesa izlazim uzdignute glave. Oni koji su pokušali politički progon doživjeli su pravni, pa i ljudski poraz. Istina je pobijedila“, zaključio je Dajković.

Podsjećamo,Služba za građane kojom je Dajković rukovodio više ne postoji, jer je izmijenjena Odluka o organizaciji i načinu rada uprave Glavnog grada na osnovu koje je ukinuta.Izmijenjenu odluku 10. februara donio je gradonačelnik Podgorice Saša Mujovića i objavljena je u Službenom listu.

Nastavite sa čitanjem

POLITIKA

(FOTO) Šta je policija oduzela iz stana Aca Đukanovića u Podgorici

Slabo vidljivu kopiju potvrde dostavili su medijima Đukanovićevi advokati, a „Vijesti“ su je tehnički poboljšale kako bi se mogla pročitati

Foto: Screenshot / Dan.me | Policija napustila zgradu brata Mila Đukanovića: Pretres trajao pet sati

U potvrdi o privremeno oduzetim predmetima koju je policijski službenik izdao nakon pretresa stana Aca Đukanovića u Ulici Vuka Karadžića 27. februara, navedena je dokumentacija od nekoliko desetina listova papira A4 formata.

Slabo vidljivu kopiju te potvrde dostavili su medijima Đukanovićevi advokati, a „Vijesti“ su je tehnički poboljšale kako bi se mogla pročitati.

U nastavku je spisak dokumenata koji su navedeni u potvrdi:

Priručnik o radu društvnih mreža sa aplikacijom bijele boje, „DPS“ sa naumerisanim stranama od 1 – 67, plan za rad društvenim mrežama, od rednog broja 1 – 5 označen od strane ps (najvjerovatnije skraćenica od policijski službenik) grafitnom olovkom u desnom uglu;

papiri A4 formata zaheftani na kojima se na prednjoj u gornjem lijevom uglu nalazi natpis crne boje „IZDAJNIK“ na žutom polju sa ukupno 25 listova sa brojevima 1-25, ispisani od strane ps grafitnom olovkom u gornjem desnom uglu;

FOTO: Potvrda o privremeno oduzetim predmetima koju su Vijesti tehnički poboljšale

papiri A4 formata zaheftani na kojima se na prvoj prednjoj strani u gornjem lijevom uglu nalazi natpis „Negativna kampanja“ sa ukupno 3 (tri) lista koji su od strane ps označeni grafitnom olovkom 1-3 u gornjem desnom uglu;

papiri A4 formata zaheftani na kojima se na prvoj strani nalazi natpis „Stranice podrške u periodu od 01. januara do 01. aprila“, ukupno 10 (deset) listova sa prvom stranom pri čemu je ps označio unutrašnjost strana od broja 1-9;

papiri A4 formata zaheftani na kojima se nalazi natpis „Zvanični profili u periodu od 1. januara do 01. aprila Facebook i Instagram, ukupno 19 listova sa prednjom stranicom, pri čemu je ps označio unutrašnje listove od 1-19;

jedan (1) list papira A4 formata (predračun) na kojem se u gornjem lijevom uglu nalazi natpis „mjesečni troškovi“ a koji je ps grafitnom olovkom označio sa brojem 1 (jedan), papiri A4 formata zaheftani, ukupno 3 (tri) lista na kojem se na prvoj strani u lijevom gornjem uglu nalazi natpis Grupa „Odupri se“ a koje je ps grafitnom olovkom u gornjem desnom uglu označio 1-3, papiri A4 formata zaheftani na kojima se nalaze slike i tekstovi, a koje je ps grafitnom olovkom (označio) u gornjem desnom uglu od broja 1-28, a koji su pronađeni u braon koverti bez natpisa.

Koverta na navedenim papirima je pronađena u garažnom dijelu – igraonica, u stolu (nečitko) sa ostalom dokumentacijom.


FOTO: Potvrda o privremeno oduzetim predmetima koju su dostavili Đukanovićevi advokat

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije