Connect with us

DRUŠTVO

FONDACIJA BUDI HUMAN

Lijepe vijesti: Za dva dana prikupljeno preko 10.000 eura za liječenje Žarka (4) iz Kolašina

„Po prijemu dokumentacije, platforma humanost.com pokrenula je akciju za malenog Žarka koji će sada, zahvaljujući velikom odzivu humanih ljudi, otputovati na liječenje i biti zbrinut“

Žarko Lakićević je četvorogodišnji dječak koji ima dijagnozu iz spektra autizma – F84, a za njegov odlazak na zakazano liječenje, odnosno put, smještaj, ljekove, životne troškove, za 48 sati prikupljena su sva potrebna sredstva putem platforme humanost.com.

Fondacija Humanost je nedavno, o čemu je pisao i Portal Berane online, pokrenula akciju prikupljanja novca za četvorogodišnjeg dječaka Žarka Lakićevića, kome je za tretmane u Beogradu potrebno preko 10.000 eura.

Žarkova majka navodi da je ovaj mali dječak već ostvario napredak odlaskom na kliniku gdje sada ponovo treba da se liječi, ali da je porodica sada finansijski isrcpljena, a takva putovanja iziskuju velika sredstva, budući da Žarko ima još dvoje braće i sestara koji moraju biti zbrinuti, zbog čega su se i obratili za pomoć.

„Po prijemu dokumentacije, platforma humanost.com pokrenula je akciju za malenog Žarka koji će sada, zahvaljujući velikom odzivu humanih ljudi, otputovati na liječenje i biti zbrinut“, navode ispred platforme humanost.com.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

DRUŠTVO

Radmila Matović učenica generacije Srednje medicinske škole u Beranama

Matović je učenica IV-4 odjeljenja, obrazovni program zdravstveni tehničar

Foto: Privatna arhiva

Učenica Srednje medicinske škole „Dr Branko Zogović“ u Beranama, Radmila Matović izabrana je za učenicu generacije za školsku 2024/25. godinu.

Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće ove škole.

Matović je učenica IV-4 odjeljenja, obrazovni program zdravstveni tehničar.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Berane: Vladana Gluščević učenica generacije Gimnazije „Panto Mališić“

Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće beranske Gimnazije

Foto: Privatna arhiva

Učenica Gimnazije „Panto Mališić“ iz Berana, Vladana Gluščević proglašena je za najbolju u svojoj generaciji za školsku 2024/2025. godinu.

To je potvrđeno za Portal Berane online iz ove obrazovne ustanove.

Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće beranske Gimnazije.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Učenik beranske Gimnazije, Mladen Ralević osvojio prvo mjesto na Olimpijadi znanja

Takmičenje je organizovao Prirodno-matematički fakultet Univerziteta Crne Gore i Društvo matematičara i fizičara Crne Gore

Foto: Privatna arhiva

Učenik Gimnazije „Panto Mališić“ iz Berana Mladen Ralević osvojio je prvo mjesto na Olimpijadi znanja u Podgorici u kategoriji za prvi razred srednje škole.

Takmičenje je organizovao Prirodno-matematički fakultet Univerziteta Crne Gore i Društvo matematičara i fizičara Crne Gore.

Olimpijadu znanja, koja ima za cilj popularizaciju prirodno-matematičkih nauka, realizovala se uz podršku rektora Univerziteta Crne Gore, kompanije doMEn i Crnogorske akademije nauka i umjetnosti (CANU).

„Mladena je pripremala mentorka Tanja Bojović, a ovaj rezultat predstavlja još jedan u nizu značajnih uspjeha talentovanog učenika“, saopšteno je.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije