Connect with us

SPORT

ČUVENI TIM IZ BIRMINGEMA

Ljudski gest: Engleski velikan Aston Vila uputio poslednji pozdrav našem golmanu Matiji Šarkiću

Aston Vila se pred meč sa Arsenalom oprostila od našeg golmana, dok je Vulverhemton – čije boje je branio od 2020. do 2023 – minut aplauza za našeg golmana najavio tokom sjutrašnjeg meča (nedjelja, 15h) protiv Čelsija

Aston Vila je bila njegov prvi klub na Ostrvu – velikan i šampion Evrope iz 1982. svoj prvi meč na „Vila parku“ u novoj sezoni posvetila je sjećanju na Matiju Šarkića.

Klub iz Birmingema je pred veliki derbi sa Arsenalom odao poštu crnogorskom golmanu, koji je početkom ljeta iznenada preminuo u 27. godini.

Minut ćutanja na stadionu Aston Vile navijači oba kluba ispratili su aplauzom, a osim za Matiju bio je upućen i za bivšeg igrača ovog kluba Jana Hamiltona, kao i nekadašnjeg fudbalera gradskog rivala Vest Bromvič Albiona Krega Šekspira.

Od Matije se tokom prvog meča u novoj sezoni oprostio i njegov posljednji klub Milvol, dok je Vulverhemton – čije boje je branio od 2020. do 2023 – minut aplauza za našeg golmana najavio tokom sjutrašnjeg meča (nedjelja, 15h) protiv Čelsija.

Matija Šarkić je preminuo 15. juna u Budvi, samo nekoliko dana nakon predstave za pamćenje u dresu Crne Gore protiv Belgije.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Italijanski vaterpolista Mateo Joki Grata posjetio Sjevernu fudbalsku regiju: „Berane je moja druga kuća“

Poznati italijanski vaterpolo reprezentativac, inače rođeni Beranac, zahvalio se na pozivu i poklonu u nadi da će fudbal na sjeveru i u Crnoj Gori napredovati i dostići kvalitet kao u Italiji

Sjevernu fudbalsku regiju u Beranama posjetio je italijanski reprezentativac u vaterpolu Mateo Joki Grata, a na poziv dugogodišnjeg sportskog radnika i prijatelja Ranka Stijovića.

Kao rođeni Beranac izrazio je zahvalnost svom prijatelju Stijoviću na pozivu i poklonu u nadi da će fudbal na sjeveru i u Crnoj Gori napredovati i dostići kvalitet kao u Italiji.

„Berane je moja druga kuća. Ja sam ovdje rođen. Cijenim to što pratite i podržavate moju karijeru i to me motiviše da u budućnosti nastavim istim tempom i da nižem slične rezultate. Hvala vam puno“, kazao je Joki Grata.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Crnogorski fudbaleri pokazali kvalitet: Jovetić i drugovi dali sve za pobjedu, za svog Matiju Šarkića, ali nisu uspjeli da savladaju Vels u Nikšiću

Crnogorski fudbaleri su doživjeli dvostruki šok za samo dva i po minuta, zatim pokazali da imaju dostojanstvo i ponos, da imaju i energiju i kvalitet, ali nije bilo dovoljno da se vrate i da naprave čudesan preokret.

A mogli su i zaslužili su ga – u premijernom meču u Nikšiću, u lijepom navijačkom i kišnom ambijentu.

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Velsa sa 2:1 u 2. kolu grupe 4 B Lige nacija, nakon što su tokom prva tri minuta dva puta vadili loptu iz svoje mreže.

Nisu Stevan Jovetić i drugovi, iako veoma oslabljeni, „potonuli“ u kišnoj noći, dali su sve za pobjedu, za svog Matiju Šarkića, ali promašili su previše da bi na kraju mogli da se nadaju pobjedi.

„Sokoli“ su pred početak utakmice na teren istrčali u dresovima sa brojem 13 – isti onaj u kojem je Matija Šarkić branio boje Crne Gore.

Vels je poveo čim je krenuo meč kada je nakon greške naše odbrane pogodio Kifer Mur, da bi već nakon tri minuta i evrogola Harija Vilsona semafor kraj Bistrice pokazivao 0:2.

Uslijedila je nakon toga serija promašaja momaka Roberta Prosinečkog, posebno u prvom poluvremenu – Nikola Krstović je šutirao pored gola, Stevan Jovetić je sa centra pogodio prečku, Ben Dejvis spašavao „zmajeve“ sa gol-linije, a bugarski sudija Georgi Kabakov propustio priliku da svira penal za „sokole“…

U nastavku je Vladimir Jovović pogodio stativu, Jovetić nije imao sreće nakon šuta glavom, a Vels imao samo jednu veliku šansu kada je Mur promašio prazan gol…

Mreža Velšana konačno se zatresla u 73. minutu.

Rezervista Marko Bakić je majstorski „izbacio“ Krstović, napadač Leća perfektno dodao do Dritona Camaja, koji nije pogriješio (2:1).

Prosinečki je tada morao da izvede Jovetića, a od tog trenutka kao da je nestalo kretativnosti u igri, a sve su iskoristili Velšani – usporili su igru i sačuvali pobjedu do koje su stigli za tri minuta igre.

SPORT

Crna Gora izgubila od Islanda na startu Lige nacija 2:0

U narednom kolu, naša selekcija u ponedjeljak (20:45) u Nikšiću igra protiv Velsa

Crna Gora je u Rejkjaviku, na startu novog izdanja Lige nacija, izgubila od Islanda 2:0.

Oba pogotka naša selekcija je primila nakon kornera – prvo je Oskarson u 39. minutu savladao Mijatovića, a onda je u 59. minutu stijelac bio Torsteinson.

Crna Gora u ponedjeljak (20:45) u Nikšiću dočekuje Vels, koji je večeras na domaćem terenu igrao 0:0 sa Turskom.