Connect with us

POLITIKA

ODGOVORILI PORTPAROLU DPS-a

Mandić, Knežević i Medojević: Razbićemo skriveni plan DPS-a

„DF je tokom svih ovih godina bio baklja slobodne Crne Gore i najoštriji protivnik sad već propalog režima Mila Đukanovića“, poručili su, ističući da dok je Demokratskog fronta biće mira i slobode u nekad porobljenoj državici Montenegru…

Demokratski front je tokom svih ovih godina bio baklja slobodne Crne Gore i najoštriji protivnik sad već propalog režima Mila Đukanovića,koji je razarao ovu zemlju po svim šavovima praveći banana državicu na Balkanu, uz korupciju, nepotizam, kriminal, ambijent kao u Kolumbiji uz brojne afere i ulična ubistva kao u krimi-filmovima, pri čemu su stradali i nedužni građani, saopštili su iz ovog političkog saveza.

Oni su reagovali nakon izjave poslanika DPS Miloša Nikolića koji je kazao da je DF uništio mnoga preduzeća tokom prethodne godine.

„Ne prekidajući takvu praksu i kao opoziciona partija, DPS i danas navigava brodovima sa heroinskim bananama, obija skladišta cigareta u luci Bar ostajući do kraja dosljedan onoj narodnoj “Na šta dikla navikla”. Naravno, uz kafkijanski zaokret da se u ime te i takve partije, zbog već potrošenih lica vremešnih DPS-kadrovika, u svrhu jeftine mimikrije, sada glaskaju mlađani kadrovici u liku poslanika Miloša Nikolića, koji je zavapio za spas Crne Gore, koju će, gle čuda, niko drugi do DF upropastiti“, navode iz DF-a.

Naravno, kako dodaju, jeftina zamjena teza tog političara u pokušaju govori samo o dvoličnosti propadajućeg DPS-a, koji koristi svježa lica uz “pravedničku” retoriku ne bi li sakrio od građana Crne Gore i Evrope kakva partija – zastiđe je vodila Crnu Goru do 30. avgusta.

„I taman kad je DF krenuo da “upropasti” Crnu Goru, “srećom”, javio se mladi dušebrižnik Nikolić, koji ima člansku kartu jedne dokazane Organizovane kriminalne grupacije. Posebno mladi DF-a poručuju glasnogovorniku DPS-a da ne pati za Crnom Gorom dok je DF-a, jer, da DF nije ustao u odbranu časti ove zemlje, ne bi se ni pokrenuo moćni zamajac demokratskih promjena, koji je svoj blistavi trenutak doživio 30. avgusta u znak želje većinske Crne Gore da se DPS pošalje u političku prošlost, kao retrogradna, korupcionaška krimi-politička grupacija, sad već u muzeju političkih voštanih figura“, naglašavaju iz DF-a.

Dok je Demokratskog fronta, ističu oni, biće mira i slobode u nekad porobljenoj državici Montenegru, poligonu nasilnika u partijskim oblandama.

„DF i sada ukazuje da je spreman da bude glas građanske savjesti, voljan da participira u napretku pravne države Crne Gore i njenih građana, čuvajući građanski mir. Stoga je deplasirana i smiješna zamjena teza uštogljenog OKG-DPS poslanika o navodnoj glumi DF-a, jer građani dobro vide ko glumi, i kako su stari potrošeni negativci bivšeg režima sad isturili u prvi plan svoje mlade jurišnike ne bi li zametnuli svoje ružne tragove“, navode.

Zato je, kako dodaju, dobro da Nikolić svoju ispolitizovanu patnju usmjeri na hiljadu i jednu aferu DPS-a, pa nek prvo prozove svog šefa Mila Đukanovića.

„Ako ništa drugo, bar za ničiju kuću, bar za mafijaške udruge, za pokušaj stvaranja dzepne, porodične države i višedecenijsku destrukciju u liku glavnog mafijaškog bosa Balkana. Sasvim je jasno da je suština reagovanja mlađahnog Nikolića u tome što su nastupi lidera DF-a po Crnoj Gori direktno targetirali krucijalne probleme društva, koje mora krenuti naprijed i uz kočničare progresa iz OKG DPS. Pa i nakon demokratskog vapaja Milovog karijernog omladinca. Dečka koji obećava da će i sam postati autohtoni predstavnik folirantske partije, koja čini jedno a zbori drugo, u nadi da takva mimikrija prolazi kod poštenih građana Crne Gore, koji sve čuju, sve vide i pamte“, poručuju oni.

Kako napominju, Demokratski front i danas aktivno razbija skriveni plan DPS-a, pokušaj prekomponovanja političke scene u Crnoj Gori, pri čemu DF za godinu dana nije uništio nijedno preduzeće, nego davao svoj veliki doprinos oporavku institucija pokazujući kako se čuva državna imovina, suprotno harčenju DPS-namještenika, koji su narodna dobra tretirali kao ličnu prćiju DPS-a.

„No, davno je rečeno da je pravda spora ali dostižna. Zato će DF i dalje stajati na braniku Crne Gore i njenog građanskog mira. A mlađani Nikolić nek se okrene bogatim mafijaškim sadržajima svoje partije, gdje će moći mnogo toga iznijeti na vidjelo i pored svega već dokazanog. I pritom nek ne jadikuje nad bezbjednošću Crne Gore zbog onih koji su, kao DF, uvijek stajali na braniku časti ove zemlje, poštenja, građanskih sloboda i mira za sve građane, vjere i nacije“, zaključili su iz ovog saveza.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

POLITIKA

Beranski PES: Izjava Sanje Mihailović Kovačević je grubo izvrnuta i potpuno izvučena iz konteksta

„Posebno je simptomatično što je jedan od najglasnijih u ovom neosnovanom napadu bio upravo poslanik Evropskog saveza, gospodin Zirojević, čiji je partijski kolega i nosilac iste liste u Beranama, gospodin Radovan Golubović, pokazao suprotan – odgovoran i pošten stav“, kazali su iz PES Berane

Izjava odbornice Pokreta Evropa sad (PES) u Beranama, Sanje Mihailović Kovačević je grubo izvrnuta i potpuno izvučena iz konteksta, saopšteno je danas iz beranskog odbora PES.

Nevladina organizacija (NVO) Centar za građanska prava saopštila je 22. maja da je podnijela krivičnu prijavu protiv Sanje Mihailović Kovačević, odbornice PES u Beranama, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično djelo iz čl. 370 i/ili 398 Krivičnog zakonika Crne Gore – izazivanje nacionalne mržnje i javno podsticanje na nasilje i mržnju. Iz te NVO su tada naveli da je Mihailović Kovačević na objavi na društvenoj mreži kojom se slavio Dan nezavisnosti napisala „krv prolivali“.

„Povodom pokušaja pojedinih političkih aktera, medija i NVO da komentar odbornice Pokreta Evropa sad iz Berana, Sanje Kovačević, predstave kao govor mržnje, obavještavamo javnost da je riječ o izjavi koja je grubo izvrnuta i potpuno izvučena iz konteksta. Posebno je simptomatično što je jedan od najglasnijih u ovom neosnovanom napadu bio upravo poslanik Evropskog saveza, gospodin Zirojević, čiji je partijski kolega i nosilac iste liste u Beranama, gospodin Radovan Golubović, pokazao suprotan – odgovoran i pošten stav.

Golubović je jasno poručio da komentar Sanje Kovačević nije sadržao ni mržnju ni uvredu, već predstavlja reakciju u okviru legitimnog političkog dijaloga“, ističe se u saopštenju PES Berane.

Iz beranskog PES-a su dodali da „u vremenu kada su politički odnosi često opterećeni tenzijama i nepovjerenjem, ovakvi primjeri korektnosti i političke zrelosti zaslužuju posebno poštovanje“.

Stoga izražavamo zahvalnost gospodinu Goluboviću što je istinu i fer odnos stavio ispred partijskih kalkulacija. Pozivamo sve političke subjekte, medije i civilni sektor da slijede ovaj primjer i da doprinesu izgradnji kulture dijaloga, međusobnog uvažavanja i odgovornosti u javnom prostoru“, kazali su iz PES Berane.

Nastavite sa čitanjem

POLITIKA

Amerika posebno cijeni hrabrost i rezultate koje postižu Bečić, policija, SDT…

Potpredsjednik Vlade boravi u zvaničnoj posjeti Americi. Na sastanku sa kongresmenima poručio je: „Crna Gora više nije zona komfora za organizovani kriminal“

Bečić i Pingri, Foto: Kabinet potpredsjednika Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku

Crna Gora više nije zona komfora za organizovani kriminal i ostaje saveznik koji ne traži privilegije, već isporučuje rezultate, kazao je potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku Aleksa Bečić.

On se sastao se u Vašingtonu, u Kongresu Sjedinjenih Američkih Država, sastao sa kongresmenima Čeli Pingri i Robertom Aderholtom. Pingri je ujedno kopredsjedavajuća Kokusu za Crnu Goru, a Bečić i ona razgovarali su o ključnim temama od zajedničkog interesa u oblasti bezbjednosti, demokratije i stabilnosti regiona Zapadnog Balkana, saopštio je kabinet potpredsjednika Vlade.

Zahvalivši kongresmenki na „dugogodišnjoj posvećenosti i impresivnom iskustvu u javnoj službi“, Bečić je istakao da Crna Gora, iako mala po broju stanovnika, ostaje pouzdana NATO saveznica, država jasnog strateškog kursa ka punopravnom članstvu u Evropskoj uniji, i danas najnapredniji kandidat na evropskom putu, sa svim otvorenim pregovaračkim poglavljima i šest već zatvorenih, uz „snažnu političku volju da uskoro zatvori i ostala“.

Bečić je ukazao na „odlučne i vidljive rezultate“ u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije, rekavši da je u prethodnom periodu, zahvaljujući saradnji Uprave policije, Specijalnog državnog tužilaštva i međunarodnih partnera: procesuirano više od 2.000 članova organizovanih kriminalnih grupa i operativno interesantnih lica, da je intenzivirana borba protiv ekonomskog kriminala i to „čak 12 puta u odnosu na ranije periode“. Kazao je i da je rasvijetljeno 95 odsto teških krivičnih djela protiv života i tijela, vraćeno 20 odsto više komada oružja i 70 odsto više municije „u ovih četiri mjeseca, nego prethodnih deset godina zajedno“, kao i da je u pripremii „mnogo stroži zakon o oružju nego što je to važeći“.

Bečić i Aderholt, foto: Kabinet potpredsjednika Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku

„Crna Gora više nije zona komfora za organizovani kriminal. Danas se država ne povlači, danas država i njena vlast odgovara građanima. Obezbjeđujemo ono što je decenijama bilo obesmišljeno, pravdu, povjerenje u institucije i zakon jednak za sve“, poručio je Bečić.

Kongresmenka Pingri je, kako je saopšteno, izrazila snažnu podršku Crnoj Gori, uz ocjenu da „posebno cijeni hrabrost i rezultate“ koje postižu Bečić, Ministarstvo unutrašnjih poslova, Uprava policije, SDT i druge institucije sistema u borbi protiv kriminala. Takođe je naglasila važnost ekonomskog osnaživanja građana, kao ključa za prevazilaženje društvenih podjela i dodatno jačanje demokratije, piše u saopštenju.

„Kada ulažete u bezbjednost, ulažete u slobodu. Kada jačate institucije, jačate državu. Crna Gora to danas pokazuje djelima, a ne riječima. I zbog toga, ostajemo saveznik koji ne traži privilegije nego isporučuje rezultate“, rekao je Bečić.

Nastavite sa čitanjem

POLITIKA

Ministarstvo odbrane Srbije prodaje „suvišne i rashodovane službene pse“: Cijene od 400 do 3.000 dinara

Građani negoduju i traže udomljavanje

Ministarstvo odbrane Srbije objavilo je oglas o prodaji „suvišnih i rashodovanih“ službenih pasa iz kasarne „Knjaz Mihailo“ u Nišu i građani od juče mogu da odu u kasarnu i da ih pogledaju.

U oglasu su navedena imena dvadesetak pasa, uz godine starosti, rasu i cijenu.Kako se navodi u oglasu, prodaju se „suvišni i rashodovani službeni psi“ iz kasarne „Knjaz Mihailo“ u Nišu. U pitanju je 25 pasa.

Mahom su u pitanju nemački i belgijski ovčari, različite starosti, a cijene se kreću od 400 do 3.000 dinara.

Na prodaju su:

Njemački ovčar AB (godina oštenuća 2014.) – cijena 500 dinara;

Belgijski ovčar AGA (godina oštenuća 2014.) – cijena 500 dinara;

Belgijski ovčar ER (godina oštenuća 2015.) – cijena 500 dinara;

Belgijski ovčar BRID (godina oštenuća 2014.) – cijena 500 dinara;

Njemački ovčar ILON (godina oštenuća 2015.) – cijena 500 dinara;

Njemački ovčar ALDO (godina oštenuća 2014.) – cijena 500 dinara;

Njemački ovčar IRNA (godina oštenuća 2015.) – cijena 500 dinara;

Labrador DINA (godina oštenuća 2017.) – cijena 2.000 dinara;

Labrador EDI KINGDOM (godina oštenuća 2019.) – cijena 2.500 dinara;

Njemački ovčar FIS (godina oštenuća 2016.) – cijena 1.000 dinara;

Njemački ovčar ILA (godina oštenuća 2015.) – cijena 800 dinara;

Šarplaninski ovčar DIV (godina oštenuća 2019.) – cijena 3.000 dinara;

Belgijski ovčar NIKA (godina oštenuća 2018.) – cijena 1.500 dinara;

Šarplaninski ovčar MIRUŠA (godina oštenuća 2018.) – cena 2.500 dinara;

Njemački ovčar DŽAR (godina oštenuća 2021.) – cijena 2.000 dinara;

Belgijski ovčar ČABA (godina oštenuća 2017.) – cijena 1.500 dinara;Belgijski ovčar BAK (godina oštenuća 2014.) – cijena 500 dinara;

Belgijski ovčar AKVA (godina oštenuća 2018.) – cijena 1.000 dinara;

Labrador ASTON (godina oštenuća 2017.) – cijena 2.000 dinara;

Njemački ovčar FAMA (godina oštenuća 2017.) – cijena 1.000 dinara;

Njemački ovčar NOA (godina oštenuća 2020.) – cijena 500 dinara;

Belgijski ovčar BANDžI (godina oštenuća 2021.) – cena 2.000 dinara;

Belgijski ovčar TIL (godina oštenuća 2016.) – cijena 600 dinara;

Belgijski ovčar DAVA (godina oštenuća 2015.) – cijena 400 dinara;

Belgijski ovčar COP (godina oštenuća 2013.) – cijena 500 dinara.

U oglasu se dodaje da je „razgledanje suvišnih i rashodovanih pasa“ moguće od 20. maja radnim danima od 9 do 14 časova, isključivo uz prethodnu najavu na broj telefona 064/414-8538.

Oglas je izazvao brojne negativne komentare građana na društvenim mrežama, a oglasila su se i udruženja za zaštitu životinja i zatražila da se prodaja zamijeni udomljavanjem koje bi obuhvatilo provjeru uslova, obaveznu sterilizaciju i ugovore o odgovornom vlasništvu. Praksa prodaje pasa, kazali su, iako možda pravno dozvoljena, duboko je problematična s aspekta etike, morala i dobrobiti životinja.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije