DRUŠTVO
Mediji: Svi vozovi za Bar i Nikšić otkazani do daljnjeg; Željeznica: Očekujemo da će kvar na vozovima biti otklonjen u što skorijem roku
„ŽPCG u saradnji sa Ministarstvom saobraćaja ulaže napore kako bi se postojeće stanje prevazišlo na zadovoljstvo korisnika naših usluga“, saopšteno je

Nakon informacije RTCG da su svi vozovi za Bar i za Nikšić jutros otkazani do daljnjeg, iz Željezničkog prevoza Crne Gore saopštili su da je riječ o privremenoj tehinčkoj neispravnosti dijela elektromotornih vozova (EMV), te da je na relaciji Podgorica – Bar – Podgorica organizovan alternativni autobuski prevoz putnika. Poručuju i da je na jednom vozu već otklonjena neispravnost, te da će na pomenutoj relaciji biti uključen u redovan saobraćaj od 12 sati i 55 minuta kao voz 6155.
„ŽPCG AD Podgorica, kao što je javnosti već poznato, raspolaže sa ograničenim brojem voznih sredstava potrebnim za obavljanje postojećeg reda vožnje. U slučaju kvara na bilo kojem od ovih sredstava prinuđeni smo za korisnike naših usluga organizovati alternativni prevoz autobusima. Svi vozovi ŽPCG održavaju se redovno i po važećem Pravilniku o načinu održavanja željezničkih vozila i pratećim procedurama, i samo ona vozna sredstva koja su potpuno bezbjedna za prevoz putnika mogu biti uključena u saobraćaj“, ističu iz ŽPCG-a.
Ističu da je usljed privremene tehničke neispravnosti dijela EMV (elektromotirnih vozova) juče došlo do poremećaja u saobraćaju na relaciji Podgorica – Nikšić – Podgorica. Na toj relaciji je organizovan alternativni prevoz putnika autobusima. Takođe, iz ŽPCG-a poručuju da je iz istog razloga, danas i na relaciji Podgorica – Bar – Podgorica organizovan alternativni autobuski prevoz.
„ŽPCG ulaže maksimalne napore da što prije otkloni tehničke nedostatke. Trenutno se CAF EMV-i nalaze u depou Podgorica usled privremene tehničke neispravnosti i očekujemo da će u što kraćem roku kvar biti otklonjen. Na jednom EMV-u je već otklonjena neispravnost i biće uključen u redovan saobraćaj na relaciji Podgorica – Bar – Podgorica od 12:55h kao voz broj 6155“, navode u saopštenju. Izvinjavaju se putnicima što su usljed nastale situacije prinuđeni organizovati alternativni prevoz autobusima.
„ŽPCG u saradnji sa Ministarstvom saobraćaja ulaže napore kako bi se postojeće stanje prevazišlo na zadovoljstvo korisnika naših usluga, a u narednom periodu i sa novim EMV-ima koji će uskoro biti nabavljeni kroz kreditna sredstva dobijena od EBRD banke“, zaključuju u saopštenju.
Portal RTCG je objavio ranije jutros da sa stanice u Podgorici nije krenuo voz za Bar čiji je polazak bio zakazan za 5.10, kao ni onaj koji je trebao krenuti u 7.55. S druge strane, otkazani su i vozovi koji su trebali krenuti iz Bara u 6.40 i 9.25 sati.
Sa stanice u Nikšiću za Podgoricu nije krenuo voz u 6.20, a otkazan je i onaj u 10.20, dok sa stanice u Podgorici nije krenuo voz za Nikšić koji je po redu vožnje trebao krenuti u osam sati.
DRUŠTVO
Mnistarstvo prosvjete donijelo odluku: Žene u prosvjeti dobijaju naknadu u iznosu od 100 eura za 8. mart
Kako je objavljeno na Facebook stranici Prosvjetni radnici Crne Gore, ova odluka predstavlja znak pažnje i priznanja za doprinos koji žene daju obrazovanju, vaspitanju i razvoju budućih generacija

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija na čijem je čelu Anđela Jakšić Stojanović donijelo je odluku da ove godine, povodom 8. marta – Međunarodnog dana žena, svim zaposlenim ženama u obrazovno-vaspitnim ustanovama bude isplaćena jednokratna novčana naknada u iznosu od 100 eura.
Kako je objavljeno na Facebook stranici Prosvjetni radnici Crne Gore, ova odluka predstavlja znak pažnje i priznanja za doprinos koji žene daju obrazovanju, vaspitanju i razvoju budućih generacija.
Da obrazovno-vaspitne ustanove ne bi snosile troškove ove isplate iz sopstvenih sredstava, Ministarstvo će, kako navode, obezbijediti budžetska sredstva i prenijeti ih na račune ustanova, u skladu sa dostavljenim spiskovima zaposlenih.
Od ustanova je zatraženo da dostave skenirane spiskove sa ukupnim brojem zaposlenih žena, koji treba da budu zavedeni i potpisani od strane ovlašćenog lica.
Iz Ministarstva su takođe pozvali uprave ustanova da o ovoj odluci informišu kolektive, uz čestitke svim zaposlenim ženama povodom predstojećeg praznika.
DRUŠTVO
Građani Crne Gore bezbjedno stigli iz Dubaija na tivatski aerodrom
“Na letu su, osim crnogorskih, bili i državljani Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Italije, Grčke, Sjedinjenih Američkih Država, Turske i Južnoafričke Republike”, kazali su iz MVP-a

Avion sa 138 putnika, koji je jutros poletio iz Dubaija, sletio je na Aerodrom Tivat, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP).Iz MVP-a su, u objavi na mreži Iks, naveli da je evakuacioni let iz Dubaija uspješno realizovan.
„Na letu su, osim crnogorskih, bili i državljani Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Italije, Grčke, Sjedinjenih Američkih Država, Turske i Južnoafričke Republike”, kazali su iz MVP-a.
Let je, podsjećaju, organizovan zahvaljujući koordinaciji crngorske Vlade, aviokompanije Flydubai i Ambasade Crne Gore u Abu Dabiju.
DRUŠTVO
Vatrogasci spasili ženu iz Morače
Spašena je mlađa ženska osoba u Podgorici, ispod Visećeg mosta, iz rijeke Morače

Brzom reakcijom Službe zaštite i spasavanja, spašena je mlađa ženska osoba u Podgorici, ispod Visećeg mosta, iz rijeke Morače, kazao je Portalu RTCG komandir Službe zaštite i spasavanja Nikola Bojanović.
Kako je naveo, sve se desilo oko 21 sat.
„Po zaprimanju prijave uputili smo dva vozila sa osam vatrogasaca i treće vozilo koje je krenulo sa čamcem u koliko bude bilo potrebe za njegovim angažovanjem. Ali brzom reakcijom i našim timom za alpinizam koji su se spustili do same vode uspjeli su da spasu ženu“, rekao je Bojanović.
HRONIKA3 дана ranijeFilmska potjera u Podgorici: Vozio pod dejstvom droge, bježao policiji, u autu mu pronašli 26 kg marihuane
HRONIKA4 дана ranijeUhapšen nastavnik iz Kolašina zbog seksualnog uznemiravanja učenika
HRONIKA2 дана ranijeBeranac osumnjičen da je nelegalno gradio u NP Biogradska gora
DRUŠTVO3 дана ranijeVatrogasci spasili ženu iz Morače
BALKAN I SVIJET4 дана ranijePogođena američka ambasada u Rijadu, Tramp najavio odgovor
BALKAN I SVIJET4 дана ranijeAvion iz Dubaija sletio u Beograd: Najpraćeniji let na svijetu














