SPORT

PREDSJEDNIK CRNE GORE

Milatović sa suprugom na otvaranju Olimpijskih igara u Parizu: „Crna Gora je jedan tim“

„Ponosni smo što se naši sportisti bore među najboljima na cijelom svijetu“

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović poručio je povodom otvaranja Olimpijskih igara u Parizu, gdje je zajedno sa svojom suprugom, da je zahvalan i ponosan što se naši sportisti, među najboljima na cijelom svijetu, bore za nove medalje.

„Zahvalni i ponosni što se naši sportisti, među najboljima na cijelom svijetu, bore za nove medalje! Crna Gora je jedan tim. Vjerujemo u vas“, naveo je Milatović na društvenoj mreži „X“.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Crna Gora izgubila od Islanda na startu Lige nacija 2:0

U narednom kolu, naša selekcija u ponedjeljak (20:45) u Nikšiću igra protiv Velsa

Crna Gora je u Rejkjaviku, na startu novog izdanja Lige nacija, izgubila od Islanda 2:0.

Oba pogotka naša selekcija je primila nakon kornera – prvo je Oskarson u 39. minutu savladao Mijatovića, a onda je u 59. minutu stijelac bio Torsteinson.

Crna Gora u ponedjeljak (20:45) u Nikšiću dočekuje Vels, koji je večeras na domaćem terenu igrao 0:0 sa Turskom.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Berane i Crna Gora ponosni na Đinovića: Iako nije uspio da se plasira u finale Paraolimpijskih igara, veliki uspjeh i samo učešće na velikom takmičenju

Đinović je u Francuskom nacionalnom streljačkom centru, kvalifikacije završio na 26. mjestu sa 629,3 kruga, za finale bilo potrebno dva ispod njegovog ličnog rekorda

Beranac Milan Đinović nije uspio da se plasira u finale streljačkog turnira na Paraolimpijskim igrama, u disciplini vazdušna puška SH1 – R3.

On je danas u Šatoruu, u Francuskom nacionalnom streljačkom centru, kvalifikacije završio na 26. mjestu sa 629,3 kruga.

Berane i Crna Gora ponosni su na učešće Đinovića na ovom velikom takmičenju uprkos tome što nije uspio da se plasira u finale.

Plasman u finale izborilo je osam najboljih, a za posljednje mjesto koje vodi u borbu za medalje bilo je dovoljno 633,8 bodova. Đinovićev lični rekord iznosi 635,1 krug. U kvalifikacijama nastupilo je 35 strijelaca.

„Generalno sam zadovoljan svojim nastupom. Moglo je to i mnogo bolje. Potrudićemo se naredni put više i trenirati malo bolje. Konkurencija je bila izuzetno jaka. Bilo je i treme, uticala je i ona da rezultat ne bude bolji“, rekao je Đinović.

Đinović je debitovao na Paraolimpijskim igrama i ujedno on je prvi crnogorski sportista koji je nastupio na ovogodišnjoj manifestaciji.

Za nastup u Parizu dobio je specijalnu pozivnicu Bipartitne komisije Međunarodnog paraolimpijskog komiteta. Nedavno ga je na Evropskom prvenstvu u Granadi samo 0,1 krug dijelio od plasmana na Paraolimpijske igre u Parizu.

Prošle godine četiri puta potvrdio je minimalnu kvalifikacionu normu za Paraolimpijske igre u Parizu. Rezultati Đinovića dobijaju na značaju ukoliko se zna da je svega dvije godine u paraolimpijskom sportu.

On je zvaničnu klasu dobio početkom juna 2022. godine u Šatoruu, dok je tri mjeseca kasnije u Novom Sadu prvi put nastupio kao klasifikovani sportista nastupio na Gran priju.

SPORT

Veliki uspjeh: Viktor Dukić najbolji na svijetu u kik-boksu!

Dukić je donio zlato Crnoj Gori u juniorskoj konkurenciji nakon 10 godina

Dukić (foto: Kik boks savez Crne Gore)

Crnogorski kik-bokser Viktor Dukić osvojio je titulu juniorskog prvaka svijeta!

Na šampionatu u Budimpešti, Dukić je u finalu kategorije preko 91 kilogram, disciplina lou kik, savladao Elaja Balćija iz Turske sa 3:0. U polufinalu slavio je protiv Luke Zečića iz Hrvatske. Dukić je tako donio zlato Crnoj Gori u juniorskoj konkurenciji nakon 10 godina.

Naša reprezentacija nastup je završila sa tri medalje. Bronzanim odličjima okitili su se Sultan Imeri (lou kik, -54 kg) i Jovan Lipovina (lou kik, -57 kg).

Crnu Goru su na prvenstvu svijeta predstavljali još Nikola Jovetić, Ishak Agović, Fariz Dacić, Ehad Dautović i Isah Tarhaniš.

Selektor Goran Radonjić kaže da je ostvaren veliki uspjeh.

“Isplatilo se ono za šta smo se spremali tokom godine. Rezultat u Mađarskoj je potvrda dobrog rada u kontinuitetu. Viktor Dukić je dokazao da je najbolji junior u superteškoj kategoriji. Odradio je dobar meč u polufinalu, dok je u borbi za zlato bio odličan i dominatno stigao do pobjede. Veliki potencijal potvrdili su Sultan Imeri i Jovan Lipovina koji su osvojili bronze. Malo je falilo da osvojimo još nekoliko medalja, nijanse su odlučile. Veoma smo zadovoljni nastupom na Svjetskom prvenstvu.