Connect with us

SPORT

KAPITENKA CRNE GORE

Milena Raičević odgovorila selektorki: Nisam znala da je naš odnos narušen, moja reprezentativna karijera nije završena!

„Zato molim cjelokupnu crnogorsku javnost da ovu temu zaključimo, a djevojkama damo pun vjetar u leđa, jer im je to sad najpotrebnije zato što nije bitna Milena ili Bojana, bitna je Crna Gora, zato – za Crnu Goru SVI“, poručila je Milena Raičević

Rukometašica Milena Raičević se obratila javnosti nakon što je selektorka ženske rukometne reprezentacije Crne Gore Bojana Popović kazala da se povjerenje između njih dvije „izgubilo“.

Raičevićeva je kazala da nije znala da je odnos između njih dvije narušen, a poručila je i da njena reprezentativna karijera nije završena.

Popovićeva je juče objavila spisak igračica za Svjetsko prvenstvo, a na njemu se nije našla doskorašnja kapitenka, zato što je tužila Budućnost Bemax zbog neisplaćenih zarada.

Reagovanje Milene Raičević prenosimo integralno:

„Nisam se obraćala kada je klub u pitanju i neću, jer smatram da je ono što se u klubu dešava odnos između nas koji se može jedino riješiti tamo gdje mu i pripada po ugovoru. Pošto dogovorom nije moglo i svjesna svih posljedica po mene po svakom pitanju, nisam htjele da narušavam taj odnos mojim javnim reagovanjima. Današnje obraćanje je isključivo povodom obraćanja selektorke i njene današnje izjave ‘da je naš odnos narušen’ i da zbog toga nisam u reprezentaciji“.

„Želim samo reći da je sve bilo kako treba u odnosu između selektorke i mene, čak i nakon suspenzije od kluba nisam vjerovala da postoji ikakav problem između nje i mene dok danas nisam pročitala saopštenje da je naš odnos narušen. Kao selektorka sa tolikim igračkim i trenerskim iskustvom jednim razgovorom je mogla otkloniti dileme da li postoji problema i povjerenja. No, svakome na obraz. Naravno, svjesna da su ovakvom njenom odlukom moji snovi o Svjetskom prvenstvu završeni, obećavam svima da ću ipak nastaviti da sanjam svoje snove i da moja reprezentativna karijera nije završena, ko god da je selektor. Zato ne želim dalje da produbljujem bilo kakvu raspravu na ovu temu, jer je ovim djevojkama koje su na spisku (a one su prave heroine naše države) prije svega potrebna naša podrška i zajednička energija da pokušaju da izbore četvrtfinale i kvalifikacije za OI“.

„Drage moje ‘lavice’, vjerujem da vi to možete. Volim vas i navijaću svim srcem za vas, jer vi ste i moja snaga, a vaš uspjeh je i moj. Zato molim cjelokupnu crnogorsku javnost da ovu temu zaključimo, a djevojkama damo pun vjetar u leđa, jer im je to sad najpotrebnije, zato što nije bitna Milena ili Bojana, bitna je Crna Gora, zato – za Crnu Goru SVI“, poručila je Milena Raičević.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Crna Gora srušila Grčku u Atini!

Velika pobjeda naših košarkaša u kvalifikacijama za Mundobasket

Foto: Fiba

Crna Gora se odbranila u posljednjem napadu i upisala veliku pobjedu, jednu od najvećih ikada u kvalifikacijama – srušila je Grčku u Atini i slavila 67:65.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Marija Vuković šampionka Balkana: Osvojila zlato na prvenstvu u Beogradu

Marija Vuković je na sigurnom putu ka plasmanu među 12 najboljih skakačica svijeta za nastup na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Poljskoj (20-22. mart)

Marija Vuković osvojila je zlatnu medalju na dvoranskom prvenstvu Balkana, koje se održava u Beogradu.

Crnogorska atletičarka slavila je da rezultatom 189 centimetara u skoku uvis. Marija je iz prvog pokušaja preskočila 181, zatim je visinu 185 „savladala“ u drugoj seriji, da bi 187 i 189 preletjela bez problema. Ostala je sama na zaletištu, jer je Rumunka Federika Apostol zastala na 187 (osvojila srebro), a istu visinu imala je i Lia Apostolovski iz Slovenije, ali Vuković na 192 nije bila uspješna.

Marija je prije samo deset dana, takođe u Beogradu, imala izuzetan nastup kada je osvojila drugo mjesto na 11. Beogradskom dvoranskom mitingu sa preskočenih 194 centimetra.

Marija Vuković je na sigurnom putu ka plasmanu među 12 najboljih skakačica svijeta za nastup na Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Poljskoj (20-22.mart).

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Kralj Melburna: Đoković u finalu Australijan opena

Uz mnogo preokreta, dugih gemova i oscilacija na obje strane, do pobjede i meča za titulu stigao je srpski teniser protiv Sinera i to nakon pet setova i nešto preko četiri sata borbe – 3:2 (3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4)

U Melburnu je odigran još jedan meč za pamćenje i to u polufinalu Australijan opena u kojem su Novak Đoković i Janik Siner gotovo bez predaha vodili veliku borbu za mjesto u finalu. Uz mnogo preokreta, dugih gemova i oscilacija na obje strane, do pobjede i meča za titulu stigao je srpski teniser i to nakon pet setova i nešto preko četiri sata borbe – 3:2 (3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4).

Prvi set otvoren je furiozno – dvostruki uzastopni šampion u Melburnu, Janik Siner je krenuo kao uragan, odmah slomio ritam Novaka Đokovića i poveo 3:0 prije nego što je srpski as uspio da uhvati pravi tempo. Novak je pokušavao da pronađe dubinu udarca i sigurnost na servisu, ali Italijan je bio precizan, agresivan i nemilosrdan u ključnim momentima. Iako je Đoković podigao nivo igre u finišu, Siner je bez drame priveo set kraju i poveo 1:0 u setovima – 6:3.

Drugi set donio je potpuno drugačiju sliku – Novak se probudio, publika je osjetila promjenu energije. Dugi poeni, savršeni riterni i nevjerovatna kretanja po terenu. Đoković je iskoristio slabiji trenutak protivnika, napravio ključni brejk u četvrtom gemu i sigurno čuvao prednost do kraja za izjednačenje u setovima – 6:3.

Treći set donio je iscrpljujuću borbu živaca. Oba tenisera su čuvala servis, poeni su osvajani uz ogromne napore, a svaki gem djelovao je kao mala bitka. Novak je pokušavao da diktira tempo, ali je Siner pokazao svježinu i mirnoću kada je bilo najteže. Oba igrača bila su sigurna do rezultata 4:4 na svojim servis gemovima. U završnici seta Italijan je iskoristio nekoliko grešaka Đokovića, napao ga na 5:4 i prvim brejokom u tom dijelu igre došao do 2:1 u setovima, bilo je 6:4.

Novak je, uprkos znakovima umora na početku četvrtog seta ušao agresivno i odmah napravio brejk. Poeni su postajali sve duži, a veoma brzo bilo je i 3:1 za Đokovića. Pri rezultatu 5:3 za najboljeg igrača u istoriji, Siner je imao dvije brejk prilike uspio je Đoković da odoli naletima Italijana i sačuva prednost do kraja za 2:2 u setovima – 6:4.

Odličujući, peti set, počeo je sigurnim gemovima oba tenisera – 1:1. Potom je Siner došao do 2:1, a u narednom imao i tri brejk lopte, ipak se Đoković izvukao i uspio da dođe do 2:2. Uslijedila su dva relativno laka gema za oba igrača, pa je na semaforu pisalo 3:3. Sedmi gem donio je brejk i erupciju oduševljenja na tribinama, Đoković je iskoristio prvu brejk šansu i došao do 4:3. Ipak, u narednom, veoma iscrpljujućem gemu, Siner je natrčao Novaka, i došao do 0:40, spasio je potom Đoković sve tri brejk šanse, a onda i vezao nova dva poena, stigao do 5:3 i na samo gem od pobjede. Nije to omelo Sinera da u narednom gemu, u kojem je servirao da ostane u meču, osvojio sva četiri poena i smanji na 5:4. Novak je uzvratio istom mjerom, brzo osvojio dva poena, a ona stigao i do 40:15 – nije iskoristio prvu, a potom ni drugu meč loptu. Ubrzo je došao i do treće, ovoga puta nije pogriješio i došao je do pobjede.

Đoković će u finalu, koje je zakazano za nedelju igrati sa Špancem Karlosom Alkarasom koji je jutros nakon epskog meča pobijedio Aleksandera Zvereva, takođe u pet setova – 3:2.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije