Connect with us

DRUŠTVO

MUP ponovo suspendovao suprugu Veselina Veljovićeva iz policije

Tamara Veljović više puta je bila raspoređivana na različite pozicije u bezbjednosnom sektoru, a početkom 2025. godine suspendovana je zbog pokrenutog disciplinskog postupka

Veljović, Foto: Luka Zeković

Supruga bivšeg direktora Uprave policije, Veselina Veljovića, Tamara Veljović, ponovo je suspendovana zbog teže povrede službene dužnosti, saznaju Vijesti.

Rješenje o suspenziji donio je ministar unutrašnjih poslova, Danilo Šaranović, nakon što je nedavno Vladina Komisija za žalbe taj predmet vratila na ponovno odlučivanje.

Tamara Veljović više puta je bila raspoređivana na različite pozicije u bezbjednosnom sektoru, a početkom 2025. godine suspendovana je zbog pokrenutog disciplinskog postupka.

Posao u službi dobila je 14. decembra 2010. godine, a rješenje o prijemu tada je potpisao njen suprug, direktor policije Veselin Veljović.

Nakon godinu dana, raspoređena je u Nacionalni centralni biro Interpola kao samostalna policijska komesarka – analitičarka, na period od šest mjeseci. Njen prvi radni angažman prekinut je 28. februara 2012. godine, kada je radni odnos sporazumno raskinut.

Ponovno zaposlenje uslijedilo je 5. decembra 2013. godine, kada je Veljović primljena na neodređeno vrijeme kao mlađa policijska inspektorka u Specijalnoj antiterorističkoj jedinici (SAJ), po javnom konkursu i rješenju koje je potpisao tadašnji direktor, Slavko Stojanović.

Mediji su nedavno objavili da je nakon toga imala niz premještaja u službi. Od 2015. do 2019. godine bila je mlađa policijska inspektorka u Specijalnoj jedinici policije, a potom je postala viša policijska savjetnica u Odjeljenju za međunarodnu policijsku saradnju i odnose s javnošću, gdje je „ostala“ do 11. oktobra 2024. godine. Tada je postala viša policijska inspektorka u Odjeljenju za podršku organizacionim jedinicama policije, unapređenje rada i analitiku. Rješenja o njenim rasporedima tokom karijere potpisivali su tadašnji direktori Veselin Veljović, Slavko Stojanović i Zoran Brđanin.

Portal IN4S nedavno je, pozivajući se na odgovore iz Ministarstva unutrašnjih poslova, objavio da Tamara Veljović duže od deceniju nije dolazila na posao, a da je uredno primala mjesečnu zaradu.

Navode da je jedini potvrđeni period njenog prisustva na radnom mjestu bio od 28. oktobra 2024. do februara 2025. godine, kada je i suspendovana prvi put.

Ministar unutrašnjih poslova, Danilo Šaranović, donio je 17. februara 2025. godine rješenje o suspenziji Tamare Veljović zbog pokrenutog disciplinskog postupka zbog teže povrede službene dužnosti.

Njen suprug, Veselin Veljović, uhapšen je krajem jula 2023. godine u akciji Specijalnog policijskog odjeljenja, po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, zbog sumnje da je bio dio kriminalne organizacije koju je navodno predvodio Aleksandar Mrkić. Veljović je optužen za stvaranje kriminalne organizacije i zloupotrebu službenog položaja. Protiv njega se vodi proces pred Višim sudom u Podgorici, koji je nedavno spojen sa predmetom protiv bivšeg načelnika barske kriminalističke policije, Ilije Vasovića.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

DRUŠTVO

Medenica: „Mnogo će vode proteći dok Vrhovni sud ne bude opet onakav kakav je bio dok sam ja bila na čelu“

„Nikada od mene Vesna Medenica nije tražila ništa – ma Bože sačuvaj, nikada se nije interesovala kod mene za bilo koji predmet, a ne bi ni mogla“, kazao je sudija Femić.

„Niti je to radio ni jedan predsjednik prije i posle nje – nikada me niko nije zvao da se interesuje“, kazala je sutkinja Vuković

Medenica dolazi u Viši sud, Foto: Luka Zeković

Sudije Branimir Femić i Ranka Vuković negirali su danas da je bivša predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica ikada vršila pritisak na njih.

To su kazali na jutros održanom ročištu u Višem sudu pred vijećem sutkinje Vesne Kovačević, pišu „Vijesti“.

Na pitanje suda Femiću da li je ikada imao komunikaciju sa Medenicom preko SMS poruka ili putem bilo koje mobilne aplikacije, taj sudija je odgovorio „da je bilo poruka između mene i Medenice, sigurno nas ne bi pošteđala ova što svako malo piše prepiske“ aludirajući na novinarku „Vijesti“ Jelenu Jovanović koja izvještava o prepiskama Medenice sa raznim zvaničnicima, uključujući i sa sudstvom.

„Nikada od mene Vesna Medenica nije tražila ništa – ma Bože sačuvaj, nikada se nije interesovala kod mene za bilo koji predmet, a ne bi ni mogla“, kazao je Femić.

On je kazao da je na saslušanju kod specijalnog državnog tužioca upitan poznaje li sudiju Osnovnog suda Nikolu Boškovića, koji je nekada bio njegov stručni saradnik što mu je, kako je kazao, bilo veoma čudno jer je dva dana prije saslušanja komunicirao sa tim sudijom, te da misli da je pod mjerama tajnog nadzora.

Danas su saslušana još tri svjedoka u predmetu koje Specijalno državno tužilaštvo vodi protiv okrivljenih Miloša i Vesne Medenice, Darka Lalovića, Vasilija Petrovića, Bojana i Marka Popovića, Marka Vučinića, Milorada Medenice, Luke Bakoča, Petra Milutinovića, Ivane Kovačević, Radomira Raičevića, Marjana Bevenje, Steva Karanikića i Gorana Jovanovića i firme „Kopad Company“, za krivična djela – stvaranje kriminalne organizacije, krijumčarenje, davanje i primanje mita, protivzakoniti uticaj i navođenje na protivzakoniti uticaj, zloupotreba službenog položaja, šverc droge, nedozvoljeno držanje oružja, nanošenje teške tjelesne povrede i sprečavanje dokazivanja.

Medenica je na današnjem ročištu kazala „da će mnogo vode proteći dok se sastavi sastav sudija kakav je bio dok sam ja bila predsjednica Vrhovnog suda“.

Sutkinja Ranka Vuković je kazala da se Medenica nikada nije interesovala kod nje ni za jedan predmet.

„Niti je to radio ni jedan predsjednik prije i posle nje – nikada me niko nije zvao da se interesuje“.

Ona je kazala da joj nije poznat način na koji bi mogao da se vrši pritisak na sudije, te da o svemu odlučuje vijeće koje ima pravo da glasa kako želi, kao i da je bilo predmeta koji su se lakše i teže vijećali.

„Jedino što se dešavalo jeste da nas predsjednica suda upozna kada su neki predmeti urgentni i kad se dugo čeka na donošenje odluka, ali nikada nije tražila ništa od nas“.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Plav: Trojica hrabrih momaka spasila dječaka iz rijeke

Kako se navodi, dječak se igrao loptom koja se otkotrljala prema rijeci i pokušavajući da je uhvati upao je u vodu

Foto: Berane online

Hrabrim podvizima Plavljana Muhameda Toskića, Make Pejcinovića i Samira Bakovića prije dva dana iz plavske rijeke je spašen dječak E.P, objavila je Facebook stranica Info Plav.

Kako navode, dječak se igrao loptom koja se otkotrljala prema rijeci i pokušavajući da je uhvati upao je u vodu.

Dok ga je rijeka nosila prema mostu, Maka je skočio da ga spasi, okliznuo se i polomio nogu.

Muhamed koji je bio nedaleko odatle uskočio je u rijeku i spasio dječaka.

U vodu je uskočio i Samir Baković koji je pomogao u spašavanju.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Bečić: „Crna Gora je donijela odluku! Nećemo stati dok svaka policijska uniforma ne bude očišćena od kriminala“

„Iako se sočavamo se sa raznim opstrukcijama, političkim i medijskim – nećemo stati“

Potpredsjednik Vlade Crne Gore za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku, Aleksa Bečić saopštio je da današnje hapšenje policajca zbog sumnje na krijumčarenje ljudi jasno pokazuje dvije stvari.

„Prvo, da proces temeljnog čišćenja bezbjednosnog sektora traje i da nema zaštićenih, bez obzira na čin, funkciju ili staž. I drugo, da imamo sistem koji više ne zatvara oči pred onima za koje se sumnja da su izdali uniformu, već ih odlučno privodi pravdi“, istakao je Bečić u saopštenju.

Policijski službenik Sektora granične policije Radenko Savić (55) iz Nikšića jedan od tri osobe koje su uhapšene zbog sumnje da su krijumčarili migrante.

„Posebno želim da pohvalim službenike Uprave policije i nadležne organe što su pokazali da nema privilegovanih pred zakonom. Nije lako hapsiti svoje kolege, ali to je jedini put da policija bude vjerodostojna. Čista policija je uslov bez kojeg nema ni čiste države. Suočavamo se sa raznim opstrukcijama, političkim i medijskim, ali poručujem: Nećemo stati. Nećemo stati dok svaka uniforma ne bude očišćena od kriminala“, naveo je Bečić.

On je poručio da očekuje od ministra unutrašnjih poslova i direktora Uprave policije da, bez odlaganja, nastave proces suspenzija svih policijskih službenika za koje postoje osnovi sumnje u povezanost sa kriminalom.

„Ne zbog statistike. Ne zbog pritiska. Nego zbog poštenih policajaca i građana Crne Gore. Crna Gora je donijela odluku, više nikada neće biti zemlja u kojoj značku nose oni koji su izdali zakon koji su se zakleli da će štititi“, rekao je Bečić.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije