Connect with us

HRONIKA

DANAS

Pala betonska ploča, smrtno stradao radnik u Čanju

Radio Bar prenosi da je S.V. bio angažovan na radovima saniranja objekta u privatnom vlasništvu u Čanju

Radnik na građevinskim poslovima S.V. (40) iz Podgorice stradao je smrtno danas oko 11 sati, kada se na njega obrušila betonska ploča objekta na kojem se izvode sanacioni radovi.

Radio Bar prenosi da je S.V. bio angažovan na radovima saniranja objekta u privatnom vlasništvu u Čanju.

„Okolnosti pod kojima se nesreća dogodila utvrdiće istraga“, saopšteno je Radio Baru i Bar Infu iz policije.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

HRONIKA

Uhapšen crnogorski državljanin u Italiji: Pevozio 50 kilograma kokaina

„Nakon detaljnih pretresa koju je izvršila policija, pronađeno je 50 blokova, skrivenih u prostorima stvorenim u putničkoj kabini, koji su sadržavali opojnu supstancu kokain“

Italijanska policija uhapsiča je 62-godišnjeg državljanina Crne Gore kod kojeg je pronašla preko 50 kilograma kokaina.

Kako prenosi portal „Bresciaoggi“, on je zaustavljen na autoputu nakon što je upravljao vozilom na sumnjiv način.

Njega su kontrolisali karabinjeri nakon čega je uhapšen zbog posjedovanja droge.

Kako piše ovaj portal, riječ je o muškarcu bez kriminalnog dosijea.

„Nakon detaljnih pretresa koju je izvršila policija, pronađeno je 50 blokova, skrivenih u prostorima stvorenim u putničkoj kabini, koji su sadržavali opojnu supstancu kokain“, navodi se.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Uhapšen Podgoričanin: Pokušao da iznudi 110.000 eura

„Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica lišili su slobode G.B. (48) iz Podgorice, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo iznuda u pokušaju“

Policija u Podgorici uhapsila je G.B. (48) iz Podgorice zbog sumnje da je pokušao da iznudi 110.000 eura od sugrađanina. Protiv njega je podnijeta krivična prijava, saopšteno je iz policije.

„Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica lišili su slobode G.B. (48) iz Podgorice, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo iznuda u pokušaju. Sumnja se da je G.B. počinio navedeno krivično djelo 15.4.2025. godine na način što je, u namjeri da pribavi protivpravnu imovinsku korist, pozvao telefonom oštećeno lice, koje ne poznaje lično, i od njega, uz prijetnju po život i tijelo, zahtijevao da mu vrati navodni dug u iznosu od 110.000 eura“, navodi se u saopštenju policije.

Iz policije su rekli da je sa događajem upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, po čijem nalogu su policijski službenici lišili slobode G.B. i protiv njega podnijeli krivičnu prijavu zbog sumnje da je izvršio pomenuto krivično djelo.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Rožaje: Policajac tvrdi da je vidio ubistvo u centru grada – „Ramović pucao dok je Murić mirno stajao u grupi“

Policajac Ruždija Kujević je ispričao da je nakon događaja saznao da je pištolj Edmiru dodala Fatima Ramović, supruga Sabra Ramovića, a da su razmjere tragedije mogle biti veće potvrđuje iskaz policajca Nedžada Kuča, koji je kog Sabra Ramovića, strica optuženog, pronašao pištolj i nož

Policajac Daut Kalač vidio je kada je u centru Rožaja Edmir Ramović ispalio hitac kojim je ubijen Semir Murić, kao ranjavanje svog kolege Refika Dedeića.

On je to kazao juče u Višem sudu u Bijelom Polju, pred kojim Ramović odgovara zbog ubistva Semira Murića i ranjavanja policijskog službenika Dedeića, ispred zgrade Osnovnog suda u Rožajama, prije skoro četiri godine. U optužnici se navodi da je Ramović 21. decembra 2021. godine, u Rožajama, iz bezobzirne osvete, zbog događaja koji se desio godinu ranije, a u kojem su učestvovali sada pokojni Semir Murić i više članova njegove porodice, protiv kojih se u Osnovnom sudu u Rožajama vodi krivični postupak zbog nanošenja tjelesnih povreda bliskim članovima porodice okrivljenog, lišio života Semira Murića.

“Vidio sam Edmira kako sa pištoljem u ruci trči iz pravca Trga prema Vrtiću, odnosno između Trga i kafića ‘Skala’ i kako oglušujući se o moja naređenja ‘Baci pištolj’, ‘Baci pištolj’, puca u pravcu grupe lica”, kazao je on, dodajući da tada nije znao u koga je pucao.

Kalač je istakao da je pritrčao Ramoviću i uhvatio ga sa njegove lijeve strane za rame i oborio ga licem prema zemlji, nakon čega mu je upomoć pritrčao kolega Safet Sinanović.

„Dok je Edmir bio oboren, pištolj je bio ispod njegovog tijela, i pružao je aktivan otpor. Tada se začuo drugi pucanj, čijim je projektilom, kako sam kasnije shvatio, pogođen kolega Dedeić. Taj projektil je mogao i mene da pogodi, jer je Dedeić bio iza mene“, kazao je on, pojašnjavajući da ne misli da je Ramović nišanio u Dedeića.

U odnosu na njegov iskaz da je Dedeić pogođen u trenutku kada kleknuo da pomogne u obaranju Ramovića, reagovao je branilac Drago Konatar, koji je istakao da će iskaz svjedoka o položaju Dedeića biti obezvrijeđen nakon prezentacije video snimaka sa nadzornih kamera.

Dedeić, koji je svjedočio na prethodnom ročištu je kazao da je ranjen dok je pritrčavao kolegi.

Na insistiranje odbrane da pojasni svoj iskaz iz istrage, na čemu se i temelji dio optužnice „da je u trenutku kada je okrivljeni ispalio prvi hitac grupa u kojoj je bio Semir mirno stajala“, policajac se izjasnio da ostaje pri tom iskazu, pojašnjavajući da lica iz grupe u tom trenutku nisu preduzimala nikakve radnje.

Punomoćnik oštećene porodice Murić, advokat Vidomir Bošković istakao da iz iskaza tog svjedoka jasno proizilazi da je ‘Ramović u Murića pucao u trenutku kada ovaj nije bio u bilo kakvoj protivpravnoj radnji’.

Policajac Ruždija Kujević je ispričao da je nakon događaja saznao da je pištolj Edmiru dodala Fatima Ramović, supruga Sabra Ramovića.

Da su razmjere tragedije ispred zgrade suda mogle biti veće potvrđuje iskaz policajca Nedžada Kuča, koji je kazao da je nakon izbijanja tuče u zgradu suda ugurao Sabra Ramovića, kod kojeg je pretresom pronašao pištolj i nož.

Kuč je Sabra Ramovića primijetio krv, kao i na Senadu Muriću, a krv kod oca stradalog mladića, na uglu usana primijetio je i njegov kolega policajac Kemal Šaljić.

Braća pokojnog Semira Saudin i Alan Murić nisu bili očevici, ali su ispričali da je Edmir, kao i ostali Ramovići, više puta njima i cijelom porodici prijetio smrću i upućivao psovke, što su više puta prijavljivali policiji, te da je Elsad Ramović njihovom ocu Senadu u Beranama otvoreno prijetio smrću sinovima, upućujući mu riječi: „Pobiću vi sinove“.

Ramović u Višem sudu odgovara da je sugrađanina Murića ubio iz bezobzirne osvete.

Od tog predmeta, usljed okolnosti da se optuženi nakon protoka vremena od tri godine od podizanja optužnice uskoro može naći na slobodi, odvojen je predmet protiv Elsana, Salka (51), Ernesa i Ernada Ramovića, zbog učestvovanja u tuči, kao i protiv Sabra Ramovića (55), koji odgovara zbog nedozvoljenog držanja oružja, pa će taj predmet biti nastavljen pred Osnovnovim sudom u Rožajama ili Beranama.

Suđenje se nastavlja 22. aprila.

Izvor: Jadranka Ćetković (Vijesti)

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije