Connect with us

HRONIKA

VIDEO OBJAVILI VATROGASCI

Policija: Uhapšen osumnjičeni podmetanje požara u Podgorici (VIDEO)

„Izražavamo zadovoljstvo zbog velikog stepena efikasnosti u ovom slučaju i naglašavamo da će se aktivnosti na otkrivanju počinilaca krivičnih djela sa velikom odlučnošću nastaviti i u narednom periodu“, naveli su iz MUP-a

Foto: Screenshot

Muškarac koji je, kako se može vidjeti na snimku koji je objavila Služba zaštite i spašavanja Glavnog grada, u noći između petka i subote podmetnuo požar u ulici Džan na Draču, uhapšen je i predat na dalju nadležnost tužilaštvu, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

Televizija Vijesti prenosi da je uhapšen Podgoričanin Boris Toskić (38).

„Nakon spoznaje sadržaja objavljenog u sredstvima javnog informisanja o namjernom izazivanju požara na teritoriji Glavnog grada, u direktnoj komunikaciji između predstavnika Direktorata za zaštitu i spašavanje i Direktorata policije preduzete su mjere i radnje na prepoznavanju počinioca ovog djela. Nakon sprovedenih aktivnosti označeno lice je lišeno slobode i predato na dalju nadležnost tužilastvu. Izražavamo zadovoljstvo zbog velikog stepena efikasnosti u ovom slučaju i naglašavamo da će se aktivnosti na otkrivanju počinilaca krivičnih djela sa velikom odlučnošću nastaviti i u narednom periodu“, naveli su iz MUP-a.

Ranije je iz policije rečeno da je identifikovan osumnjičeni za podmetanje požara i da je o tome obaviješten nadležni tužilac, ali ni oni nisu saopštili identitet muškarca.

Iz policije su tada kazali da se radi na utvrđivanju njegove odgovornosti.

„Dana 07.08.2021 godine u 03.22 časa Službi zaštite i spašavanja upućena je prijava da je u Ul.Džan na Draču došlo do požara trave i niskog rastinja. U ovom požaru su bili ugroženi stambeni objekti koji su se nalazili u neposrednoj blizini, kao i veći broj parkiranih vozila. Na lice mjesta upućene su tri posade sa pet vatrogasaca. koji su brzom i efikasnom reakcijom likvidirali požar u 03.54 časa“, objavili su iz SZS Glavnog grada na Fejsbuku.

https://www.facebook.com/sluzbazastitepg/videos/227270859293341/

Zamjenica gradonačelnika Slađana Vujačić podsjetila je da je komandir Službe zaštite nekoliko prije nekoliko dana ukazao na slične pojave, kao pokušaj disperzije vatrogasaca na više lokacija.

Vatrogasci već više dana dežuraju na Gorici i Ljuboviću, nakon što su, kako sumnjaju, požari koji su proteklih dana bili aktivni na tim lokacijama takođe bili podmetnuti.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

HRONIKA

Beranac osumnjičen da je nelegalno gradio u NP Biogradska gora

Policija podnijela krivičnu prijavu

Policija je podnijela krivičnu prijavu protiv osobe osumnjičene za nelegalnu gradnju u Nacionalnom parku Biogradska gora.

„Shodno planskim aktivnostima, a u skladu sa opredeljenjem države da zaštita prirode i životne sredine bude jedan od ključnih nacionalnih prioriteta, službenici Odjeljenja bezbjednosti Berane preduzeli su mjere i radnje iz svoje nadležnosti i podnijeli krivičnu prijavu protiv jedne osobe zbog nelegalne gradnje u zoni nacionalnog parka“, navode iz Uprave policije.

Navode da je krivična prijava podnijeta protiv U.V. iz Berana koji je u julu prethodne godine u zoni Nacionalnog parka Biogradska gora izgradio objekat i na taj način, kako se sumnja, počinio krivično djelo građenje objekta bez prijave i dokumentacije za građenje.

„Protiv njega je policija Osnovnom državnom tužilaštvu u Beranama podnijela krivičnu prijavu u redovnom postupku“, navode iz Uprave policije.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Aco Đukanović ostaje u pritvoru: Sud odbio žalbu

U obrazloženju rješenja navodi se da okolnosti slučaja ukazuju na realan rizik od bjekstva ukoliko bi se okrivljeni branio sa slobode

Aco Đukanović (arhiva), Foto: Boris Pejović

Krivično vijeće Osnovnog suda u Nikšiću odbilo je žalbe branilaca Aca Đukanovića i potvrdilo rješenje o određivanju pritvora zbog sumnje na nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.

Vijeće Osnovnog suda u Nikšiću odbilo je kao neosnovane žalbe branilaca Aca Đukanovića izjavljene protiv rješenja sudije za istragu kojim mu je određen pritvor.

Đukanoviću je pritvor određen zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija. Prema odluci suda, pritvor je određen po osnovu opasnosti od bjekstva.

Sud je ocijenio da postoji osnovana sumnja da je Đukanović izvršio krivično djelo što, kako navode, proizilazi iz dokaza prikupljenih tokom pretresa njegove kuće u naselju Rastoci kod Nikšića.

„Naime, osnovana sumnja da je okrivljeni izvršio krivično djelo koje mu se stavlja na teret naredbom za sprovođenje istrage Osnovnog državnog tužilaštva u Nikšiću Kti.br. 2/26 od 28.02.2026. godine, proizilazi prije svega iz zapisnika o pretresanju stana i drugih prostorija Uprave policije Crne Gore – Sektora za borbu protiv kriminala br. 29/9-215/26-11409 od 27.02.2026. godine, u pogledu konstatacija da su pretresom stambenih prostora okrivljenog u naselju Rastoci pronađeni: lovački karabin, kalibra 7,9mm – M – 48, ser. br. A-15167, sa posvetom na poklopcu: “Predsjedniku M. Đ. od MNO RCG Podgorica, 13. jul 1992. godine“, sa optičkim nišanom, marke “Mauser” 6×42 crne boje sa futrolom i priborom za čišćenje, bez oružanog lista (pronađen u spavaćoj sobi na plakaru); pištolj marke “CZ 99 PARA“, kalibra 9 mm, fab. br. 17037 sa okvirom od 5 komada metaka, nepoznatog kalibra, koji se nalazi u bijeloj kutiji sa rezervnim okvirom bez metaka sa oružnim listom na ime Đ. R., izdat 21.09.1993. godine od CB Podgorica, sa rokom važenja od 10 godina; kartonski paket sa 405 komada municije nepoznate marke i kalibra sa 3 prazna okvira; malokalibarska puška marke “Ruger”, kalibra 22 LR, ser. br. 115-21296, s optičkim nišanom marke „Busmnell“, 3x 7x custom 22; puška sačmarica nepoznate marke sa natpisom “Made in Brasil”, kalibra 12, fab. br. 22267, bez oružnog lista; PVC kutija; pištolj nepoznate marke srebrne boje sa drškom bez boje, sa brojčanom oznakom na metalnom dijelu, bez oružnog lista; patron nepoznatog kalibra; lovački nož oko 40 cm dužine, kafene drške, sa natpisom “Barac”, lovački karabin, marka “M48″ nepoznatog kalibra, fab. br. K-31784, sa ručno rađenim kundakom bez oružnog lista; metak – 2 komada, nepoznate marke i kalibra; 2 zaštitna prsluka – pancira bijele boje, sa natpisom “Point blank”; 2 zaštitna prsluka – pancira markirne boje, sa natpisom “Point blank”, crni zaštitni prsluk-pancir nepoznate marke, sa natpisom “Klasa zaštite III A” i dvogled crne boje, marke “Zeiss”. Navedeni predmeti su privremeno oduzeti od okrivljenog, a što proizilazi iz potvrde o privremeno oduzetim predmetima Uprave policije – Sektora za borbu protiv kriminala br. 29/9-215/26-11409/2 od 28.02.2026. godine“, piše u obrazloženju vijeća Osnovnog suda u Nikšiću.

U obrazloženju rješenja navodi se da okolnosti slučaja ukazuju na realan rizik od bjekstva ukoliko bi se okrivljeni branio sa slobode.

Sud je cijenio činjenicu da je Đukanović u prethodnom periodu više puta boravio u inostranstvu, uključujući i boravak duži od tri mjeseca, kao i da raspolaže značajnim finansijskim sredstvima.

„Iz podataka u spisima proizilazi da je posljednji boravak okrivljenog u inostranstvu trajao 103 dana u kontinuitetu, što predstavlja period duži od tri mjeseca. Takvo trajanje boravka ne može se smatrati kratkotrajnim putovanjem, već ukazuje na sposobnost organizovanja života van teritorije države kroz duži vremenski period, kao i na postojanje određenog stepena ličnih i socijalnih kontakata u inostranstvu. U tom smislu, učestalost i dužina boravaka predstavljaju objektivan indikator stepena mobilnosti i međunarodne povezanosti okrivljenog. Stoga vijeće nalazi da finansijska moć okrivljenog, posmatrana u vezi sa njegovim dosadašnjim obrascem kretanja i boravka u inostranstvu, ne predstavlja hipotetičku ili apstraktnu okolnost, već konkretan faktor koji utiče na procjenu rizika od njegove nedostupnosti sudu ukoliko bi se našao na slobodi“, navodi se u obrazloženju vijeća Osnovnog suda u Nikšiću.

Sud je ocijenio da se svrha obezbjeđenja prisustva okrivljenog u postupku ne može postići blažim mjerama, poput oduzimanja pasoša ili drugih mjera nadzora.

Zbog toga je odlučeno da se žalbe branilaca odbiju i potvrdi rješenje o pritvoru, dok protiv ove odluke nije dozvoljena žalba.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Filmska potjera u Podgorici: Vozio pod dejstvom droge, bježao policiji, u autu mu pronašli 26 kg marihuane

Po nalogu tužioca uhapšen

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su juče, po nalogu državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, uhapsili P.G (24) iz Tuzi koji je, upravljajući vozilom pod dejstvom opojnih droga, prekoračilo dozvoljenu brzinu, a potom se dao u bjekstvo.

„Naime, službenici Stanice policije za bezbjednost saobraćaja su, vršeći kontrolu u naselju Tuški put, pokušali da zaustave vozilo marke „Mercedes“ beranskih registarskih oznaka zbog prekoračenja maksimalne dozvoljene brzine. Međutim, vozač se nije zaustavio na izdat znak „stop“, već je nastavio kretanje. Nakon kraće potjere vozilo je sustignuto i zaustavljeno u naselju Stari Aerodrom, gdje je utvrđeno da je njime upravljao P.G. (24) iz Tuzi, za kojeg je testiranjem potvrđeno da je vozilom upravljao pod dejstvom kokaina i marihuane“, kažu iz policije.

Izvršenim pretresom vozila pronađeno je 25 PVC pakovanja sa oko 26 kilograma opojne droge marihuane, dodaje policija.

„Po nalogu državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, P.G. je lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga i on će danas biti sproveden nadležnom tužiocu na dalje postupanje“, zaključuje se u saopštenju UP.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije