PROMO
AKTIVISTA RAFET MULIĆ:
Problemi RE zajednice se rješavaju sporo, ali ima napretka
„Proces integracije Roma u opštini Bijelo Polje uopšte, traje dugo i zahtjeva mnogo strpljenja, a promjene su relativno male, ali se sa sigurnošću može reći da je u poslednjih godinu dana bilo pozitivne promjene u oblastima zapošljavanja, obrazovanja i zdravstva“

Aktivista u RE zajednici, Rafet Mulić smatra da se proces integracije RE zajednice u bjelopoljskoj opštini odvija sporo, ali naglašava, da može primijetiti i napredak.
„Svaki proces, pa i proces integracije Roma u opštini Bijelo Polje uopšte, traje dugo i zahtjeva mnogo strpljenja, a promjene su relativno male, ali se sa sigurnošću može reći da je u poslednjih godinu dana bilo pozitivne promjene u oblastima zapošljavanja, obrazovanja i zdravstva, kada je u pitanju integracija lokalne romske zajednice. Naime, kada je u pitanju zapošljavanje, primijetno je povećan broj dugoročno zaposlenih Roma, a posebno sezonski zaposlenih i kroz javne radove“, kazao je Rafet Mulić aktivista u RE zajednici.

Foto: MMNE
On naglašava da je i ove godine, za samo prva dva mjeseca 2024. bilo nekoliko dugoročnih zapošljavanja RE populacije.
Dodaje sa su pripremi i planovi za sezonsko zapošljavanje.
Projekat „Sve o RE“ realizuje NVO Multimedial Montenegro (MMNE) uz finansijku podršku Ministarstva ljudskih i manjskih prava.
PROMO
Kroz edukaciju do sigurnijeg digitalnog okruženja za mlade
„Uspio sam da bolje razumijem sigurnost na internetu. Značajno je što smo naučili kakve lozinke treba da postavimo, ali i gdje da se obratimo u slučaju nasilja ili zlostavljanja“, istakao je jedan od učenika

Kroz predavanja o digitalnoj sigurnosti koja su održana u srednjim školama u Bijelom Polju, Beranama i Mojkovcu, učenici su imali priliku da nauče kako da prepoznaju prijetnje u online prostoru, zaštite svoje podatke i pravilno reaguju u rizičnim situacijama.
Nakon predavanja, učenici ističu da su stekli konkretnija znanja o zaštiti ličnih podataka, ali i o tome kome mogu da se obrate u slučaju problema na internet.
„Uspio sam da bolje razumijem sigurnost na internetu. Značajno je što smo naučili kakve lozinke treba da postavimo, ali i gdje da se obratimo u slučaju nasilja ili zlostavljanja“, istakao je jedan od učenika.
Poseban fokus bio je na prepoznavanju svakodnevnih digitalnih prijetnji, koje često prolaze neprimijećeno, ali mogu imati ozbiljne posljedice.
„Mnoge poruke koje su nam djelovale banalno zapravo nas mogu ugroziti. Shvatili smo da ništa na internetu nije potpuno anonimno i da ono što mislimo da smo obrisali, ipak ostaje.
“Učenici naglašavaju i značaj razvijanja digitalnih navika koje podrazumijevaju odgovorno ponašanje, uključujući korišćenje sigurnijih lozinki i oprez pri komunikaciji.
„Naučili smo da koristimo duže fraze kao lozinke i da ne nasjedamo na poruke koje izgledaju predobro da bi bile istinite, jer su upravo to najčešće zamke”, dodaju učenici.
Ova tema je prepoznata kao izuzetno važna među učenicima, koji ističu da bi voljeli da se ovakva predavanja organizuju još češće.
*Projekat „Klik za mlade“ sprovodi uz podršku Evropske unije i NVO Centar za građansko obrazovanje, uz doprinos Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija.#promosadrzaj
PROMO
U poliklinici AK medica iz Bijelog Polja ordiniraju stručni doktori iz regiona
U poliklinici AK MEDICA – Bijelo Polje, u subotu, 4. aprila, ordinira dr Stefan Stojković, specijalista interne medicine i subspecijalista gastroenterohepatologije iz Kliničkog centra Srbije.

Svakom pacijentu je obezbijeđen stručan i individualizovan pristup, uz primjenu savremenih dijagnostičkih metoda i personalizovane terapije za liječenje bolesti digestivnog trakta.
Gastroenterohepatološke usluge u poliklinici AK MEDICA:
· Gastroenterohepatološki pregled
· Ultrazvuk abdomena
· Endoskopski pregledi sa ili bez analgosedacije: gastroskopija i kolonoskopija
Za više informacija posjetite ZU POLIKLINIKA “AK MEDICA”, koja se nalazi u centru Bijelog Polja, na adresi Ul. Voja Lješnjaka br. 47 ili putem kontakt telefona: +382 68 955 555.
Stručnost i posvećenost – temelj dobrog zdravlja.



PROMO
Oglas za posao: Kompaniji „U-Save Rent a Car“ potrebni rent-a-car agent, biznis analitičar i agent korisničke podrške
Prijave slati na mejl: office@greenmotion.me

Postani dio U-Save Rent a Car tima!
U-Save Rent a Car je globalni brend sa tradicijom dužom od 40 godina. U Crnoj Gori, kompanija DIZ PLUS DOO je nosilac ove franšize i uspješno posluje više od 10 godina u opštinama Tivat i Podgorica. U DIZ PLUS DOO vjerujemo da uspjeh nastaje kada se spoje profesionalnost, odgovornost i timski duh. Naš cilj je da kroz saradnju sa svjetski poznatim brendom U-Save ponudimo radno okruženje koje inspiriše, podržava razvoj i nagrađuje trud.
U nastavku su ukratko predstavljene trenutno otvorene pozicije za posao:
– Rent-a-Car Agent (mjesto rada Podgorica i Tivat)
Uslovi: poznavanje engleskog jezika, vozačka dozvola B kategorije, poznavanje rada na računaru
Opis pozicije: Izdavanje i prijem vozila, rad sa klijentima, rezervacije i prodaja usluga
– Biznis analitičar (mjesto rada Podgorica, uz mogućnost rada i na daljinu)
Uslovi: Min. 1 godina iskustva u analizi cijena, tržišta, poznavanje Excel (pivot, VLOOKUP), engleski jezikOpis: Formiranje cijena, analiza tržišta i tražnje, izrada izvještaja.
– Agent korisničke podrške (mjesto rada Podgorica)
Uslovi: Engleski jezik, rad na računaru, svako znanje dodatnog stranog jezika je prednost, vozacka dozvola B kategorije
Opis: Komunikacija sa klijentima, pružanje informacija klijentima o uslugama, administracija, direktna prodaja usluga na šalteru poslovnice
Prijave slati na: office@greenmotion.me
Ako želiš dinamičan posao sa stimulativnom zaradom, mogućnošću napredovanja i brojnim benefitima – pridruži nam se!
HRONIKA4 дана ranijeJake policijske snage na aerodromu u Tivtu: Zabranjen ulaz u zemlju grupi koja je došla iz Beograda, sumnja se na hibridno djelovanje
DRUŠTVO3 дана ranijeGranična policija Srbije vratila crnogorske državljane sa prelaza Gostun i Dračenovac
HRONIKA3 дана ranijeBrutalno pretučen odbornik koalicije „Za budućnost Podgorice“ Milivoje Brković
HRONIKA1 дан ranijeUmalo tuča u sudnici između Dritana Abazovića i Ranka Ubovića
DRUŠTVO2 дана ranijeNikšićani blokirali granicu na Jabuci: Satima zarobljeni u kolonama, traže jednak tretman
HRONIKA1 дан ranijePolicija ispituje incident u blizini škole: 14-godišnji dječak nakon sukoba sa vršnjakom odveden automobilom













