Connect with us

DRUŠTVO

CRMNIČANI NAJAVILI ZA 13. JUL

Sjutra blokada tunela Sozina

Građani protest organizuju zbog neispunjenja zahtjeva upućenog “Monoteputu” za oslobođenje plaćanja putarine stanovnika ovog područja

U subotu, 13. jula, u Virpazaru (Orahovo), kod “Kalamper” benzinske pumpe, od 10 do 12 sati, prijavljeno je okupljanje građana MZ Crmnica. Potpuna blokada puteva trajaće od dvadeset minuta do pola sata, nakon čega će blokirati samo put kroz tunel “Sozina”.

“Mještani planiraju kompletnu blokadu svih puteva na tom području najduže pola sata, a potom će se povući ka tunelu i blokirati prolaz kroz ‘Sozinu’. Želimo da obavijestimo građane da u tom terminu ne planiraju putovanje, ili da, u slučaju da ga ne mogu odgoditi, koriste put preko Sutormana”, saopšteno je Radio Baru i Bar Infu iz policije.

Podsjetimo, Crmničani protest organizuju zbog neispunjenja zahtjeva upućenog “Monoteputu” za oslobođenje plaćanja putarine stanovnika ovog područja.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

DRUŠTVO

Mnistarstvo prosvjete donijelo odluku: Žene u prosvjeti dobijaju naknadu u iznosu od 100 eura za 8. mart

Kako je objavljeno na Facebook stranici Prosvjetni radnici Crne Gore, ova odluka predstavlja znak pažnje i priznanja za doprinos koji žene daju obrazovanju, vaspitanju i razvoju budućih generacija

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija na čijem je čelu Anđela Jakšić Stojanović donijelo je odluku da ove godine, povodom 8. marta – Međunarodnog dana žena, svim zaposlenim ženama u obrazovno-vaspitnim ustanovama bude isplaćena jednokratna novčana naknada u iznosu od 100 eura.

Kako je objavljeno na Facebook stranici Prosvjetni radnici Crne Gore, ova odluka predstavlja znak pažnje i priznanja za doprinos koji žene daju obrazovanju, vaspitanju i razvoju budućih generacija.

Da obrazovno-vaspitne ustanove ne bi snosile troškove ove isplate iz sopstvenih sredstava, Ministarstvo će, kako navode, obezbijediti budžetska sredstva i prenijeti ih na račune ustanova, u skladu sa dostavljenim spiskovima zaposlenih.

Od ustanova je zatraženo da dostave skenirane spiskove sa ukupnim brojem zaposlenih žena, koji treba da budu zavedeni i potpisani od strane ovlašćenog lica.

Iz Ministarstva su takođe pozvali uprave ustanova da o ovoj odluci informišu kolektive, uz čestitke svim zaposlenim ženama povodom predstojećeg praznika.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Građani Crne Gore bezbjedno stigli iz Dubaija na tivatski aerodrom

“Na letu su, osim crnogorskih, bili i državljani Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Italije, Grčke, Sjedinjenih Američkih Država, Turske i Južnoafričke Republike”, kazali su iz MVP-a

Foto: Mediabiro

Avion sa 138 putnika, koji je jutros poletio iz Dubaija, sletio je na Aerodrom Tivat, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP).Iz MVP-a su, u objavi na mreži Iks, naveli da je evakuacioni let iz Dubaija uspješno realizovan.

„Na letu su, osim crnogorskih, bili i državljani Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Italije, Grčke, Sjedinjenih Američkih Država, Turske i Južnoafričke Republike”, kazali su iz MVP-a.

Let je, podsjećaju, organizovan zahvaljujući koordinaciji crngorske Vlade, aviokompanije Flydubai i Ambasade Crne Gore u Abu Dabiju.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Vatrogasci spasili ženu iz Morače

Spašena je mlađa ženska osoba u Podgorici, ispod Visećeg mosta, iz rijeke Morače

Foto: Dan

Brzom reakcijom Službe zaštite i spasavanja, spašena je mlađa ženska osoba u Podgorici, ispod Visećeg mosta, iz rijeke Morače, kazao je Portalu RTCG komandir Službe zaštite i spasavanja Nikola Bojanović.

Kako je naveo, sve se desilo oko 21 sat.

„Po zaprimanju prijave uputili smo dva vozila sa osam vatrogasaca i treće vozilo koje je krenulo sa čamcem u koliko bude bilo potrebe za njegovim angažovanjem. Ali brzom reakcijom i našim timom za alpinizam koji su se spustili do same vode uspjeli su da spasu ženu“, rekao je Bojanović.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije