Connect with us

DRUŠTVO

U BOSNI I HERCEGOVINI

Snažan zemljotres odnio prvu žrtvu: Preminula 28-godišnja djevojka

Djevojka je u teškom stanju prevezena u mostarsku bolnicu. Više osoba je sinoć lakše povrijeđeno

Foto: Denis Kapetanovic/Pixsell

Djevojka E.S. (28) iz Stoca preminula je od posljedica povreda zadobijenih od posljedica zemljotresa koji je sinoć pogodio Bosnu i Hercegovinu.

Tu informaciju potvdio je iz kantonalne bolnice Safet Mujić za portal „Avaza“.

Portal Bljesak.info objavio je da je djevojka zadobila teške povrede kada se na porodičnu kuću obrušila ogromna stijena usljed zemljotresa, dok su njeni roditelji lakše povrijeđeni.

Ona je u teškom stanju prevezena vozilom Hitne pomoći u mostarsku bolnicu.

Cigle na ulicama Mostara nakon što je jak potres pogodio BiH/Foto: Denis Kapetanovic/PIXSELL

U zemljotresu je na području Stoca, kako je za Bljesak.info, saopšteno u tamošnjem Domu zdravlja lakše povrijeđeno više osoba.

Epicentar zemljotresa jačine 5,7 stepeni Rihtera bio je 15 kilometara sjeveroistočno od Ljubinja (Bosna i Hercegovina).

Osim u Bosni i Hercegovini, podrhtavanje tla se osjetilo u Crnoj Gori, Hrvatskoj, Srbiji, Albaniji, Sjevernoj Makedoniji, Kosovu, Italiji i Sloveniji.

DRUŠTVO

Porodica pacijenta iz Ulcinja se zahvalila Kliničkom centru u Beranama: Naša velika zahvalnost dr Aleksandru Baboviću, Acu Radojeviću i kompletnom osoblju

„Znajući koliko je posao ljekara i medicinskog osoblja težak rijetko se sreću takvi ljudi. Ovo je jedini način da im porodica Batrićević iz Ulcinja, izrazi zahvalnost. Iako tvrde da samo rade svoj posao. Zaista rade srcem. Na odjeljenju atmosfera, u svim smjenama, odiše jedinstvom, redom i pažnjom prema pacijentima“

Babović i Radojević

Zbog dužeg čekanja u Kliničkom centru Crne Gore na kateterizaciju srca pacijenta iz Ulcinja u trećoj životnoj dobi su početkom juna primili u Kliničko-bolnički centar Berane. Iskustvo sa medicinskim timom za koronarografiju i nakon ove invanzivne metode podijelila je za Primorski portal kćerka pacijenta, Marija Batrićević, uz veliku zahvalnost Kliničko-bolničkom centru Berane.

„Želim da izrazim našu veliku zahvalnost načelniku odjeljenja dr Aleksandru Baboviću na visokom stepenu profesionalnosti, ljudskosti, kao i osoblju cijelog odeljenja.

Naročito, Acu Radojeviću da se zahvalim na trudu, brizi koju je pokazao prema mom ocu i meni kao pratiocu. Znajući koliko je posao ljekara i medicinskog osoblja težak rijetko se sreću takvi ljudi. Ovo je jedini način da im porodica Batrićević iz Ulcinja, izrazi zahvalnost.

Ljekari u Kliničko-bolničkom centru Berane, medicinski tehničari i sestre, tvrde da samo rade svoj posao. Zaista rade srcem.

Na odjeljenju atmosfera, u svim smjenama, odiše jedinstvom, redom i pažnjom prema pacijentima. S ljubavlju rade svoj posao.

Javno izneseneno iskustvo je mali doprinos za veliki trud zaposlenih u Kliničko-bolničkom centru Berane, za moralnu nagradu i javnu pohvalu“, navela je Batrićević, kćerka pacijenta koji je u ovoj zdravstvenoj ustanovi boravio tri dana početkom juna.

Podsjetimo, početkom aprila prošle godine, u u Kliničko bolničkom centru u Beranama, prvi put je izvedena koronarografija, kod pet pacijenata. U savremenoj angio sali, kardiološke intervencije uradio je doktor Siniša Dragnić iz Kliničkog centra sa kolegama iz Berana. Do proljeća prošle godine, su se takve intervencije radile samo u Kliničkom centru Crne Gore u Podgorici, pa je otvaranje sale na sjeveru, značajno smanjilo liste čekanja.

Izvor: Primorski portal

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Beranka Seka Spalević – Jokić našla novčanik sa 20.000 eura i vratila ga vlasniku

U marketu Idea u Polimskoj ulici u Beranama, gdje je Seka zaposlena

Foto: Privatna arhiva

Beranka Seka Spalević – Jokić našla je u petak u marketu Idea u Polimskoj ulici u Beranama, gdje je zaposlena, novčanik u kome je bilo 20.000 eura sa ličnim dokumentima vlasnika.

Ona je novčanik vratila mladiću koji je tog dana trgovao u marketu.

Častan gest naše sugrađanke za svako poštovanje.

Piše: Berane online

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Počela naplata ulaska na ostrvo Ada Bojana

„Od 1. jula do 15. septembra cijena će biti dva eura po satu do 18 časova, dok od 18 do sedam sati ujutru cijena će biti euro po satu“

Izvršni direktor HTP „Ulcinjska rivijera“ Armend Mila saopštio je da je počela naplata ulaska na ostrvo Ada Bojana.

Kako je kazao, cijena po satu je jedan euro, maksimalnih 10 eura dnevno, do 30. juna.

„Od 1. jula do 15. septembra cijena će biti dva eura po satu do 18 časova, dok od 18 do sedam sati ujutru cijena će biti euro po satu. Što se tiče vlasnika kuća – svaka kuća ima pravo na dvije registarske oznake, za dvoje vozila, a ukoliko rentiraju kućice, gosti će plaćati dnevnu kartu u iznosu od 10 eura“, saopštio je Mila, prenosi Dan.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije