Connect with us

HRONIKA

SLUŽBENIK BARSKE CARINSKE ISPOSTAVE

Uhapšen carinik, navodni član kriminalne organizacije Miloša Medenice

Akciju hapšenja izveli su službenici Sektora za borbu protiv kriminala

Službenik barske carinske ispostave uhapšen je zbog sumnje da je bio član kriminalne organizacije koju je organizovao Miloš Medenica, javlja Televizija Vijesti.

Akciju hapšenja izveli su službenici Sektora za borbu protiv kriminala.

Akcija se nastavlja.

HRONIKA

Policija rasvijetlila teško ubistvo u pokušaju u Podgorici: Uhapšen osumnjičeni

„D.M. je kako se sumnja, 19. aprila u navedenom vremenskom periodu, na raskrsnici Ulice Marka Miljanova i Bulevara Ivana Crnojevića, nakon što su oštećena lica izašla iz jednog ugostiteljskog objekta, blokirao put svojim vozilom. Nakon što su oštećeni izašli iz svog vozila D.M. je ka njima ispalio više hitaca od kojih su oštećeni zadobili povrede u predjelu nogu, nakon čega se udaljio sa lica mjesta“

Ilustracija, Foto: Uprava policije

Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica rasvijetlili su teško ubistvo u pokušaju izvršeno na štetu dva lica, i lišili slobode Podgoričanina D.M. (35) osumnjičenog za navedeno krivično djelo i za nedozvoljeno držanje oružja.

Kako navode u saopštenju policije, zbog sumnje da je 19.4.2025. godine oko 3.40 časova u Bulevaru Ivana Crnojevića u Podgorici, izvršio krivična djela teško ubistvo u pokušaju na štetu dva lica i nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija, po nalogu tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, lišen je slobode D.M.(35).

„D.M. je kako se sumnja, 19. aprila u navedenom vremenskom periodu, na raskrsnici Ulice Marka Miljanova i Bulevara Ivana Crnojevića, nakon što su oštećena lica izašla iz jednog ugostiteljskog objekta, blokirao put svojim vozilom. Nakon što su oštećeni izašli iz svog vozila D.M. je ka njima ispalio više hitaca od kojih su oštećeni zadobili povrede u predjelu nogu, nakon čega se udaljio sa lica mjesta“, navode u policiji.

Preduzimajući kriminalističke i policijsko-tužilačke mjere i radnje u kratkom roku je identifikovan D.M, koji je dobrovoljno pristupio prostorijama Odjeljenja bezbjednosti Podgorica, nakon čega je lišen slobode zbog sumnje da je izvršio navedena krivična djela.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Berane: Otac osumnjičen da je za 9.000 eura ugovorio brak za maloljetnu ćerku

Spriječena trgovina maloljetnicom, saopšteno je iz Uprave policije

Pronađena nošnja i novac, Foto: Uprava policije

Službenici beranske i bjelopoljske policije su u koordinaciji sa službenicima Sektora za borbu protiv kriminal (SBPK) – Odsjeka za suzbijanje krivičnih djela trgovine ljudima, krijumčarenja ljudi i ilegalnih migracija spriječili trgovinu maloljetnom djevojčicom i njeno odvođenje iz Crne Gore u cilju sklapanja nedozvoljenog ugovorenog braka, saopšteno je danas iz Uprave policije (UP).

Iz te bezbjednosne institucije su rekli da je uhapšen M.I., otac maloljetne djevojčice, zbog sumnje da je za 9.000 eura ugovorio brak za svoju kćerku.

U saopštenju se dodaje da su policajci Beranama kontrolisali vozilo marke „VW Sharan“, kojim je upravljao M.I.(41) iz Berana, a sa kojim se u vozilu nalazila njegova maloljetna kćerka stara 15 godina, koja se nalazila u vidno uznemirenom stanju.

„Tom prilikom su pregledom u vozilu pronađena i oduzeta punomoćja – saglasnosti za putovanje u inostranstvo od oba roditelja maloljetnice, pasoš i lična karta maloljetnice, novac u iznosu od 1.870 eura, garderoba i lične stvari kao i tradicionalna romska nošnja za mlade“, piše u saopštenju.

Iz UP su dodali da se došlo do osnovane sumnje da je M.I. prethodno ugovorio brak za svoju maloljetnu kćerku, za 9.000 eura, nakon čega je u dogovorenom terminu trebalo da je odveze na teritoriju Bosne i Hercegovine (BiH) i preda budućem svekru iz Njemačke, koji bi je odvezao u Njemačku radi sklapanja braka sa njegovim sinom.

„Oštećeno maloljetno lice je na inicijativu službenika policije zbrinuto na sigurno mjesto u saradnji sa službenicima Centra za socijalni rad. Sa događajem je upoznat tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju po čijem je nalogu I.M. uz krivičnu prijavu lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo trgovina ljudima, na štetu svoje maloljetne ćerke“, piše u saopštenju.

Iz UP su kazali da je za krivično djelo trgovina ljudima Krivičnim zakonikom Crne Gore propisana kazna zatvora u trajanju od najmanje tri do 15 godina, imajući u vidu da šteta nanijeta maloljetnoj osobi predstavlja teži oblik ovog krivičnog djela.

„Imenovani će danas biti sproveden u tužilaštvo na dalju nadležnost i postupanje“, kazali su iz UP.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Rožaje: Uhapšena dvojica mladića iz Srbije od 19 i 17 godina zbog šverca; Jedan pokušao da pobjegne policiji, pa povrijedio nogu

Oduzeta tekstilna roba vrijednosti oko 5.000 eura

Foto: Uprava policije

Granična policija u Rožajama uhapsila je H.I.(19) i sedamnaestogodišnjaka, obojica iz Srbije, zbog sumnje da su pokušali da prokrijumčare tekstilnu robu.

Kako je saopšteno iz Uprave policije, jedan od uhapšenih je pokušao i da pobjegne, ali je tom prilikom povrijedio nogu, zbog čega mu je ukazivana ljekarska pomoć.

Foto: Uprava policije

„Službenici granične policije u Rožajama, su u mjestu Donja Crnca, izvršili kontrolu ATV vozila marke Can-Am, bez registarskih oznaka, koje je naišlo iz pravca Srbije. Prilikom zaustavljanja, jedno od dva lica koja su se nalazila na vozilu je pokušalo da se udalji sa lica mjesta, te je tom prilikom zadobilo povredu noge, nakon čega je isti odveden na ukazivanje ljekarske pomoći. Pomenutim vozilom je upravljao maloljetnik star 17 godina, iz Srbije, dok se na mjestu suvozača nalazilo H.I.(19) takođe državljanin Republike Srbije“, saopšteno je iz policije.

Pregledom vozila na zadnjem dijelu, kako se dodaje, pronađeno je šest pvc kesa sa većom količinom tekstilne robe vrijednosti oko 5.000 eura.

Foto: Uprava policije

„Nakon sprovedene kriminalističke obrade u saradnji sa službenicima Odjeljenja bezbjednosti Rožaje, a po nalogu tužioca, lica su lišena slobode zbog sumnje da su izvršili krivično djelo krijumčarenje“, piše u saopštenju.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije