Connect with us

HRONIKA

PO NALOGU SDT

Uhapšen policajac i još tri osobe zbog krijumčarenja 2.563 kg kokaina

Specijalno policijsko odjeljenje jutros je uhapsilo četri osobe, među kojima i jednog policajca, zbog sumnje da su učini krivično djelo stvaranja kriminalne organizacije i krijumčarenja opojnih droga

Po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, Specijalno policijsko odjeljenje jutros je uhapsilo četri osobe, među kojima i jednog policajca, zbog sumnje da su učini krivično djelo stvaranja kriminalne organizacije i krijumčarenja opojnih droga.

Kako je saopšteno iz SDT-a po njihovom nalogu Specijalno policijsko odjeljenje jutros je lišilo slobode crnogorske državljane M.B., N.B., N.N. i Z.K., službenika policije i protiv njih, ali i protiv još dvije osobe će podnijeti krivičnu prijavu, zbog osnova sumnje da su učinili krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije i produženo krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.

„Iz dokaza koje je prikupilo Specijalno državno tužilaštvo, u saradnji sa Specijalnim policijskim odjeljenjem, a uz pomoć Nacionalne kriminalističke agencije Ujedinjenog kraljevstva (NCA) i Agencije Evropske unije sa saradnju organa za sprovođenje zakona – EUROPOL, proizilazi da su lica lišena slobode, sa jednim, koji je na izdržavanju kazne i jednim za kojim se traga, tokom 2020. i 2021. godine, postali članovi kriminalne organizacije formirane radi krijumčarenja opojnih droga, pa su, u više navrata, djelujući u okviru kriminalne organizacije, prokrijumčarili ukupno 2.563 kg kokaina i 59 kg metamfetamina, brodovima od Južne Amerike do Evrope i od Evrope do Australije“, saopštio je državni tužilac i portparol SDT-a Vukas Radonjić.

Kako navodi, u toku je i pretresanje stanova i drugih prostorija uhapšenih, na više lokacija, radi pronalaska i drugih dokaza i tragova krivičnih djela.

„Lišeni slobode će, u zakonskom roku, biti sprovedeni u Specijalno državno tužilaštvo, radi saslušanja u svojstvu osumnjičenih“, saopštio je Radonjeć.

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

HRONIKA

Za vikend uhapšeno 80 vozača: Vozili pijani, drogirani, počinjeni i drugi teži prekršaji

U saopštenju policije se navodi da su službenici saobraćajne policije izdali 1,26 hiljada prekršajnih naloga učesnicima u saobraćaju, podnijeli 187 prekršajnih prijava i privremeno oduzeli devet pari registarskih oznaka

U Crnoj Gori je za vikend uhapšeno 80 vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola ili droge, kao i zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, saopšteno je iz Uprave policije.

Iz policije su rekli da je od petka do danas evidentirano 50 saobraćajnih nezgoda u kojima je 11 osoba teže povrijeđeno, a 16 lakše.

U saopštenju se navodi da su službenici saobraćajne policije izdali 1,26 hiljada prekršajnih naloga učesnicima u saobraćaju, podnijeli 187 prekršajnih prijava i privremeno oduzeli devet pari registarskih oznaka.

„Od ukupnog broja uhapšenih osoba, 43 vozača su uhapšena zbog vožnje pod dejstvom alkohola, 21 zbog vožnje pod dejstvom droga i 16 zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima“, kaže se u saopštenju.

Navodi se da je najviše osoba uhapšeno u Podgorici – 28, zatim u Nikšiću osam, Bijelom Polju sedam, Budvi i Herceg Novom po pet vozača.

Iz policije su podsjetili da je od 9. maja do 15. septembra na snazi Naredba o privremenoj zabrani saobraćaja teretnih vozila, autobusa i kampera na pojedinim dionicama puteva u Crnoj Gori.

Oni su apelovali na vozače koji upravljaju tim kategorijama vozila da se upoznaju sa tekstom Naredbe i poštuju ograničenja.

„Uprava policije nastavlja sa planskim lokalnim i nacionalnim akcijama u sklopu pojačane kontrole učesnika u saobraćaju, sa posebnim akcentom na kontrolu motociklista i motocikala, kao i mladih vozača“, kaže se u saopštenju.

Iz policije su apelovali na vozače da poštuju saobraćajne propise i vode računa o tehničkoj ispravnosti vozila, imajući u vidu opasnosti od saobraćajnih nezgoda izazvanih istim, kao i zakonskih sankcija koje se odnose na upravljanje putničkim vozilima i motociklima bez odgovarajuće važeće dokumentacije ili opreme.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Pucnjava u Siti kvartu: Ranjen Igor Nedović

Iz policije su kazali da je prijavljena upotreba vatrenog oružja u ugostiteljskom objektu u naselju Siti kvart na štetu jednog lica

Foto: Screenshot

Podgoričanin Igor Nedović ranjen je u pucnjavi koja se danas dogodila u Siti kvartu kod kafića Doppio u Podgorici, saznaje Portal RTCG iz Uprave policije.

Iz policije su kazali da je prijavljena upotreba vatrenog oružja u ugostiteljskom objektu u naselju Siti kvart na štetu jednog lica.

Ulica Pera Šoća je blokirana.

Policija je na licu mjesta.

Nastavite sa čitanjem

HRONIKA

Opljačkana zlatara u Podgorici: Dvije osobe biber sprejem poprskale radnice

U toku je uviđaj

Foto: Luka Zeković

Zlatara Mikel, u Ulici Miljana Vukova u Podgorici, opljačkana je danas, saznaju Vijesti nezvanično.

Prema istim informacijama dvije osobe su biber sprejem poprskale radnice u zlatari i ukrale veću količinu zlata.

Foto: Luka Zeković

Prema nezvaničnim informacijama Vijesti, Odjeljenje bezbjednosti Podgorica obaviješteno da je iz jedne zlatare ukradena veća količine nakita.

„O događaju je obaviješteno tužilaštvo i preduzimaju se dalje aktivnosti na pronalasku izvršilaca i utvrđivanju svih okolnosti događaja“, rečeno je Vijestima.U toku je uviđaj.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije