HRONIKA
AKCIJA SPO I SDT
Uhapšeni bivši komandir podgoričke policije, Šarićev tjelohranitelj…, za jednim inspektorom se traga
Bajčeta je bivši tjelohranitelj Duška Šarića, rođenog brata navodnog šefa balkanskog narko kartela Darka Šarića

Nekadašnji komandir podgoričke policije Ivan Stamatović uhapšen je u akciji Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) kojom rukovodi Specijalno državno tužilaštvo (SDT), dok inspektori i dalje tragaju za njegovim suspendovanim kolegom Nebojšom Bugarinom.
Stamatović je radio u sektoru kojim je rukovodio bivši pomoćnik direktora Uprave policije Zoran Lazović.
Među uhapšenima su i bivši policijski specijalac Vladimir Bajčeta i službenik Uprave policije Milan Popović, koji je radio u kotorskoj policiji.
Bajčeta je bivši tjelohranitelj Duška Šarića, rođenog brata navodnog šefa balkanskog narko kartela Darka Šarića.
Službenici Specijalnog policijskog odjeljenja, prema istim informacijama, tu operaciju sprovode na teritoriji Podgorice, Cetinja i Kotora.
Uhapšene sumnjiče da su blisko sarađivali sa kavačkim kriminalnim klanom.
U istoj akciji prije dva dana uhapšen je službenik Potražne jedinice policije Goran Stojanović.
„Na udaru istražitelja su oni za koje se sumnja da su preko Sky aplikacije ostvarivali nedozvoljene kontakte“, rekao je juče izvor Vijesti.
Policija je pretresla kuće uhapšenih kolega.
Prema saznanjima Vijesti među uhapšenima je i više biznismena bilskih kavačkom kriminalnom klanu.
Predmeti u kojima se očekuje hapšenje nekoliko policajaca, formirani su nakon što je SDT-u iz Europola stigla poslednja isporuka transkripata razgovora vođenih preko kriptovane aplikacije.
HRONIKA
Uhapšeni Novopazarci od 21, 18 i 20 godina u Ulcinju: Osumnjičeni da su nožem pokušali da ubiju državljane Azerbejdžana
E.C (21), T.M. (18) i A.K.(20) uhapšeni su u Donjem Štoju

Tri osobe iz Novog Pazara, u Srbiji – E.C (21), T.M. (18) i A.K.(20), uhapšene su zbog sumnje da su sinoć nožem pokušali da ubiju državljane Azerbejdžana A.M (34) i Dž.A. (39) u Ulcinju, saopšteno je danas iz Uprave policije (UP).A.M. i Dž.A., ranjeni su sinoć u Ulcinju, a prema saznanjima Vijesti, napad se dogodio u stanu nadomak Velike plaže, u kom su A.M. i Dž.A. izbodeni nožem.
„U nastavku aktivnosti koje su sinhronizovano i koordinirano sproveli službenici Regionalnog centra bezbjednosti Jug, Odjeljenja bezbjednosti Bar i Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj, kao hitne mjere na rasvjetljavanju teškog ubistva u pokušaju u kojem su povrede upotrebom noža zadobili A.M (34) i Dž.A. (39), državljani Azejrbedžana, a koje mjere su preduzimane tokom cijele noći na prikupljanju i dokazivanju relevantnih činjenica, identifikovana su, locirana i lišena slobode tri lica za koja se sumnja da su izvršila ovo krivično djelo – E.C (21), T.M. (18) i A.K.(20) iz Novog Pazara“, ističe se u današnjem saopštenju UP.
Iz te institucije su dodali da su Novopazarci uhapšeni jutros oko pet časova i 45 minuta u objektu u naselju Donji Štoj.
„Nakon preduzetih mjera prvog zahvata i izvršenog uviđaja od strane Višeg državnog tužioca iz Podgorice, službenci Regionalnog centra bezbjednosti Jug su preduzeli brojne operativno taktičke mjere i radnje. Efikasnom koordinacijom i usmjeravanjem policijskih službenika na osnovu obavještajnih i prikupljenih saznanja, mapiranjem i pregledom većeg broj nadzornih kamera, pregledom užeg i šireg lica mjesta, uspostavljenom blokadom užeg i šireg područja, kao i pojačanom graničnom konrolom od strane službenika Sektora granične policije, stvoreni su uslovi da brzom intervencijom policijskih službenika Regionalnog centra bezbjednosti Jug osumnjičena lica budu identifikovana, locirana a potom oko 05.45 časova lišena sloboda u jednom objektu u naselju Donji Štoj“, piše u saopštenju.
Iz UP su rekli i da su obezbijeđeni dokazi koji upućuju na sumnju da su osumnjičeni, sinoć, u jednom stanu u Ulcinju, kao saizvršioci, počinili krivično djelo teško ubistvo u pokušaju na štetu navedena dvije oštećene osobe.
„Tri osumnjičena lica će, u zakonom predviđenom roku, uz krivičnu prijavu biti privedena državnom tužiocu u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici“, kazali su iz UP.
Iz UP su kazali da zahvaljuju „građanima Ulcinja koji su bili veoma kooperativni i koji su policijskim službenicima stavili na raspolaganje dostupne tehničke uređaje, kako bi policijski službenici u realnom vremenu izvršili postavku službe i hitne mjere potjere za osumnjičenim licima“.
HRONIKA
Ulcinj: Dvije osobe izbodene nožem nakon tuče
Kako se navodi, riječ je o stranim državljanima

Dvije osobe povrijeđene su u napadu nožem do kojeg je večeras došlo na Bulevaru Teuta u Ulcinju.
Kako nezvanično saznaje RTCG, napadu je prethodila tuča.
Stepen zadobijenih povreda za sada nije poznat.
Kako se navodi, riječ je o stranim državljanima.
Na licu mjesta su pripadnici Uprave policije.
Uviđaj je u toku.
HRONIKA
Poginula jedna osoba u saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Nikšić – Vilusi
Saobraćaj se odvija u jednom smjeru naizmjenično, nakon što je bio u prekidu

U saobraćajnoj nesreći koja se jutros dogodila u mjestu Trubjela, na magistralnom putu Nikšić – Vilusi, poginula je jedna osoba.

To je Vijestima rečeno iz policije u Nikšiću.
Prema istim informacijama, u nesreći su učestvovali teretno i dva putnička vozila.
Saobraćaj se odvija u jednom smjeru naizmjenično, nakon što je bio u prekidu.

Na licu mjesta su policija, vatrogasci i hitna pomoć.
- HRONIKA3 дана ranije
Poginula jedna osoba u saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Nikšić – Vilusi
- HRONIKA1 дан ranije
Ulcinj: Dvije osobe izbodene nožem nakon tuče
- DRUŠTVO2 дана ranije
Počela naplata ulaska na ostrvo Ada Bojana
- DRUŠTVO18 сати ranije
Beranka Seka Spalević – Jokić našla novčanik sa 20.000 eura i vratila ga vlasniku
- DRUŠTVO3 дана ranije
Zbog dvogodišnjih radova na putu Berane – Bijelo Polje stanovnici prijete blokadom: „Ljeto ćemo provesti u prašini… Postaviti što prije prvi sloj asfalta“
- DRUŠTVO2 дана ranije
Vesni Medenici pozlilo u sudnici: „Meni je ovaj diskus nenajavljen iskočio“