Veliki uspjeh: Čak petorica mladih talentovanih fudbalera iz Berana potpisala ugovore za prvoligaše iz Crne Gore i Srbije

Petorica mladih fudbalera iz Berana potpisala su ugovore za prvoligaške timove iz Crne Gore i Srbije.

U pitanju su Luka Rmuš, Balša Davidović, Bogdan Fatić, Viktor Kuč i Martin Kljajić.

17-godišnji Luka Rmuš koji igra na poziciji veznog igrača potpisao je za Sutjesku iz Nikšića.

Luka Rmuš

Bio je prvi strijelac kadeta i omladinaca FK Berane. Postigao je ukupno 12 golova, 11 za kadete i jedan za omladince. Debitovao je za prvu ekipu Berana i za reprezentaciju Crne Gore.

Najmlađi od njih 15-godišnji Balša Davidović (golman) potpisao je za Stari aerodrom iz Podgorice.

Balša Davidović

Debitovao je za reprezentaciju Crne Gore u svom uzastu.

Odlični golman, Martin Kljajić (15) u narednoj sezoni braniće boje fudbalskog kluba Sutjeska.

Martin Kljajić

Njihov kolega, 17-godišnji Bogdan Fatić ubuduće će braniti za podgoričku Budućnost.

Bogdan Fatić

Po ocjenama stručnjaka Davidović, Kljajić i Fatić su među najtalentovanijim čuvarima mreže u državi.

18-godišnji Viktor Kuč koji igra na poziciji krilnog napadača potpisao je za srpskog prvoligaša, FK Trayal iz Kruševca. Postigao je dva gola za prvu tim Berana i tri za omladince.

Viktor Kuč

Svoje oduševljenje nisu krili ovi mladi i talentovani igrači u razgovoru za Portal Berane online kojima je ovo prvi ugovor ovog tipa.

„Povjerenje koje nam je ukazano u vidu ugovora predstavlja za nas ogromnu čast i zadovoljstvo“, zajednički su ocijenili.

I ovaj put se pokazalo da je Berane rasadnik talentovanih fudbalera na čemu bi mogle da pozavide i mnogo veće sredine.

Piše: Berane online

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

SPORT

Italijanski vaterpolista Mateo Joki Grata posjetio Sjevernu fudbalsku regiju: „Berane je moja druga kuća“

Poznati italijanski vaterpolo reprezentativac, inače rođeni Beranac, zahvalio se na pozivu i poklonu u nadi da će fudbal na sjeveru i u Crnoj Gori napredovati i dostići kvalitet kao u Italiji

Sjevernu fudbalsku regiju u Beranama posjetio je italijanski reprezentativac u vaterpolu Mateo Joki Grata, a na poziv dugogodišnjeg sportskog radnika i prijatelja Ranka Stijovića.

Kao rođeni Beranac izrazio je zahvalnost svom prijatelju Stijoviću na pozivu i poklonu u nadi da će fudbal na sjeveru i u Crnoj Gori napredovati i dostići kvalitet kao u Italiji.

„Berane je moja druga kuća. Ja sam ovdje rođen. Cijenim to što pratite i podržavate moju karijeru i to me motiviše da u budućnosti nastavim istim tempom i da nižem slične rezultate. Hvala vam puno“, kazao je Joki Grata.

Nastavite sa čitanjem

SPORT

Crnogorski fudbaleri pokazali kvalitet: Jovetić i drugovi dali sve za pobjedu, za svog Matiju Šarkića, ali nisu uspjeli da savladaju Vels u Nikšiću

Crnogorski fudbaleri su doživjeli dvostruki šok za samo dva i po minuta, zatim pokazali da imaju dostojanstvo i ponos, da imaju i energiju i kvalitet, ali nije bilo dovoljno da se vrate i da naprave čudesan preokret.

A mogli su i zaslužili su ga – u premijernom meču u Nikšiću, u lijepom navijačkom i kišnom ambijentu.

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Velsa sa 2:1 u 2. kolu grupe 4 B Lige nacija, nakon što su tokom prva tri minuta dva puta vadili loptu iz svoje mreže.

Nisu Stevan Jovetić i drugovi, iako veoma oslabljeni, „potonuli“ u kišnoj noći, dali su sve za pobjedu, za svog Matiju Šarkića, ali promašili su previše da bi na kraju mogli da se nadaju pobjedi.

„Sokoli“ su pred početak utakmice na teren istrčali u dresovima sa brojem 13 – isti onaj u kojem je Matija Šarkić branio boje Crne Gore.

Vels je poveo čim je krenuo meč kada je nakon greške naše odbrane pogodio Kifer Mur, da bi već nakon tri minuta i evrogola Harija Vilsona semafor kraj Bistrice pokazivao 0:2.

Uslijedila je nakon toga serija promašaja momaka Roberta Prosinečkog, posebno u prvom poluvremenu – Nikola Krstović je šutirao pored gola, Stevan Jovetić je sa centra pogodio prečku, Ben Dejvis spašavao „zmajeve“ sa gol-linije, a bugarski sudija Georgi Kabakov propustio priliku da svira penal za „sokole“…

U nastavku je Vladimir Jovović pogodio stativu, Jovetić nije imao sreće nakon šuta glavom, a Vels imao samo jednu veliku šansu kada je Mur promašio prazan gol…

Mreža Velšana konačno se zatresla u 73. minutu.

Rezervista Marko Bakić je majstorski „izbacio“ Krstović, napadač Leća perfektno dodao do Dritona Camaja, koji nije pogriješio (2:1).

Prosinečki je tada morao da izvede Jovetića, a od tog trenutka kao da je nestalo kretativnosti u igri, a sve su iskoristili Velšani – usporili su igru i sačuvali pobjedu do koje su stigli za tri minuta igre.

SPORT

Crna Gora izgubila od Islanda na startu Lige nacija 2:0

U narednom kolu, naša selekcija u ponedjeljak (20:45) u Nikšiću igra protiv Velsa

Crna Gora je u Rejkjaviku, na startu novog izdanja Lige nacija, izgubila od Islanda 2:0.

Oba pogotka naša selekcija je primila nakon kornera – prvo je Oskarson u 39. minutu savladao Mijatovića, a onda je u 59. minutu stijelac bio Torsteinson.

Crna Gora u ponedjeljak (20:45) u Nikšiću dočekuje Vels, koji je večeras na domaćem terenu igrao 0:0 sa Turskom.