HRONIKA
SDT FORMIRALO PREDMET
Vesna Medenica „zatečena pitanjima“ o sinu, dok on tvrdi da „to sa njim nema ama baš nikakve veze“
Sin bivše predsjednice Vrhovnog suda se prema podacima Europola bavio krijumčarenjem cigareta i trgovinom droge

Prema podacima Europola, Miloš Medenica se bavio krijumčarenjem cigareta i trgovinom droge, a u presretnutim razgovorima saopštava sagovorniku da je o njegovom nezakonitom poslu upoznata njegova majka Vesna Medenica, koja je tada bila predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore i da od nje može očekivati zaštitu.
Na pitanja Libertasa, Vesna Medenica i njen sin negirali su navode iz dokumenata Europola. Ona je bila „zatečena pitanjima“, dok je njen sin kazao da „to sa njim nema ama baš nikakve veze“.
Danas je, kako je prenijela TV Vijesti, Specijalno državno tužilaštvo (SDT) formiralo predmet u slučaju sina bivše predsjednice Vrhovnog suda – Miloša Medenice.
Predmet je formiran protiv Medenice i još nekoliko osoba.
Portal Libertas objavio je danas nastavak komunikacije po kojoj je Medenica, preko policajca Darka Lalovića, ali i drugih dilera, često kupovao kokain i insistirao da bude iz Kolumbije.
U transkriptima razgovora Medenica najavljuje i kupovinu marihuane, a Libertas je objavio i sliku Medenice sa heklerom.
Policajac Lalović, koji je godinama štitio Vesnu Medenicu, uhapšen je 15. decembra prošle godine zbog sumnje za stvaranje kriminalne organizacije.
Iz policije je nezvanično saopšteno da je Miloš Medenica, odmah nakon hapšenja policajca Lalovića, napustio Crnu Goru, prenose „Vijesti“.
Svi detalji afere sina Vesne Medenice

Miloš Medenica pozira sa heklerom, Foto: Screenshot/Aplikacija SKY, Libertas
U transkriptima razgovora, koje je crnogorskoj policiji dostavio Europol, piše da Miloš Medenica veoma često, posredstvom policajca Darka Lalovića, ali i drugih dilera droge, kupuje kokain i da insistira da ta droga bude iz Kolumbije. On je prije tri dana na više postavljenih pitanja Libertasa odgovorio da „to sa njim nema ama baš nikakve veze“. Specijalno tužilaštvo nije odgovorilo da li je Medenica saslušavan i, ako jeste, u kom svojstvu. Rekli su da ne daju podatke i informacije da li je i protiv koga formiran predmet
“Sad ću opet da se glasnem iz heklera, šaljem sliku. Nije brat baš nevešt, iako misle ljudi. I treba tako da misle…“, napisao je Miloš M. Medenica (35) na Božić prošle godine u kriptovanoj poruci i poslao nekoliko fotografija sa tim opasnim oružjem koje se ne može kupiti legalno jer je zakonom zabranjena njegova kupovina i posjedovanje.
Na pitanje odakle mu hekler nije odgovorio portalu Libertas press, ali se ponosno slikao sa tim zabranjenim komadom automatskog oružja i te fotografije Europol je dostavio crnogorskoj policiji zajedno sa svim komunikacijama koje je Medenica imao preko aplikacije SKY.
„Ja odoh travu da završavam. Ja kad krenem, Dacko moj dobri, zaradim iz dva kamiona što ne mogu oni ni za godinu“, piše u transkriptima presretnutih razgovora Miloša Medenice sa policajcem Darkom D. Lalovićem (35), koje je crnogorskoj policiji dostavila agencija Evropske Unije za sprovođenje zakona – Europol.
Ove poruke Medenica je poslao Laloviću 20. februara 2021, a već 8. marta iste godine ga pita „ima li trave da se šalje preko“.
„Ima li trave za preko da se šalje? Treba nekom, ali možemo da se ugradimo. U Beč. Popodne ti sve javljam. Treba mu i roba i prebačaj“, piše Medenica tom policajcu.
U transkriptima razgovora Miloša Medenice piše da on veoma često, posredstvom policajca Lalovića, ali i drugih dilera droge, kupuje drogu kokain i da insistira da ta droga bude iz Kolumbije.

foto: Screenshot/Aplikacija SKY, Libertas
„Ima Nikola robu. Kolumbija. Ništa te blage. Kako izgleda? Po koliko je daje? Ja sam mu neđe ljetos imao kontakt. Ima, ima kriptu. Poslao sam mu. Lagano reci da se čujemo ovih dana. Je li probao tu robu?“, piše Medenica Laloviću 18. decembra 2020. godine.
Nekoliko dana kasnije, 23. decembra, Medenica mu piše: „Uzeo je juče na 45, 25 komada… Odavno nije bila bolja“.
U ljeto 2020. godine, 6. avgusta, on šalje fotografije na kojima se vide određena lica kako konzumiraju kokain, a dva dana kasnije pita Lalovića ima li još.
„Ima li robe još? Pofukasmo sve na veselje. Do sinoć do 12 smo sjedjeli. Antoniji je rođendan u utorak, moram to ispoštovati. Odvojio sam pare za ovo prvo. A đe, 30 ljudi u dva dana, povukli bi kilo da je bilo“, pisao je Laloviću 8. avgusta.
Mjesec ranije, 21. jula, naručuje 100 grama kokaina od Lalovića, ali mu i obećava da će ga častiti da „gali do kraja ljeta“.
Na pitanje šta može reći u vezi sa njegovom kupovinom značajnih količina kokaina, korišćenjem i omogućavanjem drugim licima da koriste tu drogu, Medenica nije odgovorio Libertasu.
„Dackule brate, pitaj ima li još, valjaće mi sad kad krenem po sela u kampanju. Tamo se pije, nemam kud praznih džepova ići”“, piše Laloviću 14. avgusta 2020. godine, dvije sedmice prije posljednjih parlamentarnih izbora.
„Nema stresa ni besa kad puna je kesa“, poručuje u jednoj od poruka Miloš Medenica policajcu Laloviću.

foto: Screenshot/Aplikacija SKY, Libertas
Lalović je uhapšen 15. decembra prošle godine i još je u pritvoru. On je pripadnik Sektora za obezbjeđenje štićenih ličnosti Uprave policije i godinama je bio zadužen za bezbjednost majke Miloša Medenice.
Njega je Miloš Medenica, osim što mu je služio kao kurir u nabavci i plaćanju droge, angažovao i da prati „kretanje murije“, a veoma često ga je koristio i da dobija informacije iz policije.
Tako mu je Medenica tražio da provjerava vozila i ljude, ko je i kada prešao granicu…
On je 9. septembra 2020. godine tražio od Lalovića da provjeri „jedno vozilo koje se vozi dolje u Luku“.
Dva dana kasnije mu traži provjeru vozila i kaže da mu je to važno zbog posla.
„Čekala policija ispred. Odustali smo. Jes, mater im jebem. Moramo nešto gledati. Danas čeka 100%. Đe radi taj u specijalno. U Bar u policiju? Kad možeš provjeriti kod tog policajca je li danas znao šta? Da ga provjerimo zbog sledećeg puta… Doći ću ja u Pg, brate, da se vidimo na pet minuta, da mi ispričaš oko toga policajca ko je i šta je“, napisao je u presretnutoj komunikaciji Medenica policajcu Laloviću.
On 21. februara 2021. godine traži od Lalovića da omogući da bez policijske kontrole u Kolašin stigne Goran Milašinović.
„Da završiš da prođe Goran Milašinović oko 6 za Kolašin, hoće tu u Bjanku dvije noći da ostane. Sa A8, sad kreću. Blanka se zove ova đevojka što će da vozi…“, zahtijeva od Lalovića Medenica.

Milašinović i Medenicafoto: Screenshot/Aplikacija SKY
„To sve nama ide u prilog“, objašnjava mu nakon tog zahtjeva.
Baranin Goran Milašinović navodno je član međunarodne grupe pljačkaša dijamanata „Pink Panter“.
Zbog pljačke radnje sa skupocjenim nakitom Milašinovića je tražila španska policija. Za njim je i Kipar raspisao potjernicu zbog „oružane pljačke i udruživanja zbog vršenja zločina“.
Milašinović je u julu 2017. godine završio u zatvoru zbog sumnje da je povezan sa dvojicom saradnika koji su sredinom marta te godine opljačkali oko 150.000 eura iz filijale Prve banke u Beranama.
On je uhapšen u aprilu prošle godine na Marezi zbog prijetnji bivšoj supruzi Eni i njenoj kumi T.S, koje je sreo ispred restorana u tom dijelu Podgorice.
Dva mjeseca prije toga Ena je zapalila Milašinovićev stan. Priznala je tužiocu da je to učinila.
Miloš Medenica je, vjerovatno na zahtjev Milašinovića, od Lalovića tražio da, 14. februara 2021. godine, provjeri njeno kretanje.
„Možeš li mi provjeriti je li Ena Milašinović prešla na Jabuku granični prelaz. Hitno mi je to“, napisao je Laloviću.
Milašinović je i sada u zatvoru jer je osumnjičen da je učestvovao u dvostrukom ubistvu na Veruši u oktobru 2020. godine.
HRONIKA
Uhapšen Beranac zbog sumnje da je danima krao piće iz marketa
R.N. (46) se sumnjči daje u poslednjih mjesec dana, naizmjenično dolazio u prvu ili drugu smjenu i krao skupocjena alkoholna pića

Beranska policija uhapsila je R.N.(46) iz tog grada zbog sumnje da je danima krao piće iz marketa.U saopštenju Uprave policije se navodi da je R.N. operativno interesantna osoba.
„Zbog sumnje da je izvršio krivično djelo krađa u produženom trajanju identifikovan je i lišen slobode R.N.(46), operativno interesantno lice iz Berana, povratnik u izvršenju krivičnih djela iz oblasti imovinskih delikata i zloupotrebe droga. On je kako se sumnja, u poslednjih mjesec dana, naizmjenično dolazio u prvu ili drugu smjenu rada marketa, i tom prilikom krao skupocjena alkoholna pića u više navrata“, saopšteno je iz policije.
HRONIKA
Udes u Nikšiću: Tri osobe teško povrijeđene, dvije životno ugrožene
Povrijeđene su iz automobila evakuisali pripadnici nikšićke Službe zaštite i spasavanja, a ekipa Hitne pomoći ih je odvezla u Opštu bolnicu

Nikšićani M. J. (19) I T. R. (41) zadobili su teške tjelesne povrede i životno su ugroženi u saobraćajnoj nezgodi koja se sinoć u 22.50 časova dogodila u nikšićkom naselju Rubeža.
Teške povrede je zadobio i A. G. (36), takođe iz Nikšića, koji je bio u vozilu sa T. R.
Do udesa je došlo uslijed sudara automobila – „pola“ kojim je upravljao devetnaestogodišnji M.J. i “bmw“-a, za čijim upravljačem je bio T.R.
Povrijeđene su iz automobila evakuisali pripadnici nikšićke Službe zaštite i spasavanja, a ekipa Hitne pomoći ih je odvezla u Opštu bolnicu.
Sinoć je do kasno u noć, zbog uviđaja, saobraćaj na tom dijelu puta bio u prekidu.
HRONIKA
Beranska policija uhapsila osumnjičenog za nedozvoljene polne radnje: Krio se u Andrijevici
Za osumnjičenim je bila raspisana nacionalna potjernica. Biće sproveden u UIKS, jer mu je ranije određen pritvor

Beranska policija je uhapsila je Ž.B. (39), osumnjičenog za krivično djelo – nedozvoljene polne radnje.
On se, nakon što je Odjeljenje bezbjednosti Podgorica za njim raspisalo nacionalnu potjernicu, krio u Andrijevici.
Policija ga je uhapsila prilikom pretresa porodične kuće u toj opštini.
Osnovni sud u Podgorici ranije je donio naredbu o raspisivanju nacionalne potjernice za Ž.B. zbog krivičnog postupka koji se protiv njega vodi pred tim sudom.
„Imenovani će biti sproveden Upravi za izvršenje krivičnih sankcija u Spužu, po osnovu određenog pritvora od strane Osnovnog suda u Podgorici“, saopštila je Uprava policije.
- HRONIKA3 дана ranije
Beranska policija uhapsila osumnjičenog za nedozvoljene polne radnje: Krio se u Andrijevici
- Uncategorized1 дан ranije
Udes u Rožajama: Poginuo mladić
- EKONOMIJA1 дан ranije
Skuplje sve vrste goriva od ponoći
- HRONIKA3 сата ranije
Uhapšen Beranac zbog sumnje da je danima krao piće iz marketa
- HRONIKA2 дана ranije
Udes u Nikšiću: Tri osobe teško povrijeđene, dvije životno ugrožene
- DRUŠTVO1 дан ranije
Uprava za saobraćaj naložila da se ukloni tabla u Murini na kojoj je Peć označen kao grad u Srbiji