Connect with us

DRUŠTVO

Berane će prvi put imati besplatno klizalište za svu djecu

„Očekuje nas bogat novogodišnji program sa više manifestacija u gradu u organizaciji Opštine Berane“, kazao je predsjednik Opštine, Božo Premović

Obezbijedićemo prvi put u Beranama klizalište koje će biti besplatno za naše najmlađe, za našu djecu.

To je najavio predsjednik Opštine Berane Božo Premović u intervjuu za Portal Berane online.

Dodao je da će klizalište biti otvoreno najmanje mjesec tokom tokom praznika u Beranama.

„Očekuje nas bogat novogodišnji program sa više manifestacija u gradu u organizaciji Opštine Berane“, istakao je Premović.

Naglasio je da smo, nažalost, propustili Beransko kulturno ljeto zbog poznate situacije u našoj lokalnoj samoupravi, a u sklopu koje je trebalo da bude organizovano više od 40 manifestacija.

„Nadam se da ćemo sa tih nekoliko novogodišnjih manifestacija koje planiramo da realizujemo da nadoknadimo taj jedan gubitak od ljetos“, kazao je predsjednik Opštine Berane za Berane online.

Naglasio je:

„Pripremamo za narednu godinu čitav niz manifestacija kako kulturnih, tako i iz drugih oblasti, u našem gradu“.

Piše: Berane online

Ostavite komentar

Postavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

DRUŠTVO

(VIDEO) Dubai: Najviša zgrada na svijetu Burdž Kalifa večeras u bojama crnogorske zastave

U čast posjete premijera Milojka Spajića Ujedinjenim Arapskim Emiratima

Foto: Vlada Crne Gore

U čast posjete predsjednika Vlade Milojka Spajića Ujedinjenim Arapskim Emiratima na najvišoj zgradi na svijetu Burdž Kalifi u Dubaiju večeras je prikazana zastava Crne Gore.

Podsjećamo predsjednik Vlade Milojko Spajić boravi u posjeti Ujedinjenim Arapskim Emiratima od 27. do 31. marta.

Susreo se za predsjednikom UAE Mohamedom bin Zajedom Al Nahjanom, predsjednikom Vlade, potpredsjednikom UAE i vladarem Dubaija šeikom Mohamed Rašidom Al Maktumom, a teme sastanaka su bile jačanje ekonomske i ukupne bilateralne saradnje.

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

Lutovac: Opština Berane kupila autobusku stanicu

Na licitaciji održanoj danas u Privrednom sudu u Podgorici, Opština Berane je kao najpovoljniji ponuđač stekla vlasništvo nad stanicom po cijeni od 971.110 eura

Opština Berane je postala vlasnik autobuske stanice u Beranama.

To je u izjavi za Portal Berane online potvrdio predsjednik Opštine Berane Đole Lutovac.

Na licitaciji održanoj danas u Privrednom sudu u Podgorici, Opština Berane je učestvovala u nadmetanju za kupovinu autobuske stanice. Kao najpovoljniji ponuđač, Opština je stekla vlasništvo nad stanicom po cijeni od 971.110 eura.

„I u predizbornom programu obećali smo da ćemo riješiti pitanje autobuske stanice u našem gradu čije kapije godinama stoje zatvorene. Zato smo i kontaktirali nadležne koji su zaduženi za stečajni postupak „Simon vojaža“. S obzirom na to da su dosad bile dvije neuspješne licitacije za prodaju autobuske stanice, danas je organizovana nova prodaja. Uspješno smo kupili autobusku stanicu i planiramo da je stavimo u funkciju, jer to je od velikog značaja za ovaj kraj“, naglasio je Lutovac.

Odluka o kupovini autobuske stanice donesena je u skladu sa zaključkom Skupštine opštine Berane, koja je na hitnoj sjednici 17. marta 2025. godine potvrdila namjeru učešća u licitaciji.

Kupovina autobuske stanice, koja je već petu godinu van funkcije, je od velikog značaja za Berane.

Piše: Berane online

Nastavite sa čitanjem

DRUŠTVO

U marini Portonovi gori luksuzna jahta

Prema nezvaničnim informacijama, u požaru koji je u međuvremenu lokalizovan, ali ne i u potpunosti ugašen, na jahti je pričinjena velika materijalna šteta

Foto: Vijesti

U marini rizorta Portonovi u Herceg Novom oko 18 sati izbio je požar.Kako saznaje Televizija Vijesti gori jedna od luksuznih jahti usidrenih u toj marini.

Iz Službe zaštite i spašavanja Herceg Novi TV Vijesti su kazali da su ekipe na terenu i da će više informacija dati nakon intervencije.

Foto: Vijesti

Kako saznaju „Vijesti“, požar je zahvatio luksuznu motornu jahtu „Ramonda“. Ovaj 30 metara dugačak i 7 metara širok brod plovi pod zastavom male karipske ostrvske države Svetog Vinsenta i Grenadina.

Prema nezvaničnim informacijama, u požaru koji je u međuvremenu lokalizovan, ali ne i u potpunosti ugašen, na jahti je pričinjena velika materijalna šteta.

Na poziv kolega iz Herceg Novog, akciji gašenja požara na jahti u Kumboru pridružiće se i pripadnici Službe zaštite i spašavanja Opštine Tivat sa vatrogasnim brodom „Jovana“ tivatskog Porto Montenegra, saznaju „Vijesti“.

Riječ je o stakloplastičnoj motornoj jahti tipa „Magellano 30M“, koje serijski gradi italijansko brofogradilište „Azimut – Benetti“.

„Ramonda“ je jahta deplasmana 136 tona, a može ukrcati do 10 putnika o kojima brine pet članova posade broda.

Nastavite sa čitanjem

Najčitanije