DRUŠTVO
NAJAVILA DIREKTORICA JPU "RADMILA NEDIĆ" MARINA GOJKOVIĆ
Berane dobija još jedan vrtić
Na lokaciji preko puta Gimnazije i Opšte bolnice

U Beranama bi u skorije vrijeme mogla početi gradnja novog dječijeg vrtića, na lokaciji preko puta Gimnazije i Opšte bolnice.
To je za RTCG kazala direktorica JPU “Radmila Nedić, Marina Gojković.
JPU “Radmila Nedić” jedini je dječiji vrtić u Beranama. Broj djece koja ga pohađaju iz godine u godinu je sve veći, tako da je ove godine upisano 820 polaznika.
Prije nekoliko godina pokrenuta je inicijativa za izgradnju još jednog vrtića.
Gojković se nada da bi to moglo biti u skorije vrijeme.
“Riječ je o lokaciji preko puta Gimnazije. To je već ozbiljno najavljeno i nadam se da će se i realizovati”, kazala je ona.
Direktorica dječijeg vrtića je dodala da uprkos preopterećenosti postojećeg vrtića, uspijevaju veoma dobro da se organizuju i pohvalila se činjenicom da su ove godine prvi put upisali 34 djece iz redova RE populacije.
“Mogu vam reći da su se djeca iz reda RE populacije u potpunosti uklopila i integrisala”, kazala je Gojković.
Objasnila je da troškove boravka djece iz RE populacije snosi Ministarstvo prosvjete.
Gojković je kazala i da skoro svakodnevnim aktivnostima i radionicama beranski vrtić može služiti za primjer dobre prakse.
DRUŠTVO
Zgrada Opštine Budva u crvenom povodom Dana nezavisnosti
Proteklih godina Dan nezavisnosti nije se obilježavao u Budvi

Zgrada Opštine Budva sinoć je bila povodom Dana nezavisnosti u crvenoj boji.
Nosilac liste Demokratske partije socijalista na prethodnm lokalnim izborima u Budvi, Nikola Milović, objavljujući fotografije na društvenoj mreži X čestitao je Dan nezavisnosti građanima Budve.
„Poštovani sugrađani, uz želje da našu Budvu razvijamo kao modernu, evropsku i građansku prijestonicu turizma, želim Vam srećan 21. maj – Dan nezavisnosti. Da je vječna Crna Gora!“, poručio je Milović.
Podsjećamo, DPS je dao takozvanu projektnu podršku u lokalnom parlamentu, čime je omogućio formiranje vlasti u metropoli turizma.
Proteklih godina Dan nezavisnosti nije se obilježavao u Budvi.
Na kružnim tokovima postavljene su i crnogorska, te zastave EU i Opštine Budva.
Vuk Lajović (Vijesti)
DRUŠTVO
Radmila Matović učenica generacije Srednje medicinske škole u Beranama
Matović je učenica IV-4 odjeljenja, obrazovni program zdravstveni tehničar

Učenica Srednje medicinske škole „Dr Branko Zogović“ u Beranama, Radmila Matović izabrana je za učenicu generacije za školsku 2024/25. godinu.
Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće ove škole.
Matović je učenica IV-4 odjeljenja, obrazovni program zdravstveni tehničar.
DRUŠTVO
Berane: Vladana Gluščević učenica generacije Gimnazije „Panto Mališić“
Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće beranske Gimnazije

Učenica Gimnazije „Panto Mališić“ iz Berana, Vladana Gluščević proglašena je za najbolju u svojoj generaciji za školsku 2024/2025. godinu.
To je potvrđeno za Portal Berane online iz ove obrazovne ustanove.
Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće beranske Gimnazije.
- HRONIKA4 дана ranije
Pucnjava u Siti kvartu: Ranjen Igor Nedović
- DRUŠTVO3 дана ranije
(FOTO) Šavnik: Sletio sa puta, ispao iz auta i povrijeđen 12 sati visio iznad litice držeći se za rastinje
- DRUŠTVO4 дана ranije
Dijaspora u Luksemburgu večeras organizuje proslavu Dana nezavisnosti Crne Gore
- POLITIKA2 дана ranije
Đukanović: „Srpski svet“ je ljepše ime za „Veliku Srbiju“, za ono što je preteći kancer Crnoj Gori
- EKONOMIJA3 дана ranije
Alabar obišao Kolašin: Rukovodstvo ga upoznalo sa potencijalima opštine
- HRONIKA2 дана ranije
Za vikend uhapšeno 80 vozača: Vozili pijani, drogirani, počinjeni i drugi teži prekršaji