DRUŠTVO
U LOZNICI
Članovi Vlade na komemorativnoj ceremoniji povodom godišnjice „Oluje“
Hrvatska vojno-policijska akcija „Oluja“ počela je napadom hrvatskih snaga na tadašnju Republiku Srpsku Krajinu. U toj akciji protjerano je između 200.000 i 250.000 Srba, a ubijeno je ili nestalo više od 2.000 ljudi

Delegacija Nove srpske demokratije koju su činili potpredsjednik Vlade Crne Gore za obrazovanje, nauku i odnose sa vjerskim zajednicima Budimir Aleksić, ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović, ministarka turizma Simonida Kordić i predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević, prisustvovala je danas u Loznici komemorativnoj ceremoniji povodom Dana sjećanja na progon Srba iz Hrvatske u akciji „Oluja“.
„Prije 29 godina, u akciji „Oluja“ ubijeno je ili nestalo oko 2000 Srba, dok je više od 220.000 protjerano. Danas su Srbi iz svih krajeva bivše Jugoslavije i svijeta poslali jasnu poruku da njegujući sjećanje na sve one koji su nevino stradali ili su svoje živote položili za očuvanje nacionalnog bića, jačaju jedinstvo srpskog naroda i stvaraju temelj njegove bolje budućnosti“, saopšteno je iz NSD-a.
Na Fejsbuku se oglasio i predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević.
„Na poziv Vlade Srbije, zajedno sa svojim kolegama, prisustvovao sam Danu sjećanja na sve stradale i prognane Srbe u oružanoj akciji „Oluja“. Kultura sjećanja je jako važna za cjelokupan srpski narod i zato me raduje što smo se danas okupili u Loznici iz svih krajeva da pokažemo da ne zaboravljamo naše žrtv“, naveo je Kovačević.
Četvrtog avgusta 1995. godine počela je hrvatska vojno-policijska operacija „Oluja“ čija se godišnjica u Srbiji obilježava kao Dan sjećanja na stradale i prognane Srbe, a u Hrvatskoj kao Dan pobjede i domovinske zahvalnosti.
Hrvatska vojno-policijska akcija „Oluja“ počela je napadom hrvatskih snaga na tadašnju Republiku Srpsku Krajinu. U toj akciji protjerano je između 200.000 i 250.000 Srba, a ubijeno je ili nestalo više od 2.000 ljudi.
DRUŠTVO
Mnistarstvo prosvjete donijelo odluku: Žene u prosvjeti dobijaju naknadu u iznosu od 100 eura za 8. mart
Kako je objavljeno na Facebook stranici Prosvjetni radnici Crne Gore, ova odluka predstavlja znak pažnje i priznanja za doprinos koji žene daju obrazovanju, vaspitanju i razvoju budućih generacija

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija na čijem je čelu Anđela Jakšić Stojanović donijelo je odluku da ove godine, povodom 8. marta – Međunarodnog dana žena, svim zaposlenim ženama u obrazovno-vaspitnim ustanovama bude isplaćena jednokratna novčana naknada u iznosu od 100 eura.
Kako je objavljeno na Facebook stranici Prosvjetni radnici Crne Gore, ova odluka predstavlja znak pažnje i priznanja za doprinos koji žene daju obrazovanju, vaspitanju i razvoju budućih generacija.
Da obrazovno-vaspitne ustanove ne bi snosile troškove ove isplate iz sopstvenih sredstava, Ministarstvo će, kako navode, obezbijediti budžetska sredstva i prenijeti ih na račune ustanova, u skladu sa dostavljenim spiskovima zaposlenih.
Od ustanova je zatraženo da dostave skenirane spiskove sa ukupnim brojem zaposlenih žena, koji treba da budu zavedeni i potpisani od strane ovlašćenog lica.
Iz Ministarstva su takođe pozvali uprave ustanova da o ovoj odluci informišu kolektive, uz čestitke svim zaposlenim ženama povodom predstojećeg praznika.
DRUŠTVO
Građani Crne Gore bezbjedno stigli iz Dubaija na tivatski aerodrom
“Na letu su, osim crnogorskih, bili i državljani Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Italije, Grčke, Sjedinjenih Američkih Država, Turske i Južnoafričke Republike”, kazali su iz MVP-a

Avion sa 138 putnika, koji je jutros poletio iz Dubaija, sletio je na Aerodrom Tivat, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP).Iz MVP-a su, u objavi na mreži Iks, naveli da je evakuacioni let iz Dubaija uspješno realizovan.
„Na letu su, osim crnogorskih, bili i državljani Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Italije, Grčke, Sjedinjenih Američkih Država, Turske i Južnoafričke Republike”, kazali su iz MVP-a.
Let je, podsjećaju, organizovan zahvaljujući koordinaciji crngorske Vlade, aviokompanije Flydubai i Ambasade Crne Gore u Abu Dabiju.
DRUŠTVO
Vatrogasci spasili ženu iz Morače
Spašena je mlađa ženska osoba u Podgorici, ispod Visećeg mosta, iz rijeke Morače

Brzom reakcijom Službe zaštite i spasavanja, spašena je mlađa ženska osoba u Podgorici, ispod Visećeg mosta, iz rijeke Morače, kazao je Portalu RTCG komandir Službe zaštite i spasavanja Nikola Bojanović.
Kako je naveo, sve se desilo oko 21 sat.
„Po zaprimanju prijave uputili smo dva vozila sa osam vatrogasaca i treće vozilo koje je krenulo sa čamcem u koliko bude bilo potrebe za njegovim angažovanjem. Ali brzom reakcijom i našim timom za alpinizam koji su se spustili do same vode uspjeli su da spasu ženu“, rekao je Bojanović.
HRONIKA3 дана ranijeFilmska potjera u Podgorici: Vozio pod dejstvom droge, bježao policiji, u autu mu pronašli 26 kg marihuane
HRONIKA4 дана ranijeUhapšen nastavnik iz Kolašina zbog seksualnog uznemiravanja učenika
HRONIKA2 дана ranijeBeranac osumnjičen da je nelegalno gradio u NP Biogradska gora
DRUŠTVO3 дана ranijeVatrogasci spasili ženu iz Morače
BALKAN I SVIJET4 дана ranijePogođena američka ambasada u Rijadu, Tramp najavio odgovor
BALKAN I SVIJET4 дана ranijeAvion iz Dubaija sletio u Beograd: Najpraćeniji let na svijetu


















