DRUŠTVO
POTPREDSJEDNIK DEMOKRATA U "BOJAMA JUTRA"
Koprivica: Naknade sleduju samo majke koje su ranije stekle to pravo, ne i nove korisnice
Koprivica je pojasnio da zakon nije definisan kao uvođenje naknada iznova, već kao obeštećenje bivših korisnica kojima je pričinjena šteta ukidanjem zakona

Potpredsjednik Demokrata Momo Koprivica pojasnio je u Bojama jutra na Televiziji Vijesti da su njihovim predlogom zakona o naknadama, odnosno obeštećenju majki sa troje i više djece, obuhvaćene korisnice kojima je pričinjena šteta ukidanjem prethodnog zakona, a ne one koje su u međuvremenu stekle pravo na naknadu po osnovu rođenja trećeg djeteta.
Naglasio je da zakon nije definisan kao uvođenje naknada iznova, već kao obeštećenje bivših korisnica.
„Ovim predlogom zakona obuhvataju se sve kategorije bivših korisnica, nijedna nije izuzeta. Pronašli smo model koji omogućava vraćanje naknada na pravno uređen način, kako bi se izbjegle sve ‘zamke’ oko ustavnosti“.
„Sad samo može biti neustavan zakon ako je jedna kategorija korisnica izuzeta u odnosu na druge, ali to nije slučaj. Sve će dobiti obešćtene po istim uslovima i u istim iznosima kao što je bilo predviđeno zakonom iz 2015. godine“, kazao je Koprivica.
Rekao je da će se obeštećenje isplaćivati u novcu do kraja života korisnica obeštećenja.
Kazao je da su sredstva za obeštećenje bivših korisnica predviđena budžetom.
DRUŠTVO
Radmila Matović učenica generacije Srednje medicinske škole u Beranama
Matović je učenica IV-4 odjeljenja, obrazovni program zdravstveni tehničar

Učenica Srednje medicinske škole „Dr Branko Zogović“ u Beranama, Radmila Matović izabrana je za učenicu generacije za školsku 2024/25. godinu.
Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće ove škole.
Matović je učenica IV-4 odjeljenja, obrazovni program zdravstveni tehničar.
DRUŠTVO
Berane: Vladana Gluščević učenica generacije Gimnazije „Panto Mališić“
Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće beranske Gimnazije

Učenica Gimnazije „Panto Mališić“ iz Berana, Vladana Gluščević proglašena je za najbolju u svojoj generaciji za školsku 2024/2025. godinu.
To je potvrđeno za Portal Berane online iz ove obrazovne ustanove.
Ovu odluku je donijelo Nastavničko vijeće beranske Gimnazije.
DRUŠTVO
Učenik beranske Gimnazije, Mladen Ralević osvojio prvo mjesto na Olimpijadi znanja
Takmičenje je organizovao Prirodno-matematički fakultet Univerziteta Crne Gore i Društvo matematičara i fizičara Crne Gore

Učenik Gimnazije „Panto Mališić“ iz Berana Mladen Ralević osvojio je prvo mjesto na Olimpijadi znanja u Podgorici u kategoriji za prvi razred srednje škole.
Takmičenje je organizovao Prirodno-matematički fakultet Univerziteta Crne Gore i Društvo matematičara i fizičara Crne Gore.
Olimpijadu znanja, koja ima za cilj popularizaciju prirodno-matematičkih nauka, realizovala se uz podršku rektora Univerziteta Crne Gore, kompanije doMEn i Crnogorske akademije nauka i umjetnosti (CANU).
„Mladena je pripremala mentorka Tanja Bojović, a ovaj rezultat predstavlja još jedan u nizu značajnih uspjeha talentovanog učenika“, saopšteno je.
- HRONIKA3 дана ranije
Pucnjava u Siti kvartu: Ranjen Igor Nedović
- DRUŠTVO2 дана ranije
(FOTO) Šavnik: Sletio sa puta, ispao iz auta i povrijeđen 12 sati visio iznad litice držeći se za rastinje
- DRUŠTVO3 дана ranije
Dijaspora u Luksemburgu večeras organizuje proslavu Dana nezavisnosti Crne Gore
- EKONOMIJA2 дана ranije
Alabar obišao Kolašin: Rukovodstvo ga upoznalo sa potencijalima opštine
- POLITIKA1 дан ranije
Đukanović: „Srpski svet“ je ljepše ime za „Veliku Srbiju“, za ono što je preteći kancer Crnoj Gori
- HRONIKA1 дан ranije
Za vikend uhapšeno 80 vozača: Vozili pijani, drogirani, počinjeni i drugi teži prekršaji