DRUŠTVO
POSLUJU NA CRNOGORSKOM TRŽIŠTU
Mobilni operateri Telekom, One i M-tel pod istragom zbog dogovaranja cijena usluga
Agencija za zaštitu konkurencije pokrenula ispitni postupak po prijavi Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost. Utvrđeno da se za prepaid korisnike povećava iznos minimalne prepaid dopune kod sva tri operatora sa istim iznosom, sa identičnim rokom za dopunu računa korisnika, kao i uz obavještenje da kod sva tri operatora primjena navedenih promjena započinje od istog dana, od 1.aprila 2024

Agencija za zaštitu konkurencije (AZK) pokrenula je danas ispitni postupak protiv tri mobilna operatera koji posluju na crnogorskom tržištu – Telekoma, One i M-tel po prijavi Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost (EKIP)
„AZK-u je 12.03.2024. godine od strane Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost, dostavljena inicijativa za ispitivanje povrede konkurencije, sa priloženom pratećom dokumentacijom kojom je navedeno da su Telekoma, One i M-tel izvršili povredu konkurencije praksom koja ukazuje na postojanje pisanog ili usmenog ili prećutnog dogovora kojima se direktno određuju uslovi na tržištu elektronskih komunikacionih usluga i koji sprječavaju razvoj efikasne konkurencije na predmetnom tržištu. Inicijativa za ispitivanje povrede konkurencije je dopunjena dana 20.03.2024. godine.
Uz Inicijativu za ispitivanje povrede konkurencije, koja je dostavljena Agenciji, je priložena i prateća dokumentacija, koja sadrži pojedinačne akte društava, Crnogorski Telekom , “One Crna Gora“ i “Mtel’ koji su dostavljeni Agenciji za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost“, navodi se u rješenju AZK-a u koje „Vijesti“ imaju uvid.
Dalje se dodaje da je uvidom u navedene akte utvrđeno je da je u istima navedeno da se u odnosu na tržište mobilne telefonije elektronskih komunikacionih usluga na teritoriji Crne Gore, za prepaid korisnike povećava iznos minimalne prepaid dopune kod sva tri operatora sa istim iznosom, sa identičnim rokom za dopunu računa korisnika, kao i uz obavještenje da kod sva tri operatora primjena navedenih promjena započinje od istog dana, odnosno od 01.04.2024. godine.
„Navedeno ukazuje na osnovanu sumnju postojanja dogovora između navedenih operatora Crnogorski Telekom a.d., “One Crna Gora“d.o.o. i “Mtel“ d.o.o., kao direktnih konkurenata, oko usklađivanja cijena na tržištu pružanja prepaid usluga na teritoriji Crne Gore, u smislu čl. 8 stav 1 tačka 1 Zakona o zaštiti konkurencije“, navodi se u rješenju.
AZK je pozvala sva fizička i pravna lica koja raspolažu podacima, ispravama ili drugim relevantnim informacijama, koje mogu biti od značaja za pravilno i potpuno utvrđivanje činjenica u ovom postupku, da joj ih dostave.
DRUŠTVO
Mnistarstvo prosvjete donijelo odluku: Žene u prosvjeti dobijaju naknadu u iznosu od 100 eura za 8. mart
Kako je objavljeno na Facebook stranici Prosvjetni radnici Crne Gore, ova odluka predstavlja znak pažnje i priznanja za doprinos koji žene daju obrazovanju, vaspitanju i razvoju budućih generacija

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija na čijem je čelu Anđela Jakšić Stojanović donijelo je odluku da ove godine, povodom 8. marta – Međunarodnog dana žena, svim zaposlenim ženama u obrazovno-vaspitnim ustanovama bude isplaćena jednokratna novčana naknada u iznosu od 100 eura.
Kako je objavljeno na Facebook stranici Prosvjetni radnici Crne Gore, ova odluka predstavlja znak pažnje i priznanja za doprinos koji žene daju obrazovanju, vaspitanju i razvoju budućih generacija.
Da obrazovno-vaspitne ustanove ne bi snosile troškove ove isplate iz sopstvenih sredstava, Ministarstvo će, kako navode, obezbijediti budžetska sredstva i prenijeti ih na račune ustanova, u skladu sa dostavljenim spiskovima zaposlenih.
Od ustanova je zatraženo da dostave skenirane spiskove sa ukupnim brojem zaposlenih žena, koji treba da budu zavedeni i potpisani od strane ovlašćenog lica.
Iz Ministarstva su takođe pozvali uprave ustanova da o ovoj odluci informišu kolektive, uz čestitke svim zaposlenim ženama povodom predstojećeg praznika.
DRUŠTVO
Građani Crne Gore bezbjedno stigli iz Dubaija na tivatski aerodrom
“Na letu su, osim crnogorskih, bili i državljani Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Italije, Grčke, Sjedinjenih Američkih Država, Turske i Južnoafričke Republike”, kazali su iz MVP-a

Avion sa 138 putnika, koji je jutros poletio iz Dubaija, sletio je na Aerodrom Tivat, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP).Iz MVP-a su, u objavi na mreži Iks, naveli da je evakuacioni let iz Dubaija uspješno realizovan.
„Na letu su, osim crnogorskih, bili i državljani Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Italije, Grčke, Sjedinjenih Američkih Država, Turske i Južnoafričke Republike”, kazali su iz MVP-a.
Let je, podsjećaju, organizovan zahvaljujući koordinaciji crngorske Vlade, aviokompanije Flydubai i Ambasade Crne Gore u Abu Dabiju.
DRUŠTVO
Vatrogasci spasili ženu iz Morače
Spašena je mlađa ženska osoba u Podgorici, ispod Visećeg mosta, iz rijeke Morače

Brzom reakcijom Službe zaštite i spasavanja, spašena je mlađa ženska osoba u Podgorici, ispod Visećeg mosta, iz rijeke Morače, kazao je Portalu RTCG komandir Službe zaštite i spasavanja Nikola Bojanović.
Kako je naveo, sve se desilo oko 21 sat.
„Po zaprimanju prijave uputili smo dva vozila sa osam vatrogasaca i treće vozilo koje je krenulo sa čamcem u koliko bude bilo potrebe za njegovim angažovanjem. Ali brzom reakcijom i našim timom za alpinizam koji su se spustili do same vode uspjeli su da spasu ženu“, rekao je Bojanović.
HRONIKA3 дана ranijeFilmska potjera u Podgorici: Vozio pod dejstvom droge, bježao policiji, u autu mu pronašli 26 kg marihuane
HRONIKA4 дана ranijeUhapšen nastavnik iz Kolašina zbog seksualnog uznemiravanja učenika
HRONIKA2 дана ranijeBeranac osumnjičen da je nelegalno gradio u NP Biogradska gora
DRUŠTVO3 дана ranijeVatrogasci spasili ženu iz Morače
BALKAN I SVIJET4 дана ranijePogođena američka ambasada u Rijadu, Tramp najavio odgovor
BALKAN I SVIJET4 дана ranijeAvion iz Dubaija sletio u Beograd: Najpraćeniji let na svijetu


















