SPORT
Neuništivi Đoković u finalu Majamija: Na korak do 100. titule
Đoković srušio Dimitrova i ukoliko slavi u finalu protiv Menšika veliku karijeru će krunisati 100. titulom – zanimljivo, bilo bi to na mjestu na kojem je osvojio i prvi pehar iz serije 1.000

Još jedna pobjeda i 100. pehar završiće u njegovim rukama – Novak Đoković i u 38. godini nastavlja da juri rekorde, da mijenja istoriju…
Najbolji i najtrofejniji teniser svih vremena pobjedom nad Grigorom Dimitrovim (6:2, 6:3) i pred očima fudbalske legende Lionela Mesija plasirao se u finale turnira u Majamiju, stigao na korak od toliko željene „stotke“.
Njega će morati da napravi protiv češkog tenisera Jakuba Menšika koji je napravio veliko iznenađenje u drugom polufinalu i savladao domaćeg tenisera Tejlora Frica.
„Znao sam i poslije Olimpijskih igara da ću na svakom narednom turniru ići na stotu titulu – daću sve od sebe, igram dobro i nadam se da će stići stotka“, rekao je Đoković.
Đoković je i dan ranije rušio rekorde, kada je sa 37 godina i 10 mjeseci postao najstariji teniser ikada koji je stigao do polufinala nekog Mastersa iz serije 1.000. Logično, sada je to postao i kada su u pitanju finala.
Komšijski duel sa bugarskim teniserom Đoković je riješio za samo sat i 11 minuta, uz igru kao iz najboljih dana, praktično bez greške – za 142. finale u velikoj karijeri, odnosno 60. iz masters serije.
Sa turnira iz serije 1.000 do sada je osvojio 40 pehara, a zanimljivo prvi je stigao upravo u Majamiju 2007. kada je kao 19-godišnjak u polufinalu pobijedio sadašnjeg trenera Endija Mareja, a u finalu Argentinca Giljerma Kanasa.
SPORT
San koji su sanjale generacije: Crna Gora ide na Evropsko prvenstvo u fudbalu
Generacija od zlata. Omladinci među osam najboljih u Evropi

Istorijski trenutak se čekao 18 godina i dan – tog 24. marta 2007. fudbalska reprezentacija Crne Gore odigrala je prvi meč, a 25. marta 2025. Naš fudbal je dočekao plasman na prvo veliko takmičenje.
Zasluge, aplauz i naklon idu za zlatnu generaciju crnogorskog fudbala, za momke koji nastupaju za omladinsku selekciju, za mlade „sokole“ koji su odletjeli na Evropsko prvenstvo.
Momci koji su krenuli da rastu sa Goranom Perišićem, a koje je kroz kvalifikacije do Eura vodio Nenad Vukčević pobjedom nad Gruzijom (3:1) u Tbilisiju elitnu rundu su završili na prvom mjestu i završili među osam najboljih na Starom kontinenetu.

Ljeto koje je pred nama biće u znaku mladih sokola i turnira koji će se igrati u Rumuniji.
A, nije sve krenulo idealno u Tbilisiju za Vukčevićeve momke, kojima zbog žutih kartona nije mogao da pomogne Vasilije Adžić.
Važnost meča i istorijski trenutak kao da su previše uticali na našu selekciju, pa od igre koja je „sokole“ dovela na korak od Eura nije bilo ništa tokom prvih četrdesetak minuta.
Gruzija je povela već u sedmom minutu kada je Saba Samušija pronašao imenjaka Gegučadzea koji je zatresao mrežu Ognjena Milovića.
Nakon toga naš nacionalni tim je preživio prečku i stativu Vahtanga Salije, Milović je skinuo zicer Samušiji, činilo se da Crna Gora nema odgovor, ali ovi momci su još jednom pokazali karakter i kada ne ide.
Iz svega su se „izvukli“ na majstorski način, lijepom akcijom koja je „opila“ domaćina… Marko Tadić je petom odigrao za Andriju Bulatovića, budućni vezista Lansa sjajnom loptom pronašao Marka Perovića, a ofanzivac Almerije perfektno pogodio iskosa.
Taj pogodak „probudio“ je našu selekciju, vezni red na čelu sa Bulatovićem je počeo da dominira, a „sokoli“ postajali sve opasniji…
Trenutak klase stigao je u 58. minutu – Andrej Camaj je pokazao kakvu ljevicu ima, sa 18 metara projektilom je pocijepao mrežu Gruzije. Bio je to gol za TV spice, lopta je završila na najljepšem mjestu, u dijelu gdje se spajaju prečka i stativa.
Probali su Gruzini nakon toga da se vrate, a Crna Gora je sve iskoristila u 88. minutu kada je pogodio Andrej Kostić – ovog puta Perović je bio asistent.Bukurešt sa dva stadiona, Ploešti i Voluntari uživaće od 13. do 26. juna u najvećem talentu koji Evropa ima – među njima, među mnogim većim nacijama, naći se i momci iz Crne Gore. Potpuno zasluženo – generacija od zlata konačno je dočekala ono što je možda i ranije zaslužila.
GRUZIJA – CRNA GORA 1:3 (1:1)
Tbilisi – Stadion „Miheil Meški“. Sudija: Sajat Karabajev (Kazahstan). Strijelci: Gegučadze u 7. za Gruziju, Marko Perović u 39, Camaj u 58. i Kostić u 88. minutu za Crnu Goru. Žuti kartoni: Berelidze, Amisulašvili, Gogsadze (Gruzija), Tadić, M. Perović, Karadžić, Ćetković, Kostić (Crna Gora).
Gruzija: Mate Sauri, Aleksandre Amisulašvili, George Nikolašivili, Giorgi Meparišvili, Saba Gegučadze (61. Luka Babuteišvili), Aleksandre Peikišvili, Giorgi Gogsadze, Saba Harebašvili, Cotne Berelidze (65. Giorgi Gvasalia), Vahtang Salia (65. Nikoloz Čikovani), Saba Samušia (65. Levani Načkebia).
Crna Gora: Ognjen Milović, Miloš Vračar, Aleksa Karadžić, Bodin Tomašević, Lazar Maraš, Stefan Đukanović (75. Danilo Ćetković), Andrija Bulatović, Danilo Vukanić, Andrej Camaj, Marko Perović (90+2 Marko Perović), Marko Tadić (57. Andrej Kostić).
SPORT
Crna Gora ipak opravdala ulogu favorita u duelu sa Gibraltarom na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo: U tri minuta riješila sve, pobijedila 3:1
Jovetić je gol posvetio nedavno preminulom fudbaleru Andriji Delibašiću

U još jednoj emotivnoj noći u Nikšiću, gdje se nacija posljednji put oprostila od Andrije Delibašića, očekivala se lagana pobjeda, a viđeni su veliki problemi crnogorskih fudbalera na startu kvalfikacija za Mundijal.
Ono što je najvažnije, upisana su tri boda – naši fudbaleri su slavili 3:1 protiv Gibraltara u meču u kojem su na vođstvo čekali sve do 70. minuta.
Donio ga je Marko Tući, samo tri minuta kasnije se upisao i Adam Marušić pa su „sokoli“ pronašli način da izbjegnu uzbuđenja u Nikšiću protiv protivnika koji se pokazao boljim nego što se mislilo.
Gosti su prvi poveli, u 13. minutu se upisao Bent poslije loše reakcije golmana Nikića, a u 22. je poravnao Stevan Jovetić u moru šansi koje je stvorila Crna Gora.
Jovetić je gol posvetio nedavno preminulom fudbaleru Andriji Delibašiću.

Stvorio je tim Roberta Prosinečkog još tri šanse da preokrene do poluvremena, samo je čudo spriječilo Jovetića da ne pogodi još jednom, a u nastavku se u našu selekciju uvukla i nervoza.
Sve teže je Crna Gora pronalazila prostor da naudi rivalu, a kada je nervoza bila na vrhuncu stigao je gol Tućija na centaršut Marka Jankovića koji je smanjio tenziju.
Odmah potom je pogodio i rezervista Adam Marušić, pa je Crna Gora zatvorila utakmicu – do kraja je mogla da slavi i ubjedljivije (zicer Marka Vešovića i Edvina Kuča, prečka Marka Bakića), ali je i Gibraltar prijetio. Ostalo je 3:1…
Crna Gora u utorak na istom stadionu dočekuje Farska Ostrva (20.45).
SPORT
Omladinci Crne Gore na pragu istorije: Pala Poljska, na korak od Evropskog prvenstva
Magija Vasilija Adžića koji je postigao pobjednički gol.
U posljednjem kolu Crna Gora protiv Gruzije igraće za plasman na kontinentalni šampionat

Majstorijom Vasilija Adžića, omladinci Crne Gore savladali su Poljsku u Tbilisiju 1:0 i stigli na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo.
Naša selekcija nakon dva kola grupe 2 elitne runde ima četiri boda i u posljednjem kolu protiv domaće Gruzije igraće za plasman na kontinentalni šampionat, što bi bilo prvi put da jedna naša selekcija u bilo kojem uzrastu ode na prvenstvo Evrope.
Poljska je ostala na tri boda. U drugom meču naše grupe, od 16 časova sastaju se Slovačka i Gruzija.Prvi su zaprijetili Poljaci, kada je u 10. minutu Mikolajevski sa distance šutirao pored stative.
Mnogo bliže golu Poljska je bila u 19. minutu. Baranski je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora i šutirao sa 13-14 metara, ali je Milović odlično reagovao.
Tek u 31. minutu smo odgovorili – Perović je pokušao sa 20-ak metara, gađao je donji lijevi ugao, ali je poljski golman odbranio.I onda je u 45. minutu na scenu stupio Adžić. Vidio je da je uoči slobodnjaka golman Poljske izašao na peterac i izvanredno iz sa 35 metara ga savladao.
Adžić je pogodio i u prvom meču na turniru, u remiju sa Slovačkom 1:1.
Na startu drugog dijela prokockali smo zicer. Perović je pronašao Tadića, koji je neometan sa desetak metara šutirao, ali je golman Poljaka skrenuo u korner. Nakon tog prekida, pokušao je i Tomašević, ali ostalo je 1:0.Sredinom nastavka Poljska je zaprijetila. Grživač je šutirao sa 15-16 metara, lopta je otišla tik pored stative.
U 74. minutu, Milović je nogom intervenisao nakon udarca rezerviste Adkonisa. Adžić je potom još jednom pokušao da lobuje sa nekik 25 metara, ali je bio zamalo neprecizan.
Pokušavala je Poljska do kraja na sve načine da stigne do gola u fiišu, ali je naša stamena odbrana na čelu sa Tomaševićem odbila sve nalete.
Izvor: RTCG
- HRONIKA1 дан ranije
Ubijen muškarac u pucnjavi u Zeti
- HRONIKA2 дана ranije
Šaranović suspendovao još četiri policajca sa sjevera
- HRONIKA1 дан ranije
U Beranama uhapšen mladić: Vozio pod rotacijom
- DRUŠTVO1 дан ranije
Put Berane – Kolašin: Ko je Bemaksu dozvolio da o državnom trošku ugradi cijevi za svoje male hidroelektrane?
- HRONIKA3 дана ranije
Tuča u centru Podgorice: Policija saslušava više osoba
- DRUŠTVO18 сати ranije
Najljepša Crnogorka je Andrea Nikolić